iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Miroslav Krhounek
Prolétám
4.7. - 30.8.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava fotografií a veršů Miroslava Krhounka.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 4.července 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK 

KRAJINA
ZUŠ Postoloprty

20.6. - 31.8.2020
Galerie U kozorožce Peruc
Výstava kresby, malby, objektů z papíru a keramiky - prací žáků ZUŠ Postoloprty.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin až do 31. srpna 2020.
PLAKÁTEK 
 

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

V síti
11.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Dokumentární. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70 .- Kč

16. Plutofest
18.7.2020 15 - 24 hod.
Zámecký park 
Peruc
Tradiční festival s devíti kapelami - více v plakátku.
PLAKÁTEK

Country minifestival
25.7.2020 13 hod.
Pod Stradonkou 
Stradonice
Tradiční festival se sedmi kapelami - více v plakátku. 
PLAKÁTEK 
 

Modelář
25.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Letní slavnost Thun
1.8.2020 14 hod.
Muzeum české vesnice 
Peruc
Letní slavnost k výstavě 10 květin pro šlechtické rody Thun de Suys. Komentovaná prohlídka, hudební s taneční vystoupení, workshop. 
PLAKÁTEK  

3 Bobule
8.8.2020 17:30 hod.
Peruc kino
 Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

The Beatles Revival
& Karel Kahovec
14.8.2020 19.30 hod.
Restaurace Stromovka 
Louny
Koncert ke 30. výročí zahraní restaurace s parketem. 
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic
22.8.2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný/ Akční/ Dobrodružný/ Komedie/ Rodinný/ Sci-Fi. Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma, ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. Film USA/ Japonsko . Délka filmu 100 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
 

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK 
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Kozorožce arrow Renáta přivezla Štěstí
Renáta přivezla Štěstí
Napsal Plazík st.   
Úterý, 09 září 2014
    Blíží se konec výstavní sezony a v Galerii u Plazíka na Peruci byla zahájena poslední letošní výstava fotografií  Štěstí jako skládačka  Renaty Hudecové, slovenské fotografky žijící v Lounech.

    Krásné slunné sobotní odpoledne vyzvalo k zahájení již 31. výstavy, v prostorách vyhrazených zejména amatérským fotografům, na travnatém dvorku perucké galerie. Návštěvníci se scházeli pomalu, ale nakonec se jich sešlo skoro dvacet. Tradičně všechny přivítal majitel galerie a vyzval autorku fotografií Renátu Hudecovou, aby o sobě a své zálibě řekla pár slov přítomným (viz níže). Tradičním přípitkem byla výstava oficiálně zahájena a všichni se mohli věnovat vystaveným fotografiím i připravenému pohoštění. Každý si na snímcích jistě našel pro sebe kousek štěstí.

 

FOTO z vernisáže.

Úvodní řeč Renáty Hudecové:
 
Dobrý deň. Dovoľte mi, aby som vás privítala na dnešnej vernisáži v Galerii u Plazíka v Peruci. Volám sa Renáta Hudecová a moja fotografická výstava, ktorú som pre vás i pre seba pripravila, nesie názov: Štěstí jako skládačka.
Som 39 ročná žena, profesiou bývalá zdravotná sestra a v súčasnosti 11. rokom podnikajúca v oboroch: kosmetika, masáže, manikúra, andragogika, fair trade. Celý môj profesný i osobný život je silne farebný, poprepletaný tragédiami, odchodmi bez príchodov a šťastných koncov. Možno i vďaka tomu si života nesmierne vážim.Vraví sa, že Smrť a Bolesť patria k životu, ale pokiaľ nie sú vyvážené láskou, zdravím a domovom, dá sa len veľmi ťažko kráčať, natožto bežať a držať krok s ostatnými.
Štěstí jako skládačka je mojím vyznaním sa k životu ako zmyslu bytia. Mozaika príjemných chvíľ, ktoré som v týchto posledných rokoch zažila, snažila sa ich nafotiť, a hlavne uložiť do seba, pre prípad, že by sa Šťastena stala nezvestnou. Fotky sú fotené foťákom za 2 tisícky (Lumix), pretože mojím rozhodnutím bolo: začať od nuly...
Som veľmi vďačná p. Plazíkovi, že mi umožnil v jeho galérii vystavovať. Trochu som sa bála, či obstojím, či moje fotky aspoň trochu zaujmú, ale čím bližšie bol termín mojej výstavy, tým menší strach som mala, akoby sebavedomie a radosť rástli s približujúcim sa dátumom. Mám za sebou len pár fotografických súťaží, ktorých som sa zúčastnila len z dôvodu zistenia, ako na tom som, čo by amatér-fotograf. V rámci nich, občasná publikácia. Malá výstava na radnici Prahy 13, ktorej som sa zúčastnila s ostatnými amatérskymi umelcami. Uverejňovaniu na nete sa snažím vyhýbať, ztrata súkromia ma dosť desí a ako podnikateľka mám k tomu i dôvod. Fotky sú pre mňa hmatateľné emócie a v digitálnej podobe ma nedokážu ani rozosmiať ani rozplakať. Až ich uchopiteľnosť a reálnosť mi dá možnosť s nimi splynúť. Rada sa pozerám na fotografie iných autorov, veľmi sa mi páčia fotografie Saudka-jeho tvorba pár rokov dozadu.
A čo uvidíte v mojej skladačke šťastia? Život, jeho prirodzenosť, jednoduchosť, ľudí, čo vedia dávať, zvieratá, krajiny, zaujímavé stavby, lásku, krásu tela, harmóniu, vtip.
Premýšľala som, či fotky zoskupiť do tématických celkov, alebo ich nechať voľne. Nakoniec som sa rozhodla, pre ich náhodné rozmiestnenie s názvom ku každej fotografii. Človek tak nie je nútený zotrvávať v jednej téme, ale jeho myšlenky sa môžu rozbehnúť všetkými cestami smerom ku Šťastiu. A pokiaľ ho aspoň na chvíľu ucítite, mala moja výstava zmysel. Príjemný deň všetkým a poďakovanie tým, ktorí dovolili, aby som foťákom urobila „cvak“ v ich súkromí.
  

   A ještě na závěr. Vy, kdo si myslíte, že nemusíte kulturně žít a vidět "nějaké" fotky, tak nechoďte, ale vy co jste vernisáž nestihli, můžete si "šťastné" fotky Renáty Hudecové prohlédnout až do 2. listopadu o víkendech a svátcích, popřípadě po dohodě s galeristou vždy od 10 do 17 hodin.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu