iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Ochotníci zazářili
Ochotníci zazářili
Napsal Plazík st.   
Úterý, 18 únor 2014

   Vždy rád chodím na ochotnická divadelní představení. Téměř vždy mne moc uspokojí, amatérští herci dokáží skutečně dát divadlu uvěřitelnou pravdu. Neberou to jako řemeslo, což často vídám u profi Pražáků, kteří jdou vydělat na venkov.
 

    Využil jsem možnosti vidět nové nastudování hry Léčitel, které připravily čtyři soubory v Libochovicích. Již déle se chci zajet podívat na pražskou Kampu, kde hraje Divadlo SoLiTEAter s kamarádem Liborem na jejich představení Pochyby. Koncem ledna tam měla premiéru právě hra Briana Friela LÉČITEL, kterou pražští ochotníci připravili společně s divadelníky ze Scény Libochovice, DK Jirásek Česká Lípa  a Rádobydivadla Klapý.  Její 1. repríza ve sklepení Třech Lip byla velkou výzvou ke shlédnutí. Se synem a Hankou jsme dorazili deset minut před začátkem a bylo již plno. Přidalo se pár židlí, já si stoupnul ke zdi vedle prvé řady (byl jsem sice vykazován na náměstí, ale vytrval jsem) a pod nabitou klenbou se mohlo začít.
popis Nebudu popisovat děj, jen okopíruji pár řádek ze stránek SoLiTEAter: Léčitelství. Řemeslo, které se nedá vyučit, duchovní úřad bez zodpovědnosti, povolání, které nemá od – do … Fascinující hra o hledání jistot, ztrátě i o naději. Jak moc je člověk závislý na případném nezdaru, pokud je jeho talent prokletím i požehnáním?  Musím ale zmínit aktéry a tvůrce představení. Režie se ujal známý rozhlasový režisér Jaroslav Kodeš (spolupracuje hodně s ochotníky), na technickém zabezpečení se podílely všechny soubory. A kdo hrál? Léčitel Frank Hardy - Libor Ulovec (SoLiTEAter), Grace, jeho žena - Vladimíra Zborníková (? Česká Lípa) a Teddy, jeho manažer - Jiří Dědourek (DS Libochovice). A všichni tři byli skvělí. Sehrát tak náročné představení, dlouhé monology a dialogy a minimálními prostředky, pohyby a jevištní řečí dát komorní hře ohromnou dynamiku a věrohodnost je skutečně umění. Také si plně zasloužili ohromný potlesk při sedmi děkovačkách.
Všem tvůrcům je nutné poděkovat a do další práce "Zlomte vaz". A milovníkům divadla doporučit, aby určitě navštívivli některou z dalších repríz této vydařené ochotnické hry.

FOTO z představení.

SoLiTEAter

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv