iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Podzimní Peruc
Podzimní Peruc
Napsal Plazík st.   
Středa, 16 říjen 2013

    Občas si vyjdu Perucí, zejména tou historickou spodní, a trochu ji nafotím. Tentokráte to byly podzimní procházky.

popis Za podzimními barvami jsem vyrazil již začátkem října. Všude však ještě převládala zelená, listy se letos nějak nechtějí začervenat, zažloutnout, zhnědnout a já nevím, jaké další barvy mají ještě rády. Překvapením jsou letošní kaštany, které již dlouhá léta v červnu díky klíněnce zhnědnou a do konce léta bývají holé. V tomto roce vydržely zelené až do srpna a i začátkem října mají pěkné rozčepýřené listy.
Já vyrazil za odpoledním sluncem a chtěl jsem obejít spodem celou Peruc až parku. Kolem kina a Přítelovic vily jsem došel až na bývalou Šlepku, úzkokolejku do cukrovaru v údolí pod vsí (dnes kemp a koupaliště). Minul jsem bývalé velké zahradnictví rodiny Páchovi a po chvíli přede mnou zazářil dům paní Třeskové, který nyní citlivě rekonstruují Dvořákovi ze Stradonic. Copak zde asi bude, prý možná služby pro turisty. Peruc je potřebuje a už se těším. Kolem Oldřicha jsem vyšel k rybníku Dolejšáku, kde jsem se, jako již mnohokráte, na delší dobu zaseknul. I když je v posledních letech jeho okolí neupravené a na hladině spadané větve (peručtí rybáři na vše sami nestačí), stále mne láká toto místo, jako stvořené pro vodníky a Rusalky. Ještě pár fotek u Hořejšího rybníku a hle, sluníčko se schovalo za střechy peruckých domů. V parku již jen pár fotek a nakonec ještě opukové zdi bývalých farských chlévů. Jak dlouho ještě asi budou stát? V posledních letech se začínají rozpadat.

FOTO kolem Dolejšáku

popis V prvé polovině října začalo pršet a po ránu leží mlha, to správné počasí na podzimní zbarvení přírody. Možná, že letos nejsou barvy jako v letech předchozích, ale pro citlivé oko je krásné dívat se na keře, stromy a spadané listí se širokou paletou barev. Počasí je více aprílové, po minutách se střídá pošmourno, sluníčko a déšť. Vyrazil jsem za mírného slunce k zámku a Boženině studánce, tam již paprsky životadárce zahalila nízká oblačnost. Vrata na spodní zámeckou zahradu jsou již téměř rozpadlá a krásný zdobený plot pomalu rozebírají vandalové. Studánka zatím jejich nájezdům odolala, ale špína okolo není pro oko turisty nic moc. Kolem devastovaného prvorepublikového obchodu a vinárny pana Rosenbauma a branou k další rozpadající se historické perucké stavbě bývalého pivovaru. Kousek dál je Mateřská škola, kterou jsme v prvé polovině 70.let postavili pro malé Peručáky a dodnes pro ně slouží. Z parku se ozýval dětský křik, ale děti to byly trochu větší, družina perucké školy sbírala kaštany pro zvířátka na zimu. Zde již pestrost barev září i v šedivém počasí a jeden neví, kam dřív namířit objektiv. Prošel jsem k vratům a zpět kolem uzavřené Fillovi síně další branou prošel mezi zámek a kostel. Ještě pár fotek ne úžasném prostoru, vytvořeném mistrem
P. P. Columbanym. Druhá malá barevná podzimní procházka končí. Podzim má své kouzlo, ale nás již brzo čeká zima. Uvidíme, co nám přinese.

FOTO Procházka parkem 
FOTO Procházka parkem s LOMO náladou
FOTO Procházka parkem snová a stará (pouze na Facebooku)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde