iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Srpnové fesťáky
Srpnové fesťáky
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 srpen 2013

    Více méně náhodou jsem se v srpnu, vždy na krátkou chvíli, ocitl pod několika podii s dobrou muzikou. A to v různých místech, na Tejnici, v Lounech a v Lovosicích. Bylo to většinou příjemné.

 

popis Druhý srpnový týden se na Panenském Týnci konal velký Open Air festival. Na ty já nechodím, ale ve čtvrtek a dokonce zadarmo, mne zaujaly tři kapely. Vydali jsme se na letiště s Honzou, ale tam se parkovalo za pouhých 300 Kč. Dojeli jsme tedy na Tejnici a poté se vydali na neočekávanou tříkilometrovou túru ke scéně Práva.  Právě začínali staří dobří The Plastic People of the Universe. Nedávno jsem slyšel, že už spolu nechtějí hrát, ale byli kompletní a zahráli svoji dlouholetou klasiku. Pro někoho možná obehraná písnička, ale je to základ českého undergroundu, který je si dobrý občas poslechnout. Po přestavbě se na podiu objevily brněnské Květy. O této kapele vím, občas jsem i něco z jejich repertoáru slyšel, ale naživo to bylo poprvé. Velmi zajímavá alternativa s příjemnými melodiemi a texty, které o něčem vypovídají. Hodně fajnová muzika. Hodně těch, kteří byli na letišti již ve čtvrtek, čekalo na populární Vypsanou fixu. Kapela letních festivalů a rockových klubů táhne již dlouhá léta své fanynky díky Márdymu a ohromné energii, kterou tato čtveřice dokáže vypustit pod podia. I my si ji na Tejnici užili. V pátek jsem odjel do Lovosic na tradiční a deštivý vydařený Žafest, ale o něm až někdy jindy.
FOTO z letiště
popis Další týden se konalo Lounské vábení, další z akcí, které nenavštěvuji. Zlákal mě ale jazzový koncert na vesláku, ne na náměstí plném lidiček, kteří muzice nerozumí, ale spíš sem jdou na klobásu a další smaženiny. JazzCase je složena z mladých lounských špičkových muzikantů a jejich program ve veslařské kavárně nad Ohří byl skutečně špičkový. Přišla tam snad stovka lidí, kteří si páteční večer užili. Já se s Fandou mrknul na náměstí, kde hrály kopie Doors, pokecal jsem s pár známými a rychle se vrátil za most. Po skončení jazzové produkce jsem se vydal na náměstí ještě jednou, abych viděl po 45 letech Vaška Neckáře. Ve strašných podmínkách a smradu spáleného omastku po celém náměstí jsem musel sedmdesátiletého zpěváka našeho mládí obdivovat za to, co po známých zdravotních problémech na jevišti předvedl.
FOTO z Loun
popis V sobotu mne opět Honza vytáhl po týdnu do Lovosic, kde Žafest vystřídal Altros Rockfest, rockový a hodně punkový festival v Osmičce. Ještě jsme stihli pár skladeb děčínského trashu Destroyself. Jo dobrý. JZD už jsem slyšel kdysi na slánském Valníku a tato mostecká (děčínská?) kapela hraje dost slušný a příjemný punk. Pod podiem to mnozí, zejména mladý holky, pěkně rozbalili. Volant v uniformách měl být asi vrcholem sobotního večera a toto očekávání naplnil. Hodně vypracovaný punk se dal poslouchat a hlavně se ne něj dalo i na nerovném terénu skákat. Užili jsme se Volanty... . Do drsňárny nás přenesla až něžná dáma, ale samozřejmě v kůži. Krleš je typická metalová kapela ve stylu 80.let. Perfektně odehraný koncert s klasickými postoji, ale po téměř hodině pro punkáče trochu nudný. Z nedaleké Roudnice přijel Pohádkový rivajvl, kapela, kterou jsem již také slyšel (třeba v Libochovicích). Prima parta staví svůj repertoár na písničkách z dětských filmů a Večerníčků, Které trochu zpunkuje. Je příjemně úsměvné, když člověk vidí a slyší drsný metálisty, divoký pankáče, zatvrzelý rockery a další křepčící posluchače jak zpívají Děláni, dělání,... Srpen byl na muziku pod širým nebem bohatý, dobrý a příjemný.
FOTO z Lovosic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv