iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

10. výročí Stradonek
Stradonka
15.7.2022 19 hod.
Sraz před hospodou Pod Rozhlednou. Skleničku na přípitek s sebou. Srdečně zve Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Od varhan k punku
Od varhan k punku
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 05 červen 2014
   Již jsem zde psal o mě cestě s peruckou pohádkou do Motola. Tím však můj den v Praze nekončil, každou návštěvu naší Matičky vždy plně využívám.

   Od Motola jsem sjel autobusem na Smíchov k Andělu a chtěl jsem pokračovat metrem do města. Nenašel jsem však jeho stanici (v Praze je to problém, v Moskvě i v Paříži ji návštěvník vidí na prvý pohled), tak jsem pokračoval pěšky. Hodilo se to, narazil jsem na jídelnu Marjánku a dal si brzskou večeři. Pokračoval jsem k Vltavě, přešel Palackého most a ulicí Na Moráni došel na Karlovo náměstí. Mířil jsem na varhaní koncert, ale byl ještě čas. Mez Karlákem a Václavákem je Školská ulice s Leica Gallery, kam vždy zacházím. Zamířil jsem tam a opět nelitoval. Své fotografie, jakýsi sociální dokument Spojených států 60.let, zde vystavuje německý fotograf, člen MAGNUM Phota THOMAS HOEPKER, žijící od 70. let v New Yorku. A jeho fotografie v Leica Gallery jsou skutečně vypovídajícím a profesně provedeným dokumentem. Další foto lahůdka.
popis Pomalu jsem se po pražských chodnících přesunul do Jeruzalémské ulice ke stejnojmenné synagoze, kam jsem byl Židovskou obcí Praha pozván na varhanní koncert. Poprvé jsem vstoupil (bez pokrývky hlavy, omlouvám se) do pestrobarevné synagogy v maurském stylu, vybudované začátkem 20. století, po zboření Josefova. Je to velký a majestátný prostor s velkými varhanami na galerii nad vchodem. Byli jsme seznámeni s jejich historií a s tím, že byly před nedávnem náročně zrekonstruovány a nyní již fungují všechny, původně nainstalované rejstříky. Ke klaviaturám zasedl varhaník Jan Kalfus a hlubokým prostorem se rozezněl jejich krásný zvuk. Varhany, to se rovná Johann Sebastian Bach a tak jsme slyšeli tři z jeho skladeb. Dále zazněla i Vigilia Bohuslava Martinů a skladby Rheinbergera, Vierneho a Kalejsovi. Velké uklidnění v hektickém dnu, ale hlavně úžasný hudební zážitek. Návštěvy synagogy jsem vůbec nelitoval.
FOTO Odpoledním městem.
popis Shodou okolností ten večer v klubu Vagon hráli mí punkoví kamarádi, lounští Humus debilitae a slavná plzeňská Znouzecnost. Ve Vagonu jsem byl poprvé (je to ostuda, ale z Peruce jsou večerní programy v Praze nedostupné), pozdravil jsem lounské kluky, zašel ještě na turka s dortíkem a již se ponořil do podzemí. Při Znouzi se nemá kouřit a v Praze se to oproti lounským huličkám dodržovalo. Ono se vlastně ve Vagonu při koncertech nekouří vždy. Krásné pravidlo, kéž by platilo v celém Česku.  Ale to již Aulik přivádí Antona, Nádora a Indiána a po několika (spíše více) připomínkách na zvukaře se začíná. Kamarádi si toto svěcené prostředí užívali a s několika skalními fandy Humusáků si zapařili i místní Pražáci a študáci. Hlavní hvězdou večera však byla Znouzecnost. Déma, Goulda i Caine si rychle dozvučili své nástroje a začal se odvíjet repertoár, složený z novinek i starých, stokrát obehraných pecek. Mám takové koncerty pro jejich pestrost rád. Asi po třech písničkách jsem odložil foťák a zapojil se mezi pogující v kotli. Už dlouho jsem se tak nezpotil... . Bezva Plzeňáci!  
Bylo po půlnoci a já měl tentokráte odvoz s kapelou. Naložili jsem nástroje, Machča projel prázdnou Prahou, trochu delší zastávka na benzince a před třetí jsem na Třebízi sedl do Fabie a dojel domů. Hodně vydařený den v Praze...

FOTO HD ve Vagonu.
FOTO Znouze ve Vagonu.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde