iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Deštivý pátek v Lounech
Deštivý pátek v Lounech
Napsal Plazík st.   
Úterý, 27 květen 2014
    Těch akcí bylo v květnu tolik, že jsem ani nestihl vše, kam bych rád zašel. V polovině května byl nabitý deštivý pátek v Lounech, Já tak trochu stihl navštívit tři místa.

popis Vydal jsem se nejdříve do hotelu Caramell na lounském náměstí, kde od 19 hodin na terase hrál Nostalgie Jazz Quartet. Pozval mne saxofonista Pavel Dvořák, s kterým hraje na basovou kytaru a zpívá Miloslav Wainer, na klávesy hraje a též aranže pro quartet píše Jiří Nerad, rytmus drží bubeník Štěpán Chlouba. V dešti se nás pod velkým slunečníkem sešlo asi dvanáct, během večera přišlo dalších několik milovníku jazzu. Přestože déšť neustával, muzikanti se chopili nástrojů a začali zpříjemňovat pochmurný večer. Nad Ohří se nesly melodie klasických jazzových skladeb, skladby novější, ale i reggae a latina. Výborný jazz k nám nepustil ani večerní chlad.

FOTO z jazzu.

    V rámci Muzejní noci byla připravena přednáška na zahradě za lounskou synagogou přednáška Židé v Lounech. Pršelo, ven by asi nikdo nepřišel a tak autor povídání, ředitel lounského archivu Jan Mareš, skvěle přemístil vše do nedaleké knihovny a k podivu se přednáškový sál naplnil. Honza Mareš vyprávěl o počátcích židovského osídlení v Čechách i v Lounech, seznámil nás s aktivitami židovských rodin v 19. století a krátce zakončil hodinové povídání tragickým holokaustem ve 40.letech 20.století. Hodně zajímavé téma, které by si jistě zasloužilo rozsáhlejší cyklus přednášek.

popis    Blížila se jedenáctá noční a já přešel na Formanku, kde byl další z mnohých dobrých koncertů. Právě dohrávala mně dobře známá a mnohokráte slyšená žatecká Stolní společnost. Já nešel do "koncertního koutku", ale zůstal u kamarádů ve výčepu. S Hankou, Toníkem, ale i s dálšími jsem si před půlnocí fajn pokecal. Věřím, že se uskuteční výstava obrazů naší kamarádky, které ukázala na facebooku a které si o "zveřejnění" přímo říkají. Odvedle jsem zaslechl známé melodie. Začali hrát Promitiv Akustik a tak jsem na chvíli nahlédl mezi pogující dívky před pódiem. No aby ne! Na kytaru hraje Kony z Plus naši a jeho písně jsou již po desetiletí známé "odrhovačky". Mnohokráte jsem si je vyslechl od původní kapely. Prima! Ale já šel jseště chvíli ke kamarádům a po půlnoci, řádně vyuzen (proč už není v Česku uzákoněn zákaz kouření v hospodách) jel spokojený z příjemně prožitého večera domů.

FOTO z Formanky.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv