iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

10. výročí Stradonek
Stradonka
15.7.2022 19 hod.
Sraz před hospodou Pod Rozhlednou. Skleničku na přípitek s sebou. Srdečně zve Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vernisáž a koncerty
Vernisáž a koncerty
Napsal Plazík st.   
Neděle, 05 leden 2014
     Mezi Vánoci a Silvestrem připravili kamarádi z Louny dva výborné večery, Vernisáž s muzikou ve Sklípku a koncert na Bahně. Dokonce přišli i návštěvníci, tak vše bylo k všeobecné spokojenosti.

popis     V pátek se do Sklípku pod lounskou sokolovnou scházely máničky z celých Čech i další příznivci nezávislé kultury. Tomáš tam připravil spolu s kamarády a autory venisáž ilustrací ke knihám Viktora Haita (1956). Tento undergoundový hipík od revoluce napsal již třetí knihu. Po Guláš - tak jak to vopravdu je (1990), Tři hlavy: --dvě je málo, čtyři je moc (2012) je třetím dílem kniha básní Učí pany k činsáb. A v harmonii s názvem (čte se pozpátku) byly na staré rybářské síti v pivnici Sklípku rozvěšeny ilustrace z poslední knihy. Na prvý pohled z dálky monotóní téma, ale z blízka je každý kosočtverec (stejně jako v životě) jiný. Jiný a originátní, viděli jste někdy v této podobě Z.Z.top, S+H, Slunečno, Bouřka a jiné. Kolem osmé večerní se začal Sklípek plnit a tak mohla začít oficiální část večera. Setmělo se a pod klenbou se rozléhal drsný zvuk Voytusova thereminu a Honzův saxofon. Po hudebním zážitku se mikrofonu ujal Šumák, který z nové knihy přečetl i několik veršů. Celý večer se často s Viktorem a grafikem nad novou knihou diskutovalo a mnozí si ji odnesli domů.
V sousedním koncertním  prostoru se zatím připravila prvá kapela KOONDA HOLAA, vlastně jediný člen s kytarou a krabičkami. Tepličák z Mnichova Týnce si pohrál s rytmy, smyčkami, doprovody i sóly, k tomu i zpěv. Dost, dost dobrý. Poté nastoupila Viktorova nejoblíbenější kapela Crossroads s rockem 60. až 80. let. Hodně dobrý kytary... . O každou přestávku se všichni společně bavili, hráli kulečník, diskutovali, zkrátka "nezávislá" pohoda. Ve Sklípku hráli již před 15 lety a od té doby několikrát. Kdo? Žatecká Stolní společnost se svojí typickou muzikou pro fajnšmekry. Závěr večera obstarali místní The Rohotoče s proměněným Nádorem. Myslel jsem, že v tuto pozdní popůlnoční dobu pojedu po pár písničkách domů, ale zůstal jsem až do konce. Z takové dobré společnosti se špatně odchází...
FOTO černobílé z vernisáže
FOTO barevné (více) z vernisáže

popis Již dlouho pro mne nebyl víkend tak nabitý jako tento. Hned v sobotu připravili lounští muzikanti, zejména Antonín a jeho Humusáci, vánoční besítku Tři písně pro prdelku. Jak napsali do své pozvánky večer plný písní Fanfáre Mančaft, nehynoucího hudebního tělesa svérázného projevu, Humus debilitae a vybroušený revivalový diamant z Loun Flower Cover. V Lounech vše chvíli trvá, v ohlašených 19 hodin začali zvukaři rozmotávat shrnuté kabely z předchozího večera ve Sklípku, o půl hodiny začali přicházet muzikanti a poté i prví návštěvníci, pochlubit se se svými vánočními dárky. Zvukaři vše zvládli, bubny byly postaveny a tak se mohlo po 20. hodině začít. A rozjela to lounská kapela s nelounským zvukem, Fanfáre Mančaft. Na projevu i repertoáru je znát, že její vůdčí osobnost Erik má kořeny na východě, dnes bohužel již v "cizině". Nezvyklý zvuk dává kapele i Lukášův pozoun. Voytus, největší expert na rockovou muziku od 60. let, má vždy výbornou kapelu. Již asi třetí rok to jsou Flower Cover. Já tuto muziku mohu, asi stejně jako většina přítomných a tak jsem po chvíli odložil foťák a zaplul do pogujícího davu. Hodně jsme si "revival" užili. FC se líbí i Bohoušovi a sjednal si je na letošní motorkářský sraz. Mezi přítomnými byl i kamrád ze Sněhuláků s moc zajímavou holčinou. Já si myslím, že to byla ta Prdelka, pro kterou se hrálo. Závěr si vzali na starost pořadatelští Humus debilitae s fešákem Nádorem, Aulikem, Indiánem a Antonínem. Tato kapela je oproti té prvé typicky lounského ražení a místní ji "žerou". Jak jsem již před lety psal, kluci se z primitivního panku vypracovali na slušnou úroveň s nezvyklými konci svých skladeb. Aulik se podívá na Indiána, kývne, oba skončí a další členové souboru po jednom až třech tónech končí také. Je to kouzelné... .  Bylo opět po půlnoci a já opět spokojený ujížděl domů. Moc vydařený víkend spravil náladu "svátečních" dní vánočních a budoucího Silvestra.
  FOTO z besídky

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde