iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Vernisáž v sobotu 2.7.2022 v 15 hodin.
Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Víkend na Zichovci
Víkend na Zichovci
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 23 září 2013

    V pátek za pořádným rokenrolem na Zichovec a v sobotu za bývalými spolužáky do Třebenic, tak vypadal můj víkend. Nestihl jsem sobotní fotbal (o něm více Honza) a v neděli jsem mimo bohoslužby nějak lenošil.

 

   Katapulty jsem viděl někdy začátkem devadesátých na lounský Zastávce a později v Chomutově. Možná kdysi i na Peruci. Tak jsem se za Oldou a po odchodu Dědka a Kohouta s mladíky v novém obsazení vydal na nedaleký Zichovec, kde hráli v pátek večer na místním hřišti. Dostal jsem dva volné lístky, jeden jsem nabídl Peručákům, včetně dopravy více lidiček, ale ti zalezli k televizi a nikam nejeli. Jejich škoda. I já se trochu rozhodoval, když celé odpoledne poprchávalo, ale vždyť jsem zažil horší počasí na koncertech na louce,  už jsem si zvykl, že dobrých věcí si pro nezájem okolí užívám sám. Pršelo i ve chvíli, když jsem po sedmé na Zichovec vyjížděl, na místě jsem zaparkoval za novým pivovarem a vydal se na nádherný sportovní areál v nedalekém lese. Dal jsem si jednu domácí desítku a šel k podiu
popis Tam už bylo nacpáno, tak jsem si stoupl k zábranám trochu vlevo. Ty zábrany také nemám rád, kde jsou ty doby, když mne Olda podal na závěr svoji kytaru, abych si s nimi zabrnkal, nebo si naopak on půjčil můj foťák a snímal nás z podia. Odbyla osmá večerní a s osvícenými průhlednými bubny začala uvodní reprodukovaní skladba. Pěknej nářez. Končí a zaznívá Oldova rokenrolová kytara, basa a naskakuje bubeník. Všichni poznávají AŽ a pobrukují si spolu. Od té chvíle již zněl nad Zichovcem pořádný rokenrol, hrály se staré pecky i mnoho novějších a nových skladeb. Posluchači je vsávaly, ale nebyl to kotel, jaký znám. Klídek, jen občas zdvižená ruka a samozřejmě bouřlivé potlesky. "Dnes se asi nezpotím." Po chvíli se však za mnou začaly vrtět čtyři pařmenky a když mne pozvaly mezi sebe, neváhal jsem a přidal se. Něco jsem měl již z dost nevýhodného místa nafoceno, tak jsem brašnu pověsil na zábrany, po chvíli sundal i teplou bundu a bylo skvěle. Olda, vždyť je stejnej ročník jako já, na podiu řádil jak zamlada, vedle něho úžasnej Andy s basou (takovej mladej Dědek) a vše držel pohromadě Ondřej za bubny. Samozřejmě Olda vzpomněl na své odešlé kamarády, věřím že TAM... pařili s námi. Hrálo a pařilo se již téměř dva a půl hodiny a Olda seskočil mezi diváky. Také mu jistě ten přímej kontakt chyběl. Poslední skladba, ale samozřejmě ne! Přidává se a to nejen jedna. K údivu všech ale ten prvý přídavek zazpíval bubeník Ondřej a to dost dobře. Je tři čtvrtě na jedenáct a koncert definitivně končí. Moc jsem si páteční večer užil a utvrdil jsem se v přesvědčení, že když žije Katapult, tak žije i rokenrol. Díky OLDO, Andy a Ondřeji za údajně poslední letošní venkovní koncert a poprvé na Zichovci. Tak zas Někdy příště...
FOTO ze Zichovce.

PS Olda slaví Padesátku na podiu a já si uvědomil, že je to padesát let, co jsem dostal prvou kytaru a naučil se tři prvé akordy, abych si mohl zahrát rokenrol...

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde