iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Sněhuláci na Bahně
Sněhuláci na Bahně
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 16 leden 2014
    Název, vystihující letošní zimu. Ale znalci vědí. Sněhuláci je oblíbená kapela Sníh na schodišti, která s dalšími v sobotu zahrála v lounské Stromovce, zvané Bahno.

popis    V sobotu večer sem pozvali tří znamí své kamarády na oslavu svých narozenin. I když na moji poslední oslavu v životě téměř nikdo ze známých nepřišel, já večer do Loun vyrazil. A to i za kapelami, které byly na večer ohlášeny. Bahno se opět slušně zaplnilo a tak se mohlo před osmou večerní začít. Mimo ohlášené si start vzalo na starost duo Bóča+Elvis band. Kluci si i nám prima zazpívali. Ale to už nastupovali výborní lounští Flower Cover. Nevím ale, začátek byl nějaký rozpačitý, zpěv i kytara zanikali v hlučné kouli bubnů. A o přestávce mě drobné výhrady k sobotmímu vystoupení řekli i další kamarádi - muzikanti. Škoda, že i zvuk byl oproti povánočnímu koncertu slabší. Ale to již nastupují The Rohotoče se svým lounským punkem. Zvuk stále nic moc, ale na vyřádění dobrý. Jen škoda, že odešla tak čtvrtina přítomných.
popis Na další dvě kapely jsem se moc těšil, prvá občas hraje v Lounech již více než 10 let. Pamatuji jejich vystoupení ve Sklípku, Opeře i na Kotli. Vždyť lídr Joska je skoro Louňák. A Sněhuláci od začátku za to vzali fest. Písničky nové střídaly ty léta známé a pod podiem to vřelo. Eva dostala i dárek pro všechny oslavence a šla pařit dál. Zapálení stoupalo. V závěru si vyskočil zazpívat i Brzda a v přídavku bylo nahoře plno. Joska hrál i na tradiční kapelní lampu, ta to ale odnesla. Hodně divokej a nadšenej závěr. Myslím, že Sněhuláci i pařiči úplně roztáli. Kapelu Marry B jsem neznal, ale když jsem se odpoledne kouknul na jejich profil, zjistil jsem, že to jsou bráchové z Jirkova, původně Con Carne. A jejich kytarový um obdivuji od jejich začátků. S novým bubeníkem, názvem a repertoárem přijeli opět zahrát do Loun. A ještě jedna velká změna. Z původně instrumentálního projevu nyní také zpívají, vlastně hlavně kytarista Martin. A kamarádi nezklamali, i když po půlnoci, hráli úžasně a všichni jsme si je živě užívali.
A večer si určitě užili skvěle i oslavenci, díky za pozvání.

FOTO z Bahna

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv