iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Francie v knihovně
Francie v knihovně
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 05 červen 2014
   V lounské knihovně připravují Světové dny, věnované různým oblastem a v poslední době i jednotlivým státům. Po Ukrajině a Vietnamu to byla v květnu Francie.

   Světový den připravoval známý saxofonista a skladatel Honza Grunt a někdy v dubnu mne požádal, zdali mohu připravit povídání o Francii, kterou jsem několikrát navštívil a zapůjčit své fotografie. A protože je Honza můj dobrý kamarád neodmítl jsem. Začátkem května jsem mu předal dvě složky fotografií z mých výstav a chystal se na své povídání, na které jsem si chtěl pozvat někoho známého z mých cest. Doporučil jsem mu i paní Fišerovou z Vranýho, kterou jsem již několikrát slyšel nádherně zpívat francouzské šansony. Jenže přišla jedna procházka po Valích a banda neskutečných grázlů a neštěstí bylo zde. Honzu bez příčiny zmlátili tak, že musel s frakturou lebky do nemocnice. Odložil svůj oblíbený saxofon i přípravu dne Francie v knihovně. I já přibrzdil, jenže týden před plánovanou nedělí se ozvala Honzova spolupracovnice a já začal s rychlou přípravou fotek na promítání a pár informací na papíru.  
popis Přišla poslední květnová neděle a já vyrazil do Loun. Na nádvoří již bylo dost lidí a na malém podiu se připravovala paní Fišerová, která přijala pozvání pořadatelů. V patře kolem dokola visely moje fotografie ze série Evropané. Po 13. hodině všechny přivítala ředitelka knihovny paní Kučerová a ihned poté se rozezpívala paní Fišerová. Její krásný projev určitě vtáhnul do "francouzské" nálady všechny přítomné, přestože prvé písně zpívala v češtině (já to mám tak radši). V závěru se rozezpívala i ve francouzštině a zvládala ji bravurně. Samozřejmě musela přidávat.
Mezitím v koutku dvorku paní Pokorná s pomocnicemi lepila pro dámy krásné francouzské klobouky. Všechny se v nich "nesly". Na sálek v patře přivedla paní profesorka Krahulíková své žáky z gymnázia a společně vyprávěli o výměnných pobytech s lyceem v jihofrancouzském Montpellier. Zajímavá a určitě moc prospěšná aktivita pro obě strany. popis V jiných částech knihovny se konaly další francouzské aktivity, včetně vaření po francouzsku. To jsem ale nestíhal, protože jsem gymnazisty na sálku vystřídal já. Při vybraných fotkách jsem hodně stručně popsal místa, která jsem ve Francii navštívil, zámky na Loiře, Burgunsko, Akvitánii, Normandii a Bretaň. Provence jsem si nechal nakonec a chtěl jsem o ni vyprávět více. Čas však běžel rychle a i tu jsem musel vzít letem-světem. Paříž jsem si ani nepřipravoval, byl jsem tam jen chvilku a i tak by to bylo na další hodinu. A to jsem se bál, co budu tak dlouho vyprávět. Snad se to "mým" posluchačům líbilo (chtějí to na mně zopakovat na dalších místech).
Všichni jsme však pospíchali zpět na dvorek, kde se chystal ke svému vystoupení pan Jiří Dědeček. Již jsem byl na několika jeho koncertech, ale i tak jsem se těšil. A on mne překvapil. Misto Brella a dalších známých zpěváků tentokráte vybral bouřliváka, zpěváka i spisovatele Borise Viana. Moc dobrý výběr hodně pěkných písní, skvěle zazpívaných a okomentovaných Jiřím Dědečkem. Hodně jsem si jeho koncert vychutnal, přestože jsem musel odejít chvíli před koncem.
Užil jsem si krásné nedělní slunné odpoledne s Francií, kde jsem již letos jednou byl a opět se v červenci chystám pod Pyreneje. Věřím, že si ho užily i desítky návštěvníků knihovny.

FOTO z  knihovny.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde