iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Po stopách 1. pochodu

Louny - Pátek - Peruc
15. 6. 2024 
8 - 19 hod.

KČT a Oblastní muzeum Louny zvou na akci Po stopách prvního pochodu 1894. Strat Louny, náměstí - 28 km v 8 hod., Pátek nádraží - 10 km ve 13 hod., cíl Peruc nádraží.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Sladký život
Letní kino v parku
Pátek 14.6.
21.00 hod.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina a další. Komedie / Česko / 2024 / 102 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Punkový a jazzový víkend
Punkový a jazzový víkend
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 04 listopad 2013

    V posledních týdnech jsem už línější, sem tam nějaké divadlo, ale na koncerty ne. Až uplynulý víkend, v pátek Punk a v sobotu jazz. Prima poslech i nálada.

 

  popis Plzeňskou Znouzecnost jsem poprvé slyšel ještě ve starém Mandarinu, poté mnohokráte v Opeře i jinde a v pátek kamarádi přijeli opět do Loun, tentokráte na Bahno. . Předskokany jim dělali mí lounští kamarádi Fanfáre Mančaft s Erikem se svým netypickým východním, až jižním projevem. Někteří Louňáci to nezkousli, ale je dobře, že tato kapela osvěžuje lounský punk a angroš. Kolem deváté se objevil Golda a po chvíli Déma. Jó, uslyšíme zase plzeňský melodický punk. Fanfáre po hodince skončili a Caine si začal stěhovat na podium bubny. Dal jsem si u Bohouše kafíčko a přišel jsem včas, kamarádi již zvučili.
Většina přítomných se nahrnula před kapelu a mohlo se začít. Na začátek pár známých písniček na rozehřátí a poté série těch nejnovějších. I když jsme je téměř neznali, byly klasicky znouzácké. Dole pod Démou a Gouldou se to roztančilo a rozeskákalo. Bylo veselo! Jen Caine to občas musel trochu rozdýchat. I když je odjakživa známo, že na Znouzi se nekouří a většina prosbu kapely respektuje, tak samozřejmě ženský v blízkosti podia čoudily.
Hrálo se už asi hodinu a půl a Déma vyzval k bicím Pájinku. Ano, naší úžasnou lounskou bubenici, kdysi z Čajového servisu, nyní od Schodiště, Pospíšila, její PayNoia a dalších seskupení. Nebylo pro ni problémem doprovodit kytaristy při Bylo nebylo. Znouzecnost chtěla končit, ale bez přídavku to nešlo. Ten třetí a poslední byli tradiční Hasiči. Byl to moc příjemný a přiměřeně divoký večer, jako se Znouzí vždy.
 
FOTO na Facebooku

popis Sobotní dušičkové odpoledne nás zvalo na faru na Smolnici, vlastně paní Vrchlavská a místní spolek pro záchranu kostela. Já navštěvuji akce většinou bez dlouhodobých plánů, dle momentální nálady. I na Smolnici jsem přijel neohlášen, ale hostitelka pro mne místo našla. Usedl jsem do kouta před připravený NOSTALGIE JAZZ QUARTET, v obsazení Pavel Dvořák – saxofon, Štěpán Chlouba- drums, Jiří Nerad - keybord a Miloslav Wainer- baskytara, vokal. Skvělý organizátor a zejména muzikant Míla Wainer zde hraje často, dokáže dát dohromady menší i větší party muzikantů a společně zahrát výborný jazz. Tentokráte dal dohromady dva mladé talentované hráče (Pavel saxofon a Štěpán bicí) a dva muzikantské bardy (on na basu a J. Nerad klávesy).
Koncert začal známým Stevie Wonderem, který zazněl v průběhu večera ještě několikrát. V repertoáru byla jazzová klasika, latina a trochu Bacha. V podání čtyřech skvělých hráčů, sólistů, nádherný zážitek, který byl odměňován častým silným potleskem. V krátké přestávce bylo posluchačům nabídnuto chutné občerstvení a po ní ještě chutnější další dávka jazzu. I zde se muselo přidávat. Jistě bude možnost si tento quartet, popřípadě další Wainerovy projekty zase brzy poslechnout. Již se na Smolnici těším a pořadatelům patří za Hudbu na Smolnici velký dík.

FOTO ze Smolnice

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde