Adventní koncert
neděle 5.12.2021
14 hod.

Peruc, kaple M. J. Husa
Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Pěveckého sboru při kostele Církve československé husitské v Lounech pod vedením Ivany Derflerové.
Účast je možná za dodržení aktuálních hygienických nařízení..

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.

Neděle, 12 květen 2013

V tomto týdnu sehráli peručtí fotbalisté dvě utkání na hřištích soupeřů. Ve středu dohrávali prvé jarní kol v Dubanech a v sobotu nastoupili v Kozlech. Bylo z toho jedno úžasné vitězství a jedna smolná prohra.

Dubany - Peruc 0 : 6 (0:5)
Ve středu po velkém dešti se rozhodovalo, zda se v Dubanech bude na mokrém hřišti hrát a bylo dobře, že se hrálo. Domácí, kteří bojují s Kozly o třetí místo naše fotbalisty podcenili a ti se vytáhli k perfektnímu výkonu a neskutečnému výsledku.
Hosté táhnul zejména Sekula, kterému se během půl hodiny podařilo vstřelit 3 góly (čistý hattrick), ke kterým ještě do poločasu přidali po jednom Kratina a Nechanický - 0:5. Domácím se nepodařilo prosadit ani ve druhé půli, navíc Tůma přidal gól další - 0:6.
Branky: Sekula 3, Kratina, Nechanický a Tůma po jednom
Sestava Peruc: Horn - Mikovec, Bartoš, kosinský, Řeřicha - Dlouhý, Tůma, Nechanický, Kianička - Sekula (70´Folauf), Kratina

Kozly - Peruc 2 : 0 (0:0)
popis Domácí svoji agresivní tvrdou hrou nezaskočili Peručáky a první poločas se nedostali k vážnější šanci. Naopak v posledních vteřinách před poločasem se dostal Roman Sekula ke gólovce, když zachytil nepovedený odkop domácích od branky a sám překvapený svojí velkou šancí minul prázdnou bránu.
Po přestávce začali domácí zlobit víc než před přestávkou a v 70. minutě  vstřelili po naší chybě první gól. Naše snaha o vyrovnání končila bohužel vždy nad brankou domácích. V 80. minutě po nedorozumění naší obrany vstřelil domácí útočník druhý gól a bylo rozhodnuto.
Sestava Peruc: Košín, - Kosinský, Řeřicha, Bartoš, Nechanický, - Kianička, Kratina, Tůma, Dlouhý (65 Kaplan), - Sekula, Follauf.

ROI Louny - Peruc B  5:2 (3:1)
Branky za Peruc: Kianička, Laube