iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Avengers: Endgame
23. 11. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy. Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé super-hrdiny k tomu, aby sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder. Film USA. Délka filmu 182 min.
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 70.- Kč
 

Willy a kouzelná planeta
30. 11. 2019  hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi. Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou divokou planetu. Naštěstí má s sebou důležitého parťáka – robota Bucka. Film Francie. Délka filmu 90 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 15:30 hod.
Hřivčice
MS ČČK Hřivčice zve na rozsvícení vánočního stromku a mikulášskou besídku.
PLAKÁTEK  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Rozsvícení vánočního stromku
s HANOU KŘÍŽKOVOU
1.12.2019 v 17 hod.
Peruc, nám. E. Filly
Vystoupení žáků ZŠ Peruc pod vedením Mgr. Moniky Gajdošové a adventní trhy. Výstava a prodej výrobků ZŠ a MŠ Peruc a občanů Peruce.
Teplé nápoje zajištěny.
PLAKÁTEK   

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK  

Vánoční Německo
15.12.2019 v 6:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd na zámek Moritzburg a Drážďan. Přihlášky u paní Drobné. 
PLAKÁTEK 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Program do konce roku v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Francie v knihovně
Francie v knihovně
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 05 červen 2014
   V lounské knihovně připravují Světové dny, věnované různým oblastem a v poslední době i jednotlivým státům. Po Ukrajině a Vietnamu to byla v květnu Francie.

   Světový den připravoval známý saxofonista a skladatel Honza Grunt a někdy v dubnu mne požádal, zdali mohu připravit povídání o Francii, kterou jsem několikrát navštívil a zapůjčit své fotografie. A protože je Honza můj dobrý kamarád neodmítl jsem. Začátkem května jsem mu předal dvě složky fotografií z mých výstav a chystal se na své povídání, na které jsem si chtěl pozvat někoho známého z mých cest. Doporučil jsem mu i paní Fišerovou z Vranýho, kterou jsem již několikrát slyšel nádherně zpívat francouzské šansony. Jenže přišla jedna procházka po Valích a banda neskutečných grázlů a neštěstí bylo zde. Honzu bez příčiny zmlátili tak, že musel s frakturou lebky do nemocnice. Odložil svůj oblíbený saxofon i přípravu dne Francie v knihovně. I já přibrzdil, jenže týden před plánovanou nedělí se ozvala Honzova spolupracovnice a já začal s rychlou přípravou fotek na promítání a pár informací na papíru.  
popis Přišla poslední květnová neděle a já vyrazil do Loun. Na nádvoří již bylo dost lidí a na malém podiu se připravovala paní Fišerová, která přijala pozvání pořadatelů. V patře kolem dokola visely moje fotografie ze série Evropané. Po 13. hodině všechny přivítala ředitelka knihovny paní Kučerová a ihned poté se rozezpívala paní Fišerová. Její krásný projev určitě vtáhnul do "francouzské" nálady všechny přítomné, přestože prvé písně zpívala v češtině (já to mám tak radši). V závěru se rozezpívala i ve francouzštině a zvládala ji bravurně. Samozřejmě musela přidávat.
Mezitím v koutku dvorku paní Pokorná s pomocnicemi lepila pro dámy krásné francouzské klobouky. Všechny se v nich "nesly". Na sálek v patře přivedla paní profesorka Krahulíková své žáky z gymnázia a společně vyprávěli o výměnných pobytech s lyceem v jihofrancouzském Montpellier. Zajímavá a určitě moc prospěšná aktivita pro obě strany. popis V jiných částech knihovny se konaly další francouzské aktivity, včetně vaření po francouzsku. To jsem ale nestíhal, protože jsem gymnazisty na sálku vystřídal já. Při vybraných fotkách jsem hodně stručně popsal místa, která jsem ve Francii navštívil, zámky na Loiře, Burgunsko, Akvitánii, Normandii a Bretaň. Provence jsem si nechal nakonec a chtěl jsem o ni vyprávět více. Čas však běžel rychle a i tu jsem musel vzít letem-světem. Paříž jsem si ani nepřipravoval, byl jsem tam jen chvilku a i tak by to bylo na další hodinu. A to jsem se bál, co budu tak dlouho vyprávět. Snad se to "mým" posluchačům líbilo (chtějí to na mně zopakovat na dalších místech).
Všichni jsme však pospíchali zpět na dvorek, kde se chystal ke svému vystoupení pan Jiří Dědeček. Již jsem byl na několika jeho koncertech, ale i tak jsem se těšil. A on mne překvapil. Misto Brella a dalších známých zpěváků tentokráte vybral bouřliváka, zpěváka i spisovatele Borise Viana. Moc dobrý výběr hodně pěkných písní, skvěle zazpívaných a okomentovaných Jiřím Dědečkem. Hodně jsem si jeho koncert vychutnal, přestože jsem musel odejít chvíli před koncem.
Užil jsem si krásné nedělní slunné odpoledne s Francií, kde jsem již letos jednou byl a opět se v červenci chystám pod Pyreneje. Věřím, že si ho užily i desítky návštěvníků knihovny.

FOTO z  knihovny.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu