iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Podzimní Peruc
Podzimní Peruc
Napsal Plazík st.   
Středa, 16 říjen 2013

    Občas si vyjdu Perucí, zejména tou historickou spodní, a trochu ji nafotím. Tentokráte to byly podzimní procházky.

popis Za podzimními barvami jsem vyrazil již začátkem října. Všude však ještě převládala zelená, listy se letos nějak nechtějí začervenat, zažloutnout, zhnědnout a já nevím, jaké další barvy mají ještě rády. Překvapením jsou letošní kaštany, které již dlouhá léta v červnu díky klíněnce zhnědnou a do konce léta bývají holé. V tomto roce vydržely zelené až do srpna a i začátkem října mají pěkné rozčepýřené listy.
Já vyrazil za odpoledním sluncem a chtěl jsem obejít spodem celou Peruc až parku. Kolem kina a Přítelovic vily jsem došel až na bývalou Šlepku, úzkokolejku do cukrovaru v údolí pod vsí (dnes kemp a koupaliště). Minul jsem bývalé velké zahradnictví rodiny Páchovi a po chvíli přede mnou zazářil dům paní Třeskové, který nyní citlivě rekonstruují Dvořákovi ze Stradonic. Copak zde asi bude, prý možná služby pro turisty. Peruc je potřebuje a už se těším. Kolem Oldřicha jsem vyšel k rybníku Dolejšáku, kde jsem se, jako již mnohokráte, na delší dobu zaseknul. I když je v posledních letech jeho okolí neupravené a na hladině spadané větve (peručtí rybáři na vše sami nestačí), stále mne láká toto místo, jako stvořené pro vodníky a Rusalky. Ještě pár fotek u Hořejšího rybníku a hle, sluníčko se schovalo za střechy peruckých domů. V parku již jen pár fotek a nakonec ještě opukové zdi bývalých farských chlévů. Jak dlouho ještě asi budou stát? V posledních letech se začínají rozpadat.

FOTO kolem Dolejšáku

popis V prvé polovině října začalo pršet a po ránu leží mlha, to správné počasí na podzimní zbarvení přírody. Možná, že letos nejsou barvy jako v letech předchozích, ale pro citlivé oko je krásné dívat se na keře, stromy a spadané listí se širokou paletou barev. Počasí je více aprílové, po minutách se střídá pošmourno, sluníčko a déšť. Vyrazil jsem za mírného slunce k zámku a Boženině studánce, tam již paprsky životadárce zahalila nízká oblačnost. Vrata na spodní zámeckou zahradu jsou již téměř rozpadlá a krásný zdobený plot pomalu rozebírají vandalové. Studánka zatím jejich nájezdům odolala, ale špína okolo není pro oko turisty nic moc. Kolem devastovaného prvorepublikového obchodu a vinárny pana Rosenbauma a branou k další rozpadající se historické perucké stavbě bývalého pivovaru. Kousek dál je Mateřská škola, kterou jsme v prvé polovině 70.let postavili pro malé Peručáky a dodnes pro ně slouží. Z parku se ozýval dětský křik, ale děti to byly trochu větší, družina perucké školy sbírala kaštany pro zvířátka na zimu. Zde již pestrost barev září i v šedivém počasí a jeden neví, kam dřív namířit objektiv. Prošel jsem k vratům a zpět kolem uzavřené Fillovi síně další branou prošel mezi zámek a kostel. Ještě pár fotek ne úžasném prostoru, vytvořeném mistrem
P. P. Columbanym. Druhá malá barevná podzimní procházka končí. Podzim má své kouzlo, ale nás již brzo čeká zima. Uvidíme, co nám přinese.

FOTO Procházka parkem 
FOTO Procházka parkem s LOMO náladou
FOTO Procházka parkem snová a stará (pouze na Facebooku)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde