iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Po stopách 1. pochodu

Louny - Pátek - Peruc
15. 6. 2024 
8 - 19 hod.

KČT a Oblastní muzeum Louny zvou na akci Po stopách prvního pochodu 1894. Strat Louny, náměstí - 28 km v 8 hod., Pátek nádraží - 10 km ve 13 hod., cíl Peruc nádraží.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Sladký život
Letní kino v parku
Pátek 14.6.
21.00 hod.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina a další. Komedie / Česko / 2024 / 102 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Renáta přivezla Štěstí
Renáta přivezla Štěstí
Napsal Plazík st.   
Úterý, 09 září 2014
    Blíží se konec výstavní sezony a v Galerii u Plazíka na Peruci byla zahájena poslední letošní výstava fotografií  Štěstí jako skládačka  Renaty Hudecové, slovenské fotografky žijící v Lounech.

    Krásné slunné sobotní odpoledne vyzvalo k zahájení již 31. výstavy, v prostorách vyhrazených zejména amatérským fotografům, na travnatém dvorku perucké galerie. Návštěvníci se scházeli pomalu, ale nakonec se jich sešlo skoro dvacet. Tradičně všechny přivítal majitel galerie a vyzval autorku fotografií Renátu Hudecovou, aby o sobě a své zálibě řekla pár slov přítomným (viz níže). Tradičním přípitkem byla výstava oficiálně zahájena a všichni se mohli věnovat vystaveným fotografiím i připravenému pohoštění. Každý si na snímcích jistě našel pro sebe kousek štěstí.

 

FOTO z vernisáže.

Úvodní řeč Renáty Hudecové:
 
Dobrý deň. Dovoľte mi, aby som vás privítala na dnešnej vernisáži v Galerii u Plazíka v Peruci. Volám sa Renáta Hudecová a moja fotografická výstava, ktorú som pre vás i pre seba pripravila, nesie názov: Štěstí jako skládačka.
Som 39 ročná žena, profesiou bývalá zdravotná sestra a v súčasnosti 11. rokom podnikajúca v oboroch: kosmetika, masáže, manikúra, andragogika, fair trade. Celý môj profesný i osobný život je silne farebný, poprepletaný tragédiami, odchodmi bez príchodov a šťastných koncov. Možno i vďaka tomu si života nesmierne vážim.Vraví sa, že Smrť a Bolesť patria k životu, ale pokiaľ nie sú vyvážené láskou, zdravím a domovom, dá sa len veľmi ťažko kráčať, natožto bežať a držať krok s ostatnými.
Štěstí jako skládačka je mojím vyznaním sa k životu ako zmyslu bytia. Mozaika príjemných chvíľ, ktoré som v týchto posledných rokoch zažila, snažila sa ich nafotiť, a hlavne uložiť do seba, pre prípad, že by sa Šťastena stala nezvestnou. Fotky sú fotené foťákom za 2 tisícky (Lumix), pretože mojím rozhodnutím bolo: začať od nuly...
Som veľmi vďačná p. Plazíkovi, že mi umožnil v jeho galérii vystavovať. Trochu som sa bála, či obstojím, či moje fotky aspoň trochu zaujmú, ale čím bližšie bol termín mojej výstavy, tým menší strach som mala, akoby sebavedomie a radosť rástli s približujúcim sa dátumom. Mám za sebou len pár fotografických súťaží, ktorých som sa zúčastnila len z dôvodu zistenia, ako na tom som, čo by amatér-fotograf. V rámci nich, občasná publikácia. Malá výstava na radnici Prahy 13, ktorej som sa zúčastnila s ostatnými amatérskymi umelcami. Uverejňovaniu na nete sa snažím vyhýbať, ztrata súkromia ma dosť desí a ako podnikateľka mám k tomu i dôvod. Fotky sú pre mňa hmatateľné emócie a v digitálnej podobe ma nedokážu ani rozosmiať ani rozplakať. Až ich uchopiteľnosť a reálnosť mi dá možnosť s nimi splynúť. Rada sa pozerám na fotografie iných autorov, veľmi sa mi páčia fotografie Saudka-jeho tvorba pár rokov dozadu.
A čo uvidíte v mojej skladačke šťastia? Život, jeho prirodzenosť, jednoduchosť, ľudí, čo vedia dávať, zvieratá, krajiny, zaujímavé stavby, lásku, krásu tela, harmóniu, vtip.
Premýšľala som, či fotky zoskupiť do tématických celkov, alebo ich nechať voľne. Nakoniec som sa rozhodla, pre ich náhodné rozmiestnenie s názvom ku každej fotografii. Človek tak nie je nútený zotrvávať v jednej téme, ale jeho myšlenky sa môžu rozbehnúť všetkými cestami smerom ku Šťastiu. A pokiaľ ho aspoň na chvíľu ucítite, mala moja výstava zmysel. Príjemný deň všetkým a poďakovanie tým, ktorí dovolili, aby som foťákom urobila „cvak“ v ich súkromí.
  

   A ještě na závěr. Vy, kdo si myslíte, že nemusíte kulturně žít a vidět "nějaké" fotky, tak nechoďte, ale vy co jste vernisáž nestihli, můžete si "šťastné" fotky Renáty Hudecové prohlédnout až do 2. listopadu o víkendech a svátcích, popřípadě po dohodě s galeristou vždy od 10 do 17 hodin.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde