iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Vydařené vernisáže
Vydařené vernisáže
Napsal Plazík st.   
Pátek, 18 duben 2014
  O minulých víkendech proběhly na Lounsku dvě zajímavé vernisáže výtvarných umelců. V Černčicích představuje GEJ rannou tvorbu Vladislav Mirvalda a v Lounech vystavuje pokračovatel rodinné tradice Václav Švankmajer.


   O nedělní odpoledne 13. dubna se více než zaplnila Galerie Emila Juliše v Černčicích, kam zamířili příznivci výtvarného umění a toho lounského zejména. Její provozovatel Pavel VEJR Vejrážka spolu s RNDr. Věrou Mirvaldovou, Ing. Miroslavem Kuklou a dalšími přáteli zde připravil výstavu z ranné tvorby jednoho z velké lounské trojky Vladislava Mirvalda. A vzhledem k tomu, že ve 40. letech 20. století byl, stejně jako Zdeněk Sýkora, autor úzce spojen se železnicí, je výstava nazvána dle malé poznámky na rubu jednoho obrazu OSOBNÍ VLAKY JSOU PLNÉ BLECH. 
popis V nové menší místnosti galerie jsou umístěny velkoplošné fotografie jakýchsi zátiší s artefakty sochařské výzdoby a podobné náměty. V hlavním prostoru galerie jsou koláže, reagující na právě skončenou válku a zvěrstva německého nacismu. Hlavní náplní jsou však kubistické obravzy v pojetí Vladislava Mirvalda. I na nich jsou většinou zátiší, ale i portréty a další náměty. Jediným novodobým expomátem jsou bývalé hodiny z lounského gymnásia pokreslené typickou Mirvaldovou geometrií.
Vzhledem k tomu, že krátce před tím odešel z tohoto světa známý znalec výtvarna Mgr. Zbyněk Sedláček, který měl výstavu zahájit, promluvil krátce pouze galeriesta a dcera malíře Věra Mirvaldová. Následovala prohlídka vystavených děl, mnoho diskuzí před nimi a samozřejmě přesun do suterénu a na dvorek k posezení s občerstvením. Asi po hodině to mezi přítomnýmu zašumělo. Přijel vzácný host, mecenáška a galeristka Meda Mládková za doprovodu Jiřího Pospíšila. Tato vzácná žena i ve svém vysokém věku aktivně dělá mnoho pro české umění a patří ji za to velký dík. Samozřejmě zná tvorbu pana Mirvaldy, výstavu si se zájmem prohlédla a poté poseděla v příjemném prostředí Vejrova dvorku. Vernisáž se i díky počasí vydařila a můžete ji po domluvě navštívit až do 30. června.

FOTO z vernisáže


Další neděli se lidé scházeli opět, tentokráte do Obřadní místnosti židovského hřbitova v Lounech. Zde Židovská obec Teplice a Pavel Straka z Terezínského památníku připravili výstavu kreseb tvůrce známého jména. Ve tvorbě svých rodičů po svém pokračuje výtvarník a filmař Václav Švankmajer. Po stěnách jsou rozvěšeny většinou černobílé kresby, a jak to u této rodiny bývá, samozpopisřejmě surrealistické. Když se člověk na ně podívá, vidí hlavy lidí, až robotů, nebo vesmírných tvorů, jakoby kraby a další tvary a děje složené s nesložitelných tvarů a čar. 
Vernisáž zahájil představiteli ŽO Teplice pan Látal, přítomné přivítal i Pavel Straka a úvodní slovo pronesl estetik a filozof Štěpán Svěrák. O hudební doprovod se postarala táborská klezmerová kapela Schimmele klezmer kabaret (nazvaná po jednom táborském židovském karbaníkovi z 19. století). A tak, jak to má být, nastalo prohlížení kreseb a diskuze nad nimi a to vše za zvuků mladé táborské kapely. Pokud se i vy chcete podívat na tyto nádherné surrealistické kresby, můžete oslovit správce hřbitova (bydlí hned vedle), který vás do obřadní síně až do ukončení výstavy 4. května 2014 určitě rád pustí.

FOTO z vernisáže

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde