iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Prahou v září
Prahou v září
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 září 2014
    Pravidelní čtenáři mých stránek jistě vědí, že občas zajedu vlakem nebo autobusem do Prahy, projdu se tímto starobylým i měnícím se městem a navštívím nějaké výstavy. Stejně tak jsem učinil v polovině září.

popis    Přestože bydlím 50 km od Prahy, je problém se tam, ale zejména zpět domů vlakem nebo autobusem dostat. Používám vlak ze Slaného, nyní jsem zjistil i možnost jet autobusem z Třebíze. Na obě místa musím samozřejmě dojet autem. Takže tentokráte z Třebíze, ale jen do Dejvic. Cíl se však hodil, mohl jsem si prohlédnout výbornou výstavu před Generálním štábem AČR. Na 11 panelech je názorně zdokumentovaná Dukelská operace a související události v závěru 2. světové války. Samozřejmě je zde vyzdviženo hrdinství známých i neznámých hrdinů 1. čs. armádního sboru.  Po svačině v populárním bufetu "Na kulaťáku" jsem přešel stále protahující se stavbou pražských tunelů na Prašný most a dále k hradu. Před branou sešel do Jeleního příkopu, potkal Hradní stráž, pochodující na střelby a vyšel nad Brusnicí. popis Kolem restaurace U Labutí, kde se můj táta učil ve 30. letech kuchařem a přes Hradčanské náměstí jsem se dostal na nádvoří Toskánského paláce.  Zde vystavují čeští skláři své krásné výrobky a já věřím, že se dílo našich českých rukou opět dostane do celého světa.
Po Radnických schodech do Nerudovy ulice a na Jánském vršku jsem si U sedmi Švábůpopis dal jedno nefiltrovaný. Kolem Američanů jsem došel až na Velkopřevorské náměstí k Lennonově zdi. Bylo zde hodně rušno, vedle výpravy turistů samozřejmě mnoho ctitelů velkého Brouka a ideálů míru a lásky. Na některých dvojicích byla zamilovanost hodně vidět a tak to má být. Po mostě zámků jsem přešel Čertovku na Kampu a kolem stále chátrajícího domu pánů Wericha a Trnky na nábřeží Vltavy. Hladina řeky byla plná malých a velkých lodí, využívajících krásného slunného počasí. Chvíli jsem fotil a pak z mostu Legií sestoupil na Střelecký ostrov. Příjemná oáza klidu uprostřed rušné metropole.
popis Již ale rychle na nějakou výstavu, na Staroměstské radnici právě nainstalovali do Křížové chodby a Rytířského sálu, u příležitosti 80. narozenin Jovana Dezorta, jeho fotografie zejména ze 60. a 70. let. Jako fotograf ČTK a mnohých časopisů výborně zachytil dobovou atmosféru tehdejší Prahy, známé osobnosti i všední život prostých lidiček. Bylo mě s jeho fotografiemi trochu nostalgicky, ale hlavně příjemně. popis Jen kousek dál v Karolinu je výstava World Press Photo. Nejdříve jsem viděl sérii fotek z Transylvánských Alp vítězky Ceny Prahy Reny Effendi z Lotyšska . Tak to se mi taky líbilo, prostý, ale plný život venkovanů. Další fotky byly (až na vyjímky a sport) otřesné. Již asi nebudu na tyto novodobé novinářské výstavy chodit. Samá krev, mrtvoly, zbídační lidé celého světa, to bohužel dnešní společnost chce a obdivuje. Rychle přes Můstek a Jungmanovou ulicí na kraj Karláku, do mé cukrárny ze 60. let, na turka a dortík.    
Pokračuji za roh do Řeznické a dál Školské ulice do své oblíbené Leica Gallery. I zde vystavuje jubilující socioložka a fotografka, sedmdesátnice Markéta Luskačová. O opět černobílé fotky, tentokráte hodně ze Slovenska, ale i z divadla. Po odchodu do Anglie fotila sociální fotografii chudinských čtvrtí, ale i dětí a dalších zajímavých postaviček. Krásné a zajímavé snímky. Z ppopisoslední doby jsou na stěnách fotografie z českých masopustů. Žena s Leicou přinesla do Leica Gallery svoji lidskou tvář.
Cestou jsem zase občas zmáčknul spoušť u boku, bez zaměřování a více méně náhodou, a fotil jsem pražské chodníky a nohy, míhající se na nich. Možná fotografie "o ničem", ale mně se líbí. Došel jsem na "Jiřák" a sestoupil opět k "Rybě" na další se zajímavých programů. Ale o tom až někdy jindy a jinde.
Jako vždy, pokud se chcete projít se mnou, můžete na mých fotografiích:
.

Z Jeleního příkopu k Vltavě

Češi v Toskánsku...

Rušno u Johna

Pražské výstavy

Pražské chodníky

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde