iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Slunečný víkend
Slunečný víkend
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 09 září 2013

   Druhý zářijový víkend se vydařil, teplo a slunečno a všude plno pěkných akcí. No a já do toho po 20 letech antibiotika a nějakou angínu. Ale pivečko jsem si dal a ven také vyrazil. V pátek do Loun a v sobotu u nás na Peruci.

 

  popis   Na nádvoří lounské knihovny se v létě pořádají koncerty a tím posledním letošním bylo vystoupení lounského nestora Paraletu. I s neprůchodným krkem jsem večer po strašným českým fotbalu vyrazil, pracně sehnal místo a v pohodě poslechl známý repertoár oblíbené kapely. Jen jsem zapomněl peněženku, nemohl přispět Světluškám a nemohl si dát žádné pitivo. Trochu nepříjemný byl na dvorku kouř z ohniště, které nehořelo, ale čoudilo. Když pominuto toto, byl v lounské knihovně příjemný a pohodový večer.
FOTO z knihovny
popis V sobotu před Marií se na Peruci vždy slavilo posvícení, nyní již šestý rok zde slaví krajští zemědělci své dožínky. Jejich práci moc uznávám, jsou dobří i v současných nepřejících evropských podmínkách. Ale ty perucké dožínky nemusím, připomínají mně bývalé Mírové slavnosti. Papaláši se jedou ukázat lidu, jakože jsou s ním... . Alespoň se jednou za rok uklidí celá Peruc, třeba i včetně chodníků z náměstí k ZD. Pro mne je tento víkend zajímavý hlavně tím, že vždy přijede můj bratr s celou rodinou a užijeme si výjimečné společné chvíle. Byli jsme se podívat na zahajovací průvod, ve kterém za vlajkami a dechovkou jela již zmíněná papalášská úklidová četa. Další část průvodu, tu již můžu. Človíčkové, kteří mají rádi techniku a staré věci jedou na strojích - traktorech, kombajnech a pod., které vytvořily české ruce v dobách, kdy ještě byly zlaté.
Pak už jsem se přesunul domů, užíval společných chvil a vítal milé návštěvníky v mé galerii. Tentokráte na výstavě mých fotografií EVROPANÉ a snímků mé vnučky. Přijela i moje sestra a tak jsme po delší době byli společně všichni tři. Návštěva po páté odpolední odjela a já se šel trochu po Peruci projít. Mezi stroji za hřištěm jsem se setkal s dalšími členy rodiny mé sestry, na hřišti jsem po dlouhé době pokecal se starým kamarádem Jardou, dál jsem minul náměstí a podíval jsem se na vetešnictví malé Marušky před Galerii U kozorožce. Na podiu hráli dobří Smokie. Mrknul jsem se domů a po osmé vyrazil na posvícenskou zábavu na hřišti. Již tradičně zde hrají kamarádi s kapelou NO HAEDACHE. Peručáků na hřišti moc nebylo, převažovali přespolní. Nebylo ani s kým si zapařit, pokecal jsem jen s partou z Vraného, Honzou, druhým Honzou s rodinou a Romanem a chtěl jsem jít domů. V tu chvíli se zlepšil zvuk kapely a hlavně zahrála staré rokenroly a mne to vsálo pod podium. Proč bych se nemohl bavit sám, když nikdo jiný nechce. Po chvíli si se mnou přišla zatančit zpěvačka kapely, dlouholetá kamarádka Hančí a dala mne tolik energie, že jsem vydržel až dokonce a přišel domů před půl druhou. Takže se nakonec i sobota vydařila.
FOTO z Peruce

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde