iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Prahou v září
Prahou v září
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 září 2014
    Pravidelní čtenáři mých stránek jistě vědí, že občas zajedu vlakem nebo autobusem do Prahy, projdu se tímto starobylým i měnícím se městem a navštívím nějaké výstavy. Stejně tak jsem učinil v polovině září.

popis    Přestože bydlím 50 km od Prahy, je problém se tam, ale zejména zpět domů vlakem nebo autobusem dostat. Používám vlak ze Slaného, nyní jsem zjistil i možnost jet autobusem z Třebíze. Na obě místa musím samozřejmě dojet autem. Takže tentokráte z Třebíze, ale jen do Dejvic. Cíl se však hodil, mohl jsem si prohlédnout výbornou výstavu před Generálním štábem AČR. Na 11 panelech je názorně zdokumentovaná Dukelská operace a související události v závěru 2. světové války. Samozřejmě je zde vyzdviženo hrdinství známých i neznámých hrdinů 1. čs. armádního sboru.  Po svačině v populárním bufetu "Na kulaťáku" jsem přešel stále protahující se stavbou pražských tunelů na Prašný most a dále k hradu. Před branou sešel do Jeleního příkopu, potkal Hradní stráž, pochodující na střelby a vyšel nad Brusnicí. popis Kolem restaurace U Labutí, kde se můj táta učil ve 30. letech kuchařem a přes Hradčanské náměstí jsem se dostal na nádvoří Toskánského paláce.  Zde vystavují čeští skláři své krásné výrobky a já věřím, že se dílo našich českých rukou opět dostane do celého světa.
Po Radnických schodech do Nerudovy ulice a na Jánském vršku jsem si U sedmi Švábůpopis dal jedno nefiltrovaný. Kolem Američanů jsem došel až na Velkopřevorské náměstí k Lennonově zdi. Bylo zde hodně rušno, vedle výpravy turistů samozřejmě mnoho ctitelů velkého Brouka a ideálů míru a lásky. Na některých dvojicích byla zamilovanost hodně vidět a tak to má být. Po mostě zámků jsem přešel Čertovku na Kampu a kolem stále chátrajícího domu pánů Wericha a Trnky na nábřeží Vltavy. Hladina řeky byla plná malých a velkých lodí, využívajících krásného slunného počasí. Chvíli jsem fotil a pak z mostu Legií sestoupil na Střelecký ostrov. Příjemná oáza klidu uprostřed rušné metropole.
popis Již ale rychle na nějakou výstavu, na Staroměstské radnici právě nainstalovali do Křížové chodby a Rytířského sálu, u příležitosti 80. narozenin Jovana Dezorta, jeho fotografie zejména ze 60. a 70. let. Jako fotograf ČTK a mnohých časopisů výborně zachytil dobovou atmosféru tehdejší Prahy, známé osobnosti i všední život prostých lidiček. Bylo mě s jeho fotografiemi trochu nostalgicky, ale hlavně příjemně. popis Jen kousek dál v Karolinu je výstava World Press Photo. Nejdříve jsem viděl sérii fotek z Transylvánských Alp vítězky Ceny Prahy Reny Effendi z Lotyšska . Tak to se mi taky líbilo, prostý, ale plný život venkovanů. Další fotky byly (až na vyjímky a sport) otřesné. Již asi nebudu na tyto novodobé novinářské výstavy chodit. Samá krev, mrtvoly, zbídační lidé celého světa, to bohužel dnešní společnost chce a obdivuje. Rychle přes Můstek a Jungmanovou ulicí na kraj Karláku, do mé cukrárny ze 60. let, na turka a dortík.    
Pokračuji za roh do Řeznické a dál Školské ulice do své oblíbené Leica Gallery. I zde vystavuje jubilující socioložka a fotografka, sedmdesátnice Markéta Luskačová. O opět černobílé fotky, tentokráte hodně ze Slovenska, ale i z divadla. Po odchodu do Anglie fotila sociální fotografii chudinských čtvrtí, ale i dětí a dalších zajímavých postaviček. Krásné a zajímavé snímky. Z ppopisoslední doby jsou na stěnách fotografie z českých masopustů. Žena s Leicou přinesla do Leica Gallery svoji lidskou tvář.
Cestou jsem zase občas zmáčknul spoušť u boku, bez zaměřování a více méně náhodou, a fotil jsem pražské chodníky a nohy, míhající se na nich. Možná fotografie "o ničem", ale mně se líbí. Došel jsem na "Jiřák" a sestoupil opět k "Rybě" na další se zajímavých programů. Ale o tom až někdy jindy a jinde.
Jako vždy, pokud se chcete projít se mnou, můžete na mých fotografiích:
.

Z Jeleního příkopu k Vltavě

Češi v Toskánsku...

Rušno u Johna

Pražské výstavy

Pražské chodníky

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde