iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

10. výročí Stradonek
Stradonka
15.7.2022 19 hod.
Sraz před hospodou Pod Rozhlednou. Skleničku na přípitek s sebou. Srdečně zve Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Slunečný víkend
Slunečný víkend
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 09 září 2013

   Druhý zářijový víkend se vydařil, teplo a slunečno a všude plno pěkných akcí. No a já do toho po 20 letech antibiotika a nějakou angínu. Ale pivečko jsem si dal a ven také vyrazil. V pátek do Loun a v sobotu u nás na Peruci.

 

  popis   Na nádvoří lounské knihovny se v létě pořádají koncerty a tím posledním letošním bylo vystoupení lounského nestora Paraletu. I s neprůchodným krkem jsem večer po strašným českým fotbalu vyrazil, pracně sehnal místo a v pohodě poslechl známý repertoár oblíbené kapely. Jen jsem zapomněl peněženku, nemohl přispět Světluškám a nemohl si dát žádné pitivo. Trochu nepříjemný byl na dvorku kouř z ohniště, které nehořelo, ale čoudilo. Když pominuto toto, byl v lounské knihovně příjemný a pohodový večer.
FOTO z knihovny
popis V sobotu před Marií se na Peruci vždy slavilo posvícení, nyní již šestý rok zde slaví krajští zemědělci své dožínky. Jejich práci moc uznávám, jsou dobří i v současných nepřejících evropských podmínkách. Ale ty perucké dožínky nemusím, připomínají mně bývalé Mírové slavnosti. Papaláši se jedou ukázat lidu, jakože jsou s ním... . Alespoň se jednou za rok uklidí celá Peruc, třeba i včetně chodníků z náměstí k ZD. Pro mne je tento víkend zajímavý hlavně tím, že vždy přijede můj bratr s celou rodinou a užijeme si výjimečné společné chvíle. Byli jsme se podívat na zahajovací průvod, ve kterém za vlajkami a dechovkou jela již zmíněná papalášská úklidová četa. Další část průvodu, tu již můžu. Človíčkové, kteří mají rádi techniku a staré věci jedou na strojích - traktorech, kombajnech a pod., které vytvořily české ruce v dobách, kdy ještě byly zlaté.
Pak už jsem se přesunul domů, užíval společných chvil a vítal milé návštěvníky v mé galerii. Tentokráte na výstavě mých fotografií EVROPANÉ a snímků mé vnučky. Přijela i moje sestra a tak jsme po delší době byli společně všichni tři. Návštěva po páté odpolední odjela a já se šel trochu po Peruci projít. Mezi stroji za hřištěm jsem se setkal s dalšími členy rodiny mé sestry, na hřišti jsem po dlouhé době pokecal se starým kamarádem Jardou, dál jsem minul náměstí a podíval jsem se na vetešnictví malé Marušky před Galerii U kozorožce. Na podiu hráli dobří Smokie. Mrknul jsem se domů a po osmé vyrazil na posvícenskou zábavu na hřišti. Již tradičně zde hrají kamarádi s kapelou NO HAEDACHE. Peručáků na hřišti moc nebylo, převažovali přespolní. Nebylo ani s kým si zapařit, pokecal jsem jen s partou z Vraného, Honzou, druhým Honzou s rodinou a Romanem a chtěl jsem jít domů. V tu chvíli se zlepšil zvuk kapely a hlavně zahrála staré rokenroly a mne to vsálo pod podium. Proč bych se nemohl bavit sám, když nikdo jiný nechce. Po chvíli si se mnou přišla zatančit zpěvačka kapely, dlouholetá kamarádka Hančí a dala mne tolik energie, že jsem vydržel až dokonce a přišel domů před půl druhou. Takže se nakonec i sobota vydařila.
FOTO z Peruce

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde