iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Underground na Formance
Underground na Formance
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 20 leden 2014
    V restauraci Formanka v Lounech, kde se v posledním roce konaly zajímavé koncerty, se vyměnil majitel. Ale ke spokojenosti Louňáku se v muzicírování pokračuje. V pátek to bylo dost undergroundové.

   Byl jsem zvědav na nové prostředí nového hudebního klubu a byl jsem překvapen. Koncerty se přestěhovaly do bývalé herny, kde vzniklo malé pódium. Sedí se v celém prostoru výčepu a u podia je prostor ke stání a pogování. Nového provozovatele, Sadila z Beautiful Cafillery, čeká ještě hodně práce. Určitě udělat nějaké jednoduché osvětlení, místo tří blikajícíh úsporek a také chce k rozšíření prostoru vybourat zbytečnou příčku. Držme mu palce! Po letech by v Lounech mohl být podobný klub jako legendární Opera.
popis Ale vraťmě se k pátečnímu večeru. Na Undergoundový večírek sem byli pozváni (asi s pomocí Tomáše) lounští NEVÝPAR KOVATJEZD a legendární SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE. Lounská kapela se na místní, občas i vzdálenější scéně, pohybuje déle než 10 let. Na troskách zaniklých kapel ji založil Štěpán s Aulikem. Obsazení se občas měnilo, ale prvotní skladby lounského alternative-psychedelic již téměř zlidověli. A kovaní příznivci kapely si nenechali vzácný koncert ujít a náležitě si jej vychutnali. Se Štěpánem a Aulikem dnes hrají na kytaru Loukič, u bubnů Karlos a zpívá Jirka Čičifous. Určitě kvalitní podzemní sestava, která po jedné zapíjecí zkoušce páteční večer na Formance parádně rozjela.
SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE vystupuje již od minulého století, kapela vznikla v roce 1999. Alternativní sdružení alternativích muzikantů se svými koncerty již zaujalo posluchače v celém Česku a jejich písničky dobře znají i na Lounsku. (Vloni hráli i na Senkově.) Když akternativně, tak i s nástroji. Snad pouze J.J. se tvrdošíjně držel své nové basy, ostatní nástroje měniíli. J.F. u stolečku, plného kláves a různých elektronických hejblátek, se snažil hrát téměř na vše najednou. Takový nějaký mág. R.P.
  má v ruce hlavně saxofon a kytaru, v několika okamžicích se objevil i pozoun. I on dokázal nakonec hrát na ságo i kytaru najednou. No a nyní by měl přijít na řadu zpěvák, jenže SPB mají deklamátora J.Ž., který přednáší referáty z per různých známých i neznámých autorů. Je to postaru "recitace s hudebním doprovodem". Přednesené texty mají skutečně myšlenku a sílu a s alternativním souzvukem i nesouzvukem všemožných nástrojů působí na posluchače svojí neobvyklou silou. I deklamátor občas uchopil malé "bicí" nástroje a občas k plastičnosti použil i ilustarce a popisky. Opět si myslím, že pro účastníky undergroundového, nebo spíše alternativního večírku, to byl úžasný zážitek.
Tak Formanko jen tak dál a vy návštěvníci občas místo sezení u piva zajděte vedle a dotvářejte a vychutnávejte si atmosféru koncertů.

FOTO z Formanky

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde