iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Bedňáci na bedně
Bedňáci na bedně
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 01 září 2014
    Na bedně? Tak se přeci říká stupním vítězů a čížkovičtí Bedňáci na ně právě vystoupili. Při neúctě k jejich činnosti z vedení  ústavu dokázali nahrát nové CD a dokonce i natočit vidoklip.

     Na mnohých místech Česka, samozřejmě i v Lounech, je známa kapela klientů z čížkovického ústavu služeb pro zdravotně postižené Bedňáci. Kapela se za přibližně šest let existence představila na mnoha koncertech se známými kapelami, na festivalech a dokonce dostala cenu na Stodole Michala Tučného. V Lounech dvakrát vystoupila na Dobrodění. Poslední měsíce však přinesly rozčarování z neúcty k jejich činnosti z vedení ústavu. Veřejnost nechápe, že zapojení klientů ústavu do společnosti touto kulturní formou obohacuje jejich vědomí a pomáhá jim k zapojení do většinové společnosti.
popis Kapela se rozhodla po prvém CD z roku 2010 natočit nové, druhé a údajně své poslední. Za pomoci sponzorů a kamarádů se vše podařilo a 23. srpna 2014 v litoměřické hospůdce V Limbu své nové nosiče pokřtila. Nosiče proto, že k jedné písní natočili i videoklip a společně umístili na flashdisk. Vnitřní dvorek hospody se zaplnil do posledního místečka (ba i více) a koncert mohl začít. Bedňáci se chopili nástrojů a předvedli svůj povedený repertoár, složený ze starších i nových písní. A jejich posluchači jim hlasitě tleskali. Nádherný zážitek. Bedňáci skončili a nastoupil prvý host s harmonikou (akordeonem), ústecký písničkář Petr Lüftner. Příjemné a "poučné" písničky. Blížil se křest, ale před ním nám ještě zatančil Michael Petr Jackson. Prima pohyb...
Byl promítnut videoklip písně Proč, proč, proč... a za mikrofony nastoupila celá kapela, v čele se svým zakladatelem, kapelníkem a kytaristou Dyndou, kmotrem Petrem Lüftnerem a s nimi všichni, kteří se na vydání CD, natočení videoklipu a další pomoci podíleli. Dvě plechovková Bedňácká piva otevřena a pěna stéká po CD. Je pokřtěno!
Na "podium" nastupuje další host, lounská kapela Beruška (Kamarádský Paralet nemohl) a rozjela své blues rockové show. Bedňáci si ještě chvíli zatancovali a museli odjet "domů". Všichni jsme se s nimi loučili a viděli jsme slzy v jejich očích. Beruška po chvíli dohrála a my jsme se pomalu rozcházeli z prima hospůdky, kde nás i výborně pohostil její majitel Václav Johanovský.
Všichni ale věříme, že rozum a Bedňáci zvítězí a zase nám i dalším posluchačům brzy zase zahrají. Držeme jim i Dyndovi palce!

Proč, proč, proč... videoklip.

FOTO ze křtu.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv