iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

10. výročí Stradonek
Stradonka
15.7.2022 19 hod.
Sraz před hospodou Pod Rozhlednou. Skleničku na přípitek s sebou. Srdečně zve Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Srpnové fesťáky
Srpnové fesťáky
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 srpen 2013

    Více méně náhodou jsem se v srpnu, vždy na krátkou chvíli, ocitl pod několika podii s dobrou muzikou. A to v různých místech, na Tejnici, v Lounech a v Lovosicích. Bylo to většinou příjemné.

 

popis Druhý srpnový týden se na Panenském Týnci konal velký Open Air festival. Na ty já nechodím, ale ve čtvrtek a dokonce zadarmo, mne zaujaly tři kapely. Vydali jsme se na letiště s Honzou, ale tam se parkovalo za pouhých 300 Kč. Dojeli jsme tedy na Tejnici a poté se vydali na neočekávanou tříkilometrovou túru ke scéně Práva.  Právě začínali staří dobří The Plastic People of the Universe. Nedávno jsem slyšel, že už spolu nechtějí hrát, ale byli kompletní a zahráli svoji dlouholetou klasiku. Pro někoho možná obehraná písnička, ale je to základ českého undergroundu, který je si dobrý občas poslechnout. Po přestavbě se na podiu objevily brněnské Květy. O této kapele vím, občas jsem i něco z jejich repertoáru slyšel, ale naživo to bylo poprvé. Velmi zajímavá alternativa s příjemnými melodiemi a texty, které o něčem vypovídají. Hodně fajnová muzika. Hodně těch, kteří byli na letišti již ve čtvrtek, čekalo na populární Vypsanou fixu. Kapela letních festivalů a rockových klubů táhne již dlouhá léta své fanynky díky Márdymu a ohromné energii, kterou tato čtveřice dokáže vypustit pod podia. I my si ji na Tejnici užili. V pátek jsem odjel do Lovosic na tradiční a deštivý vydařený Žafest, ale o něm až někdy jindy.
FOTO z letiště
popis Další týden se konalo Lounské vábení, další z akcí, které nenavštěvuji. Zlákal mě ale jazzový koncert na vesláku, ne na náměstí plném lidiček, kteří muzice nerozumí, ale spíš sem jdou na klobásu a další smaženiny. JazzCase je složena z mladých lounských špičkových muzikantů a jejich program ve veslařské kavárně nad Ohří byl skutečně špičkový. Přišla tam snad stovka lidí, kteří si páteční večer užili. Já se s Fandou mrknul na náměstí, kde hrály kopie Doors, pokecal jsem s pár známými a rychle se vrátil za most. Po skončení jazzové produkce jsem se vydal na náměstí ještě jednou, abych viděl po 45 letech Vaška Neckáře. Ve strašných podmínkách a smradu spáleného omastku po celém náměstí jsem musel sedmdesátiletého zpěváka našeho mládí obdivovat za to, co po známých zdravotních problémech na jevišti předvedl.
FOTO z Loun
popis V sobotu mne opět Honza vytáhl po týdnu do Lovosic, kde Žafest vystřídal Altros Rockfest, rockový a hodně punkový festival v Osmičce. Ještě jsme stihli pár skladeb děčínského trashu Destroyself. Jo dobrý. JZD už jsem slyšel kdysi na slánském Valníku a tato mostecká (děčínská?) kapela hraje dost slušný a příjemný punk. Pod podiem to mnozí, zejména mladý holky, pěkně rozbalili. Volant v uniformách měl být asi vrcholem sobotního večera a toto očekávání naplnil. Hodně vypracovaný punk se dal poslouchat a hlavně se ne něj dalo i na nerovném terénu skákat. Užili jsme se Volanty... . Do drsňárny nás přenesla až něžná dáma, ale samozřejmě v kůži. Krleš je typická metalová kapela ve stylu 80.let. Perfektně odehraný koncert s klasickými postoji, ale po téměř hodině pro punkáče trochu nudný. Z nedaleké Roudnice přijel Pohádkový rivajvl, kapela, kterou jsem již také slyšel (třeba v Libochovicích). Prima parta staví svůj repertoár na písničkách z dětských filmů a Večerníčků, Které trochu zpunkuje. Je příjemně úsměvné, když člověk vidí a slyší drsný metálisty, divoký pankáče, zatvrzelý rockery a další křepčící posluchače jak zpívají Děláni, dělání,... Srpen byl na muziku pod širým nebem bohatý, dobrý a příjemný.
FOTO z Lovosic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde