iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Miroslav Krhounek
Prolétám
4.7. - 30.8.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava fotografií a veršů Miroslava Krhounka.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 4.července 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK 

KRAJINA
ZUŠ Postoloprty

20.6. - 31.8.2020
Galerie U kozorožce Peruc
Výstava kresby, malby, objektů z papíru a keramiky - prací žáků ZUŠ Postoloprty.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin až do 31. srpna 2020.
PLAKÁTEK 
 

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

V síti
11.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Dokumentární. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70 .- Kč

16. Plutofest
18.7.2020 15 - 24 hod.
Zámecký park 
Peruc
Tradiční festival s devíti kapelami - více v plakátku.
PLAKÁTEK

Country minifestival
25.7.2020 13 hod.
Pod Stradonkou 
Stradonice
Tradiční festival se sedmi kapelami - více v plakátku. 
PLAKÁTEK 
 

Modelář
25.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Letní slavnost Thun
1.8.2020 14 hod.
Muzeum české vesnice 
Peruc
Letní slavnost k výstavě 10 květin pro šlechtické rody Thun de Suys. Komentovaná prohlídka, hudební s taneční vystoupení, workshop. 
PLAKÁTEK  

3 Bobule
8.8.2020 17:30 hod.
Peruc kino
 Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

The Beatles Revival
& Karel Kahovec
14.8.2020 19.30 hod.
Restaurace Stromovka 
Louny
Koncert ke 30. výročí zahraní restaurace s parketem. 
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic
22.8.2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný/ Akční/ Dobrodružný/ Komedie/ Rodinný/ Sci-Fi. Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma, ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. Film USA/ Japonsko . Délka filmu 100 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
 

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK 
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Francie v knihovně
Francie v knihovně
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 05 červen 2014
   V lounské knihovně připravují Světové dny, věnované různým oblastem a v poslední době i jednotlivým státům. Po Ukrajině a Vietnamu to byla v květnu Francie.

   Světový den připravoval známý saxofonista a skladatel Honza Grunt a někdy v dubnu mne požádal, zdali mohu připravit povídání o Francii, kterou jsem několikrát navštívil a zapůjčit své fotografie. A protože je Honza můj dobrý kamarád neodmítl jsem. Začátkem května jsem mu předal dvě složky fotografií z mých výstav a chystal se na své povídání, na které jsem si chtěl pozvat někoho známého z mých cest. Doporučil jsem mu i paní Fišerovou z Vranýho, kterou jsem již několikrát slyšel nádherně zpívat francouzské šansony. Jenže přišla jedna procházka po Valích a banda neskutečných grázlů a neštěstí bylo zde. Honzu bez příčiny zmlátili tak, že musel s frakturou lebky do nemocnice. Odložil svůj oblíbený saxofon i přípravu dne Francie v knihovně. I já přibrzdil, jenže týden před plánovanou nedělí se ozvala Honzova spolupracovnice a já začal s rychlou přípravou fotek na promítání a pár informací na papíru.  
popis Přišla poslední květnová neděle a já vyrazil do Loun. Na nádvoří již bylo dost lidí a na malém podiu se připravovala paní Fišerová, která přijala pozvání pořadatelů. V patře kolem dokola visely moje fotografie ze série Evropané. Po 13. hodině všechny přivítala ředitelka knihovny paní Kučerová a ihned poté se rozezpívala paní Fišerová. Její krásný projev určitě vtáhnul do "francouzské" nálady všechny přítomné, přestože prvé písně zpívala v češtině (já to mám tak radši). V závěru se rozezpívala i ve francouzštině a zvládala ji bravurně. Samozřejmě musela přidávat.
Mezitím v koutku dvorku paní Pokorná s pomocnicemi lepila pro dámy krásné francouzské klobouky. Všechny se v nich "nesly". Na sálek v patře přivedla paní profesorka Krahulíková své žáky z gymnázia a společně vyprávěli o výměnných pobytech s lyceem v jihofrancouzském Montpellier. Zajímavá a určitě moc prospěšná aktivita pro obě strany. popis V jiných částech knihovny se konaly další francouzské aktivity, včetně vaření po francouzsku. To jsem ale nestíhal, protože jsem gymnazisty na sálku vystřídal já. Při vybraných fotkách jsem hodně stručně popsal místa, která jsem ve Francii navštívil, zámky na Loiře, Burgunsko, Akvitánii, Normandii a Bretaň. Provence jsem si nechal nakonec a chtěl jsem o ni vyprávět více. Čas však běžel rychle a i tu jsem musel vzít letem-světem. Paříž jsem si ani nepřipravoval, byl jsem tam jen chvilku a i tak by to bylo na další hodinu. A to jsem se bál, co budu tak dlouho vyprávět. Snad se to "mým" posluchačům líbilo (chtějí to na mně zopakovat na dalších místech).
Všichni jsme však pospíchali zpět na dvorek, kde se chystal ke svému vystoupení pan Jiří Dědeček. Již jsem byl na několika jeho koncertech, ale i tak jsem se těšil. A on mne překvapil. Misto Brella a dalších známých zpěváků tentokráte vybral bouřliváka, zpěváka i spisovatele Borise Viana. Moc dobrý výběr hodně pěkných písní, skvěle zazpívaných a okomentovaných Jiřím Dědečkem. Hodně jsem si jeho koncert vychutnal, přestože jsem musel odejít chvíli před koncem.
Užil jsem si krásné nedělní slunné odpoledne s Francií, kde jsem již letos jednou byl a opět se v červenci chystám pod Pyreneje. Věřím, že si ho užily i desítky návštěvníků knihovny.

FOTO z  knihovny.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu