iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Hudba pro Prahu
Hudba pro Prahu
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 10 únor 2014
   Louňáci v poslední době jezdí zahrát do Prahy hudbu, kterou tam není možné jen tak slyšet. Není to ani pop, ani rock, ani punk, ani skvělá klasická mizika a už vůbec ne dechovka.

    Za více než 100 let, co se natáčejí filmy, vzniklo mnoho výborných děl. A to nejen zvukovách barevných, ale i černobílých i němých. K těm kdysi hrávala živá hudba, často jen klavírista pod plátněm. A dnes se ke starým filmům vrací současní muzikanti. Celý projekt táhne Pavel Straka z Památníku Terezín (bývalý známý Louňák) a vyjímečný lounský saxofonista Jan Grunt. Ti jž přes dva roky spolupracují při akcích v lounské Židovské pohřební síni. A vloni se vrhli právě na staré klasické filmy.
Azyl v Praze získali v pražské čajovně Rybanaruby, poblíž Náměstí Jiřího z Poděbrat na Vinohradech. V prosinci s Honzou přijel i Voytus, hráč na straý, ale v současnosti zmodernizovaný Theremin a v Praze se k nim přidali tamní muzikanti.
Saxofonisté Jan Grunt a Mikoláš Chadima, basklarinetista Michal Hrubý, kytarista Jaroslav Svoboda (jinak Traband) a kytarista a hráč na teremin Vojtěch Petržilka doprovodili klasický snímek Pád domu Usherů filmařského impresionisty Jeana Epsteina (Krásná Niverňanka, Glace trois faces) kombinací freejazzově-noiseových improvizací. Ve sklepní cihlové čajovně hororový snímek s užasnými volnými imrovizacemi všech muzikantů vyzněl tajemně a úžasně.
FOTO z čajovny
popis K dalšímu programu vyjel koncem ledna z Loun pouze Honza Grunt, kterého ale doprovodil Radek (Napalmex) z Mostu. V Praze se k těmto dvěma muzikantům připojil Vlasta Matoušek, do přehrávače se založil fil Harakiri a mohlo se začít.
Vlastislav Matoušek (japonská flétna šakuhači),Jan Grunt (saxofon) a Napalmex (hluky) doprovodili improvizovanou hudbou na pomezí jazzu, noisu, japonské klasické a evropské soudobé vážné hudby raný snímek Fritze Langa (Metropolis, Nibelungové, M) Harakiri (1919), který je adaptací námětu Pucciniho opery Madame Butterfly. Podobně jako Lang a Puccini v 1. čtvrtině 20. století představili svou představu o Japonsku, tak duo Matoušek – Grunt vytvořili po stu letech svůj vlastní obraz o klasickém Japonsku moderními hudebními prostředky 21. století. Opět byl film v doprovodu třech improvizujících muzikantů neobyčejným zažitkem. A není to imporvizace připravená, většinou film viví poprvé.
FOTO z čajovny a tentokráte i se zvukem
VIDEO z čajovny
    A další akce se připravují. Mimo akcí v Litoměřicích, Lounech a jinde opět v pražském klubu Rybanaruby doprovodí 8. dubna čtyři muzikanti, včetně Honzy Grunta, japonský snímek Rojo no reikon (Duše na cestě, 1921).

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv