iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Jazz, čtení a výtvarno
Jazz, čtení a výtvarno
Napsal Plazík st.   
Úterý, 19 srpen 2014
   Během deseti dnů se uskutečnily tři vydařené akce, které spojovala hudba, konkrétně výborný jazz. Na Smolnici se k němu připojilo autorské čtení, v lounské knihovně zahrály dvě místní skvělé kapely a v židovské obřadní místnosti doprovodil vernisáž zajímavé výtvarnice.

popis V sobotu 26. července 2014 pokračoval cyklus Hudba ve Smolnici dalším programem. Tantokráte do stodoly na statku číslo 4 opět zavítal Miloslav Wainer s Nostalgia jazz quartetem. Wainerovu basu doplnily klávesy Jiřího Nerada, výborný saxofon Pavla Dvořáka a bicí Štěpána Chlouby. O přestávkách četli své autorské texty členové Klubu autorů Kajman z Prahy. Hostitelé připravili v horké odpoledne výborné občerstvení. Moc příjemné odpoledne.
FOTO ze stodoly

popis Páteční dvorky v lounské knihovně pokračovaly v 1. srpna 2014 koncertem lounských kapel Jazzies a Jazzcase. Výborná, převážně dívčí kapela s něžným projevem, staví hlavně na nádherném zpěvu Míšu Jindrové. Neméně dobře ji doprovází Terezka Vorálková na kytaru, Míša Friedlová na basu a bicí ovládá jediný muž kapely Hóňa Petržilka. V knihovně v některých skladbách zahrál jako host opět saxofonista Pavel Dvořák. Klasický jazzový repertoár byl zpestřen i prvky reggae a folku.
popis Jazzcase je naopak seskupení nejlepších lounských muzikantů v čele s kytaristou Honzou Stehlíkem. Kapela se postupně rozrůstá, k saxofonu Pavla Dvořáka se připojil Petr Bernard, na basu Michal Vinš a za bicími Jirka Soukup . Od začátku s kapelou zpívá lounská jazzová Lenka Faustová. A opět jsme slyšeli vedle klasiky i swing, bebob, Latinoamerické rytmy a další podoby jazzu. Velmi vydařený a hojně navštívený koncert v teplém srpnovém večeru stál za návštěvu.

FOTO z knihovny

popis Na neděli 3. srpna 2014 byla připravena další vernisáž výtvarných děl nevšedních umělců. Práh světa, Tebe práh - Marianna Rainforesteiner se představila nejen jako výtvarnice, sochařka a fotografka, ale jak v Lounech ukázala i tajemná zpěvačka. V židovské obřadní místnosti ji krásně volně doprovodili David Skála (ex Psí vojáci) na bicí, David Cajthaml hluky a místní Jan Grunt na saxofon. Volnou jazzovou improvizaci s přídavkem si vyslechlo a vystavené obrazy, fotografie a plastiky prohlédlo téměř 30 návštěvníků. Další z jedinečných výstav a vernisáží v Lounech....
FOTO z vernisáže
VIDEO - jazz

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv