iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Lounské Brutění
Lounské Brutění
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 06 květen 2013

   Tak to se mi ještě nestalo, abych na Brutusu celý rok nebyl. Ale už jsou pro mne koncerty moc daleko, nikdo nechce jet se mnou a podzimní Klobuky jsem nestihnul. Takže až nyní tadiční lounské Bahno.

    Odpoledne mne ještě volal Vláďa H., jestli přijedu, samozřejmě jsem jeho pozvání neodmítl. Zastavil jsem po půl devátý u mlejna, kde jsem před lety dlouho dělal a kolem "bordelu" došel na zahradu Stromovky - Bahna. U pípy právě čekal Čupřík na pivečko, vzal jedno i mně (jé, musím mu ho oplatit) a usedli jsme k jeho ženě na vlhké lavice. Ale přeháňka právě v těch chvílích končila. Obešel jsem celý plac, pozdravil se s kluky z Brutusu, sem tam kývl na známé (bylo jich tak pět) a dal si to pívko. Přišla Šárka s partou, její kamarádka Dana byla už nažhavená na tanec.  Po chvíli zazněly sokolské fanfáry a prvé takty rokenrolu a my vyrazili na bahenní beton. Tentokráte party ze vzdálených míst začaly také hned při prvých tónech, tak jak to má na Brutusu být a my se samozřejmě přidali. Zahřáli jsme se od začátku, trochu odložili návleky na zimu a déšť a nasávali úžasný rytmus druhé poloviny 20.století. Asi po půl hodině se polámal saxofon, ale lepidlo z benzinky jej rychle slepilo a po pár minutách se pokračovalo v pařbě. Přišla i Kájinka se Žluťáskama, Masňák se ženou a dalších pár známých, přespolní však tvořili nejméně 80% návštěvníků. Kamarádky si šly občas sednout, ale já pod podiem zůstal a do přestávky. 
popis Malý pokec a u Bohouše tradičního turka s oplatkou a už slyším další rokec. Rychle před repráky a pokračovat, ať nevystydnu. Brutus má plovoucí obsazení, ale ze základních pilířů asi vypadl kytarista Čenda, kterého nahradil Jozef Kupčík. A byl dobrej na kytaru i zpěv. Kluci asi také vzdali hledání sólového zpěváka, po Michalovi pár let zpíval šťastný otec Ivan, pak chvíli zpěvák z Třebíze, nyní to zvládají ostatní členové kapely sami a nejvíce asi zpěvák a cinkálista Vláďa Hasal. Tentokráte měl Brutus i další smůlu, při příjezdu jim v Dobroměřicích praskla hadice a vytekla všechna kapalina. Milan se snažil, dojel, ale oprava zbyla asi až ráno. Ale zpět pod podium. Neustávali jsme v reji. Zapoměl jsem, že tam byl bývalý Fetusák Michal a pozděli přišla i jedna z mnoha sester Martina B. Noc se přehoupla do neděle a rokenrol stále zněl údolím řeky Ohře. Končilo se před druhou hodinou, pár slov s Vláďou, malý pokec se Sašou a jeho sundání z podia (šel na frťánka s nějakou kočkou :-) ) a šup domů. Už jsem se potřeboval uvolnit i pořádně rozhýbat, v posledních letech mi to schází. V mém okolí už ale není nikdo, kdo by chtěl alespoň jednou za měsíc pořádně zapařit. Takže snad dříve než za rok zase na Brutucu Čau...

FOTO z Brutění

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv