iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vydařené vernisáže
Vydařené vernisáže
Napsal Plazík st.   
Pátek, 18 duben 2014
  O minulých víkendech proběhly na Lounsku dvě zajímavé vernisáže výtvarných umelců. V Černčicích představuje GEJ rannou tvorbu Vladislav Mirvalda a v Lounech vystavuje pokračovatel rodinné tradice Václav Švankmajer.


   O nedělní odpoledne 13. dubna se více než zaplnila Galerie Emila Juliše v Černčicích, kam zamířili příznivci výtvarného umění a toho lounského zejména. Její provozovatel Pavel VEJR Vejrážka spolu s RNDr. Věrou Mirvaldovou, Ing. Miroslavem Kuklou a dalšími přáteli zde připravil výstavu z ranné tvorby jednoho z velké lounské trojky Vladislava Mirvalda. A vzhledem k tomu, že ve 40. letech 20. století byl, stejně jako Zdeněk Sýkora, autor úzce spojen se železnicí, je výstava nazvána dle malé poznámky na rubu jednoho obrazu OSOBNÍ VLAKY JSOU PLNÉ BLECH. 
popis V nové menší místnosti galerie jsou umístěny velkoplošné fotografie jakýchsi zátiší s artefakty sochařské výzdoby a podobné náměty. V hlavním prostoru galerie jsou koláže, reagující na právě skončenou válku a zvěrstva německého nacismu. Hlavní náplní jsou však kubistické obravzy v pojetí Vladislava Mirvalda. I na nich jsou většinou zátiší, ale i portréty a další náměty. Jediným novodobým expomátem jsou bývalé hodiny z lounského gymnásia pokreslené typickou Mirvaldovou geometrií.
Vzhledem k tomu, že krátce před tím odešel z tohoto světa známý znalec výtvarna Mgr. Zbyněk Sedláček, který měl výstavu zahájit, promluvil krátce pouze galeriesta a dcera malíře Věra Mirvaldová. Následovala prohlídka vystavených děl, mnoho diskuzí před nimi a samozřejmě přesun do suterénu a na dvorek k posezení s občerstvením. Asi po hodině to mezi přítomnýmu zašumělo. Přijel vzácný host, mecenáška a galeristka Meda Mládková za doprovodu Jiřího Pospíšila. Tato vzácná žena i ve svém vysokém věku aktivně dělá mnoho pro české umění a patří ji za to velký dík. Samozřejmě zná tvorbu pana Mirvaldy, výstavu si se zájmem prohlédla a poté poseděla v příjemném prostředí Vejrova dvorku. Vernisáž se i díky počasí vydařila a můžete ji po domluvě navštívit až do 30. června.

FOTO z vernisáže


Další neděli se lidé scházeli opět, tentokráte do Obřadní místnosti židovského hřbitova v Lounech. Zde Židovská obec Teplice a Pavel Straka z Terezínského památníku připravili výstavu kreseb tvůrce známého jména. Ve tvorbě svých rodičů po svém pokračuje výtvarník a filmař Václav Švankmajer. Po stěnách jsou rozvěšeny většinou černobílé kresby, a jak to u této rodiny bývá, samozpopisřejmě surrealistické. Když se člověk na ně podívá, vidí hlavy lidí, až robotů, nebo vesmírných tvorů, jakoby kraby a další tvary a děje složené s nesložitelných tvarů a čar. 
Vernisáž zahájil představiteli ŽO Teplice pan Látal, přítomné přivítal i Pavel Straka a úvodní slovo pronesl estetik a filozof Štěpán Svěrák. O hudební doprovod se postarala táborská klezmerová kapela Schimmele klezmer kabaret (nazvaná po jednom táborském židovském karbaníkovi z 19. století). A tak, jak to má být, nastalo prohlížení kreseb a diskuze nad nimi a to vše za zvuků mladé táborské kapely. Pokud se i vy chcete podívat na tyto nádherné surrealistické kresby, můžete oslovit správce hřbitova (bydlí hned vedle), který vás do obřadní síně až do ukončení výstavy 4. května 2014 určitě rád pustí.

FOTO z vernisáže

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu