iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Slunečný víkend
Slunečný víkend
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 09 září 2013

   Druhý zářijový víkend se vydařil, teplo a slunečno a všude plno pěkných akcí. No a já do toho po 20 letech antibiotika a nějakou angínu. Ale pivečko jsem si dal a ven také vyrazil. V pátek do Loun a v sobotu u nás na Peruci.

 

  popis   Na nádvoří lounské knihovny se v létě pořádají koncerty a tím posledním letošním bylo vystoupení lounského nestora Paraletu. I s neprůchodným krkem jsem večer po strašným českým fotbalu vyrazil, pracně sehnal místo a v pohodě poslechl známý repertoár oblíbené kapely. Jen jsem zapomněl peněženku, nemohl přispět Světluškám a nemohl si dát žádné pitivo. Trochu nepříjemný byl na dvorku kouř z ohniště, které nehořelo, ale čoudilo. Když pominuto toto, byl v lounské knihovně příjemný a pohodový večer.
FOTO z knihovny
popis V sobotu před Marií se na Peruci vždy slavilo posvícení, nyní již šestý rok zde slaví krajští zemědělci své dožínky. Jejich práci moc uznávám, jsou dobří i v současných nepřejících evropských podmínkách. Ale ty perucké dožínky nemusím, připomínají mně bývalé Mírové slavnosti. Papaláši se jedou ukázat lidu, jakože jsou s ním... . Alespoň se jednou za rok uklidí celá Peruc, třeba i včetně chodníků z náměstí k ZD. Pro mne je tento víkend zajímavý hlavně tím, že vždy přijede můj bratr s celou rodinou a užijeme si výjimečné společné chvíle. Byli jsme se podívat na zahajovací průvod, ve kterém za vlajkami a dechovkou jela již zmíněná papalášská úklidová četa. Další část průvodu, tu již můžu. Človíčkové, kteří mají rádi techniku a staré věci jedou na strojích - traktorech, kombajnech a pod., které vytvořily české ruce v dobách, kdy ještě byly zlaté.
Pak už jsem se přesunul domů, užíval společných chvil a vítal milé návštěvníky v mé galerii. Tentokráte na výstavě mých fotografií EVROPANÉ a snímků mé vnučky. Přijela i moje sestra a tak jsme po delší době byli společně všichni tři. Návštěva po páté odpolední odjela a já se šel trochu po Peruci projít. Mezi stroji za hřištěm jsem se setkal s dalšími členy rodiny mé sestry, na hřišti jsem po dlouhé době pokecal se starým kamarádem Jardou, dál jsem minul náměstí a podíval jsem se na vetešnictví malé Marušky před Galerii U kozorožce. Na podiu hráli dobří Smokie. Mrknul jsem se domů a po osmé vyrazil na posvícenskou zábavu na hřišti. Již tradičně zde hrají kamarádi s kapelou NO HAEDACHE. Peručáků na hřišti moc nebylo, převažovali přespolní. Nebylo ani s kým si zapařit, pokecal jsem jen s partou z Vraného, Honzou, druhým Honzou s rodinou a Romanem a chtěl jsem jít domů. V tu chvíli se zlepšil zvuk kapely a hlavně zahrála staré rokenroly a mne to vsálo pod podium. Proč bych se nemohl bavit sám, když nikdo jiný nechce. Po chvíli si se mnou přišla zatančit zpěvačka kapely, dlouholetá kamarádka Hančí a dala mne tolik energie, že jsem vydržel až dokonce a přišel domů před půl druhou. Takže se nakonec i sobota vydařila.
FOTO z Peruce

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv