iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Punkový a jazzový víkend
Punkový a jazzový víkend
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 04 listopad 2013

    V posledních týdnech jsem už línější, sem tam nějaké divadlo, ale na koncerty ne. Až uplynulý víkend, v pátek Punk a v sobotu jazz. Prima poslech i nálada.

 

  popis Plzeňskou Znouzecnost jsem poprvé slyšel ještě ve starém Mandarinu, poté mnohokráte v Opeře i jinde a v pátek kamarádi přijeli opět do Loun, tentokráte na Bahno. . Předskokany jim dělali mí lounští kamarádi Fanfáre Mančaft s Erikem se svým netypickým východním, až jižním projevem. Někteří Louňáci to nezkousli, ale je dobře, že tato kapela osvěžuje lounský punk a angroš. Kolem deváté se objevil Golda a po chvíli Déma. Jó, uslyšíme zase plzeňský melodický punk. Fanfáre po hodince skončili a Caine si začal stěhovat na podium bubny. Dal jsem si u Bohouše kafíčko a přišel jsem včas, kamarádi již zvučili.
Většina přítomných se nahrnula před kapelu a mohlo se začít. Na začátek pár známých písniček na rozehřátí a poté série těch nejnovějších. I když jsme je téměř neznali, byly klasicky znouzácké. Dole pod Démou a Gouldou se to roztančilo a rozeskákalo. Bylo veselo! Jen Caine to občas musel trochu rozdýchat. I když je odjakživa známo, že na Znouzi se nekouří a většina prosbu kapely respektuje, tak samozřejmě ženský v blízkosti podia čoudily.
Hrálo se už asi hodinu a půl a Déma vyzval k bicím Pájinku. Ano, naší úžasnou lounskou bubenici, kdysi z Čajového servisu, nyní od Schodiště, Pospíšila, její PayNoia a dalších seskupení. Nebylo pro ni problémem doprovodit kytaristy při Bylo nebylo. Znouzecnost chtěla končit, ale bez přídavku to nešlo. Ten třetí a poslední byli tradiční Hasiči. Byl to moc příjemný a přiměřeně divoký večer, jako se Znouzí vždy.
 
FOTO na Facebooku

popis Sobotní dušičkové odpoledne nás zvalo na faru na Smolnici, vlastně paní Vrchlavská a místní spolek pro záchranu kostela. Já navštěvuji akce většinou bez dlouhodobých plánů, dle momentální nálady. I na Smolnici jsem přijel neohlášen, ale hostitelka pro mne místo našla. Usedl jsem do kouta před připravený NOSTALGIE JAZZ QUARTET, v obsazení Pavel Dvořák – saxofon, Štěpán Chlouba- drums, Jiří Nerad - keybord a Miloslav Wainer- baskytara, vokal. Skvělý organizátor a zejména muzikant Míla Wainer zde hraje často, dokáže dát dohromady menší i větší party muzikantů a společně zahrát výborný jazz. Tentokráte dal dohromady dva mladé talentované hráče (Pavel saxofon a Štěpán bicí) a dva muzikantské bardy (on na basu a J. Nerad klávesy).
Koncert začal známým Stevie Wonderem, který zazněl v průběhu večera ještě několikrát. V repertoáru byla jazzová klasika, latina a trochu Bacha. V podání čtyřech skvělých hráčů, sólistů, nádherný zážitek, který byl odměňován častým silným potleskem. V krátké přestávce bylo posluchačům nabídnuto chutné občerstvení a po ní ještě chutnější další dávka jazzu. I zde se muselo přidávat. Jistě bude možnost si tento quartet, popřípadě další Wainerovy projekty zase brzy poslechnout. Již se na Smolnici těším a pořadatelům patří za Hudbu na Smolnici velký dík.

FOTO ze Smolnice

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv