iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Underground na Formance
Underground na Formance
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 20 leden 2014
    V restauraci Formanka v Lounech, kde se v posledním roce konaly zajímavé koncerty, se vyměnil majitel. Ale ke spokojenosti Louňáku se v muzicírování pokračuje. V pátek to bylo dost undergroundové.

   Byl jsem zvědav na nové prostředí nového hudebního klubu a byl jsem překvapen. Koncerty se přestěhovaly do bývalé herny, kde vzniklo malé pódium. Sedí se v celém prostoru výčepu a u podia je prostor ke stání a pogování. Nového provozovatele, Sadila z Beautiful Cafillery, čeká ještě hodně práce. Určitě udělat nějaké jednoduché osvětlení, místo tří blikajícíh úsporek a také chce k rozšíření prostoru vybourat zbytečnou příčku. Držme mu palce! Po letech by v Lounech mohl být podobný klub jako legendární Opera.
popis Ale vraťmě se k pátečnímu večeru. Na Undergoundový večírek sem byli pozváni (asi s pomocí Tomáše) lounští NEVÝPAR KOVATJEZD a legendární SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE. Lounská kapela se na místní, občas i vzdálenější scéně, pohybuje déle než 10 let. Na troskách zaniklých kapel ji založil Štěpán s Aulikem. Obsazení se občas měnilo, ale prvotní skladby lounského alternative-psychedelic již téměř zlidověli. A kovaní příznivci kapely si nenechali vzácný koncert ujít a náležitě si jej vychutnali. Se Štěpánem a Aulikem dnes hrají na kytaru Loukič, u bubnů Karlos a zpívá Jirka Čičifous. Určitě kvalitní podzemní sestava, která po jedné zapíjecí zkoušce páteční večer na Formance parádně rozjela.
SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE vystupuje již od minulého století, kapela vznikla v roce 1999. Alternativní sdružení alternativích muzikantů se svými koncerty již zaujalo posluchače v celém Česku a jejich písničky dobře znají i na Lounsku. (Vloni hráli i na Senkově.) Když akternativně, tak i s nástroji. Snad pouze J.J. se tvrdošíjně držel své nové basy, ostatní nástroje měniíli. J.F. u stolečku, plného kláves a různých elektronických hejblátek, se snažil hrát téměř na vše najednou. Takový nějaký mág. R.P.
  má v ruce hlavně saxofon a kytaru, v několika okamžicích se objevil i pozoun. I on dokázal nakonec hrát na ságo i kytaru najednou. No a nyní by měl přijít na řadu zpěvák, jenže SPB mají deklamátora J.Ž., který přednáší referáty z per různých známých i neznámých autorů. Je to postaru "recitace s hudebním doprovodem". Přednesené texty mají skutečně myšlenku a sílu a s alternativním souzvukem i nesouzvukem všemožných nástrojů působí na posluchače svojí neobvyklou silou. I deklamátor občas uchopil malé "bicí" nástroje a občas k plastičnosti použil i ilustarce a popisky. Opět si myslím, že pro účastníky undergroundového, nebo spíše alternativního večírku, to byl úžasný zážitek.
Tak Formanko jen tak dál a vy návštěvníci občas místo sezení u piva zajděte vedle a dotvářejte a vychutnávejte si atmosféru koncertů.

FOTO z Formanky

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv