iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
7. 3. 2020 - 26. 4. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 26. dubna 2020.
PLAKÁTEK

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle.  
PLAKÁTEK    

Je libo vejce?
18.2.2020 v 17 hod.
do 19.4.2020.

Louny, Oblastní muzeum
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké ak. sochařky Jany Mézlové. Vernisáž 18.2.2020 v 17 hodin.
PLAKÁTEK   

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Předjaří v Poohří
7.3.2020 v 7 - 17 hod.
Slavětín - Peruc
Tradiční jarní pochod ze Slavětína, přes Peruc a dále. Kontrola v Galerii u Plazíka. Podrobnosti v plakátku.
PLAKÁTEK    

5. Společenský ples
městyse Peruc

21.3.2020 v 20 hod.
Sál ZD Peruc
Na již 5. plese Peruce zahrají opět NO HEADACHE a vystoupí Vl. Hron. Prodej vstupenek u pí. Drobné od 24.2. 2020. 
Vstupné 200.- Kč
PLAKÁTEK  

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Jarní koncert
28.3.2020 ve 14 hod.
Radonice n.O.
kostel Povýšení sv. Kříže 
ZSBJ vás zve na koncert studentek a absolventky Pražské konzervatoře - klavír, housle, zpěv.  
PLAKÁTEK  

Slavnostní Velikonoční koncert
5.4.2020 ve 14 hod.
Peruc
kaple M.J.Husa
Ke 100. výročí CČSH vystoupí v perucké kapli Chrámový sbor NO CČSH v Lounech. Jste zváni.

PLAKÁTEK  

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Naučná stezka arrow Renáta přivezla Štěstí
Renáta přivezla Štěstí
Napsal Plazík st.   
Úterý, 09 září 2014
    Blíží se konec výstavní sezony a v Galerii u Plazíka na Peruci byla zahájena poslední letošní výstava fotografií  Štěstí jako skládačka  Renaty Hudecové, slovenské fotografky žijící v Lounech.

    Krásné slunné sobotní odpoledne vyzvalo k zahájení již 31. výstavy, v prostorách vyhrazených zejména amatérským fotografům, na travnatém dvorku perucké galerie. Návštěvníci se scházeli pomalu, ale nakonec se jich sešlo skoro dvacet. Tradičně všechny přivítal majitel galerie a vyzval autorku fotografií Renátu Hudecovou, aby o sobě a své zálibě řekla pár slov přítomným (viz níže). Tradičním přípitkem byla výstava oficiálně zahájena a všichni se mohli věnovat vystaveným fotografiím i připravenému pohoštění. Každý si na snímcích jistě našel pro sebe kousek štěstí.

 

FOTO z vernisáže.

Úvodní řeč Renáty Hudecové:
 
Dobrý deň. Dovoľte mi, aby som vás privítala na dnešnej vernisáži v Galerii u Plazíka v Peruci. Volám sa Renáta Hudecová a moja fotografická výstava, ktorú som pre vás i pre seba pripravila, nesie názov: Štěstí jako skládačka.
Som 39 ročná žena, profesiou bývalá zdravotná sestra a v súčasnosti 11. rokom podnikajúca v oboroch: kosmetika, masáže, manikúra, andragogika, fair trade. Celý môj profesný i osobný život je silne farebný, poprepletaný tragédiami, odchodmi bez príchodov a šťastných koncov. Možno i vďaka tomu si života nesmierne vážim.Vraví sa, že Smrť a Bolesť patria k životu, ale pokiaľ nie sú vyvážené láskou, zdravím a domovom, dá sa len veľmi ťažko kráčať, natožto bežať a držať krok s ostatnými.
Štěstí jako skládačka je mojím vyznaním sa k životu ako zmyslu bytia. Mozaika príjemných chvíľ, ktoré som v týchto posledných rokoch zažila, snažila sa ich nafotiť, a hlavne uložiť do seba, pre prípad, že by sa Šťastena stala nezvestnou. Fotky sú fotené foťákom za 2 tisícky (Lumix), pretože mojím rozhodnutím bolo: začať od nuly...
Som veľmi vďačná p. Plazíkovi, že mi umožnil v jeho galérii vystavovať. Trochu som sa bála, či obstojím, či moje fotky aspoň trochu zaujmú, ale čím bližšie bol termín mojej výstavy, tým menší strach som mala, akoby sebavedomie a radosť rástli s približujúcim sa dátumom. Mám za sebou len pár fotografických súťaží, ktorých som sa zúčastnila len z dôvodu zistenia, ako na tom som, čo by amatér-fotograf. V rámci nich, občasná publikácia. Malá výstava na radnici Prahy 13, ktorej som sa zúčastnila s ostatnými amatérskymi umelcami. Uverejňovaniu na nete sa snažím vyhýbať, ztrata súkromia ma dosť desí a ako podnikateľka mám k tomu i dôvod. Fotky sú pre mňa hmatateľné emócie a v digitálnej podobe ma nedokážu ani rozosmiať ani rozplakať. Až ich uchopiteľnosť a reálnosť mi dá možnosť s nimi splynúť. Rada sa pozerám na fotografie iných autorov, veľmi sa mi páčia fotografie Saudka-jeho tvorba pár rokov dozadu.
A čo uvidíte v mojej skladačke šťastia? Život, jeho prirodzenosť, jednoduchosť, ľudí, čo vedia dávať, zvieratá, krajiny, zaujímavé stavby, lásku, krásu tela, harmóniu, vtip.
Premýšľala som, či fotky zoskupiť do tématických celkov, alebo ich nechať voľne. Nakoniec som sa rozhodla, pre ich náhodné rozmiestnenie s názvom ku každej fotografii. Človek tak nie je nútený zotrvávať v jednej téme, ale jeho myšlenky sa môžu rozbehnúť všetkými cestami smerom ku Šťastiu. A pokiaľ ho aspoň na chvíľu ucítite, mala moja výstava zmysel. Príjemný deň všetkým a poďakovanie tým, ktorí dovolili, aby som foťákom urobila „cvak“ v ich súkromí.
  

   A ještě na závěr. Vy, kdo si myslíte, že nemusíte kulturně žít a vidět "nějaké" fotky, tak nechoďte, ale vy co jste vernisáž nestihli, můžete si "šťastné" fotky Renáty Hudecové prohlédnout až do 2. listopadu o víkendech a svátcích, popřípadě po dohodě s galeristou vždy od 10 do 17 hodin.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu