iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Tajný život mazlíčků 2
16. 11. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Komedie / Rodinný. Teriér Max se horko těžko vyrovnal se skutečností, že není jediným oblíbencem své paničky Katie, a už jsou na obzoru další nečekané změny. Film.USA. Délka filmu 86 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Avengers: Endgame
23. 11. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy. Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé super-hrdiny k tomu, aby sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder. Film USA. Délka filmu 182 min.
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 70.- Kč
 

Willy a kouzelná planeta
30. 11. 2019  hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi. Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou divokou planetu. Naštěstí má s sebou důležitého parťáka – robota Bucka. Film Francie. Délka filmu 90 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Rozsvícení vánočního stromku
s HANOU KŘÍŽKOVOU
1.12.2019 v 17 hod.
Peruc, nám. E. Filly
Vystoupení žáků ZŠ Peruc pod vedením Mgr. Moniky Gajdošové a adventní trhy. Výstava a prodej výrobků ZŠ a MŠ Peruc a občanů Peruce.
Teplé nápoje zajištěny.
PLAKÁTEK   

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK  

Vánoční Německo
15.12.2019 v 6:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd na zámek Moritzburg a Drážďan. Přihlášky u paní Drobné. 
PLAKÁTEK 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Program do konce roku v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vydařené vernisáže
Vydařené vernisáže
Napsal Plazík st.   
Pátek, 18 duben 2014
  O minulých víkendech proběhly na Lounsku dvě zajímavé vernisáže výtvarných umelců. V Černčicích představuje GEJ rannou tvorbu Vladislav Mirvalda a v Lounech vystavuje pokračovatel rodinné tradice Václav Švankmajer.


   O nedělní odpoledne 13. dubna se více než zaplnila Galerie Emila Juliše v Černčicích, kam zamířili příznivci výtvarného umění a toho lounského zejména. Její provozovatel Pavel VEJR Vejrážka spolu s RNDr. Věrou Mirvaldovou, Ing. Miroslavem Kuklou a dalšími přáteli zde připravil výstavu z ranné tvorby jednoho z velké lounské trojky Vladislava Mirvalda. A vzhledem k tomu, že ve 40. letech 20. století byl, stejně jako Zdeněk Sýkora, autor úzce spojen se železnicí, je výstava nazvána dle malé poznámky na rubu jednoho obrazu OSOBNÍ VLAKY JSOU PLNÉ BLECH. 
popis V nové menší místnosti galerie jsou umístěny velkoplošné fotografie jakýchsi zátiší s artefakty sochařské výzdoby a podobné náměty. V hlavním prostoru galerie jsou koláže, reagující na právě skončenou válku a zvěrstva německého nacismu. Hlavní náplní jsou však kubistické obravzy v pojetí Vladislava Mirvalda. I na nich jsou většinou zátiší, ale i portréty a další náměty. Jediným novodobým expomátem jsou bývalé hodiny z lounského gymnásia pokreslené typickou Mirvaldovou geometrií.
Vzhledem k tomu, že krátce před tím odešel z tohoto světa známý znalec výtvarna Mgr. Zbyněk Sedláček, který měl výstavu zahájit, promluvil krátce pouze galeriesta a dcera malíře Věra Mirvaldová. Následovala prohlídka vystavených děl, mnoho diskuzí před nimi a samozřejmě přesun do suterénu a na dvorek k posezení s občerstvením. Asi po hodině to mezi přítomnýmu zašumělo. Přijel vzácný host, mecenáška a galeristka Meda Mládková za doprovodu Jiřího Pospíšila. Tato vzácná žena i ve svém vysokém věku aktivně dělá mnoho pro české umění a patří ji za to velký dík. Samozřejmě zná tvorbu pana Mirvaldy, výstavu si se zájmem prohlédla a poté poseděla v příjemném prostředí Vejrova dvorku. Vernisáž se i díky počasí vydařila a můžete ji po domluvě navštívit až do 30. června.

FOTO z vernisáže


Další neděli se lidé scházeli opět, tentokráte do Obřadní místnosti židovského hřbitova v Lounech. Zde Židovská obec Teplice a Pavel Straka z Terezínského památníku připravili výstavu kreseb tvůrce známého jména. Ve tvorbě svých rodičů po svém pokračuje výtvarník a filmař Václav Švankmajer. Po stěnách jsou rozvěšeny většinou černobílé kresby, a jak to u této rodiny bývá, samozpopisřejmě surrealistické. Když se člověk na ně podívá, vidí hlavy lidí, až robotů, nebo vesmírných tvorů, jakoby kraby a další tvary a děje složené s nesložitelných tvarů a čar. 
Vernisáž zahájil představiteli ŽO Teplice pan Látal, přítomné přivítal i Pavel Straka a úvodní slovo pronesl estetik a filozof Štěpán Svěrák. O hudební doprovod se postarala táborská klezmerová kapela Schimmele klezmer kabaret (nazvaná po jednom táborském židovském karbaníkovi z 19. století). A tak, jak to má být, nastalo prohlížení kreseb a diskuze nad nimi a to vše za zvuků mladé táborské kapely. Pokud se i vy chcete podívat na tyto nádherné surrealistické kresby, můžete oslovit správce hřbitova (bydlí hned vedle), který vás do obřadní síně až do ukončení výstavy 4. května 2014 určitě rád pustí.

FOTO z vernisáže

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu