iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

10. výročí Stradonek
Stradonka
15.7.2022 19 hod.
Sraz před hospodou Pod Rozhlednou. Skleničku na přípitek s sebou. Srdečně zve Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Praha prosincová, galerijní a hudební
Praha prosincová, galerijní a hudební
Napsal Plazík st.   
Úterý, 10 prosinec 2013
    Po měsíci jsem se v sobotu vydal opět do Prahy. Hlavním důvodem byl večerní koncert kamarádů, ale také návštěva dalších výstav. Určitě jsem nejel za předvánočním šílenstvím.

    Takže během měsíce podruhé v Praze, tentokráte v čase nejhorším. Předvánoční šílení, v šíleně znetvořeném městě výzdobou a stánky, se šíleným množstvím šílených lidí. Ale já si klid našel. Po obědě u Rozvařilů v Bílé labuti (jedna z mála levných restaurací s českým jídlem) návštěva mistra klasické fotografie Drtikola v Umprum muzeu (bohužel zde se oproti francouzským galeriím nesmí fotit). Výstava provází celým fotografovým životem a jeho tvorbou. Těch fotografií je však nejvíc z posledního období jeho tvorby na počátku 30.let 20.století, kdy fotil nastrojené vyřezané ženské figurky s geometrickými tvary. Jeho jedinečné akty, portréty a krajinářská fotografie jsou zastoupeny málo, nebo vůbec. Moc zajímavý je asi dvacetiminutový film o životě Františka Drtikola.
Popošel jsem na Staroměstské náměstí a krátce se zastavil na koncertu CČSH v Chrámu sv. Mikuláše. Právě zde zpíval dánský dívčí sbor klasické i vánoční písně. Příjemné prostředí, oproti tomu na náměstí. Další fotovýstava Czech Press Foto se koná v křížové chodbě a přilehlých prostotech  Staroměstské Radnice. Mnoho zajímavých a také dobrých fotek zejména novinových fotografů ze života v Česku i cizině. Některé soubory jsou skutečně pěkné. Je zde samozřejmě i vítězný Rath ve výtahu (?). Mně se možná trochu víc líbily černobílé fotografie ve 2. patře, na kterých jsou zachyceny různé kouty pražských periférií.
popis Po kafíčku ve staré oblíbené cukrárně u Novoměstské radnice jsem odešel do Leica Gallery za světovým fotografem (ruský Američan) Elliott Erwittem. Užasné černobílé snímky, plné jemného a inteligentního vtipu. Fotografie ze 40. až 90.let zachycují momenty, které přináší život, občas jen nohy, jindy zase skupiny před obrazy v galeriích. Jsou zde i fotky známých osobností, ke kterým se Erwitt, člen prestižní agentury MAGNUM Photos, často dostával. V tuto sobotu jistě nejpůsobivější výstava.
Krátké zastavení na přeplněném a nechutně vyzdobeném Václaváku a krátká vzpomínka u Českého rozhlasu na Nataliji Gorbaněvskou, ženu, která se v roce 1968 na Rudém náměstí v Moskvě postavila proti okupaci Československa a kterou dnešní Česko, zejména jeho představitelé, nedokázali do její nedávné smrti ocenit.
FOTO z procházky po galeriích
Na závěr to, proč jsem do Prahy jel v sobotu. Pomalu jsem vyšel Vinohradskou třídou na náměstí Jiřho z Poděbrad k Plečnikovu nádhernému kostelu, zkontroloval trasu na Masarykovo nádraží a zpět a ponořil se do čajovny Klubu Rybanaruby, kde se připravovalo promítání filmu s živou hudbou.

popis      Saxofonisté Jan Grunt a Mikoláš Chadima, basklarinetista Michal Hrubý, kytarista Jaroslav Svoboda a hráč na theremin Vojtěch Petržilka doprovodili svými improvizacemi klasický snímek Pád domu Usherů filmařského impresionisty Jeana Epsteina. V podzemní čajovně s cihlovým zdivem tento ponurý hororový snímek  z roku 1928 s expresivní i melancholickou improvizovanou hudbou stal skutečně velkým zážitkem. Prý bude i zvukový záznam doprovodu, jistě zajímavý, ale určitě ne tak působivý bez samotného filmu a prostředí. I tak jsem na něj zvědav.
Po jízdě nočním vlakem a odvozem kamarádů mým autem do Loun jsem po skončení cesty doma na Peruci musel konstatovat, že i tato pražská sobota se vydařila.
FOTO z klubu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde