iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Marta přivezla "KRÁSNO"
Marta přivezla "KRÁSNO"
Napsal Plazík st.   
Neděle, 28 duben 2013

     V sobotu odpoledne se do Galerie u Plazíka na Peruci po půl roce opět vrátili amatérské fotografie. I když vystaveným snímkům je těžké říkat amatérské.

     Fotografie Marty Černické z Plzně jsem poprvé viděl díky Petře Kučerové z Chomutova, která zde vystavovala v roce 2011, na internetové galerii Rajče. Ihned jsem zatoužil práci této nadšené a šikovné fotografky představit v mé Galerii u Plazíka. Facebook je mocný nástroj a tak jsem se s Martou díky němu spojil, domlivili jsme se a právě koncem letošního dubna se vše zdařilo. Autorka s kamarádem Tomášem v sobotu dopoledne přijela, spolu jsme vše nainstalovali a odpoledne si již mohli Peručáci a mnoho dalších návštěvníků skvělé pohodové snínky prohlédnout. Marta nazvala svoji výstavu ZÁLOUTÍ 2007 - 2012 a to co je na tablech v galerii vidět, se jistě dostane i do toho nejzažšího zákoutí každé, jen trochu vnímavé duše.
popis Kolem 14. hodiny přišli mí milí stálí návštěvníci a mnoho přátel autorky z blízka i z daleka. V tu chvíli přišla i slečna Pavla se svými kamarády z peruckého Království hudby a veselých písniček. A tento příjemný pěvecký sbor zahájil vernisáž otevírané výstavy písní z připravovaného muzikálu Bílá paní (hrajou ho v neděli v podvečer v peruckém kině). Já přivítal téměř padesátku přítomných návštěvníků, pár slov přidala i Marta Černická, děti zazpívaly další dvě písničky, následoval tradiční přípitek na úspěch výstavy a ta tím byla neformálně zahájena. Někdy ochutnal připravené malé pohoštění, ale všichni se šli nasytit pohledem na téměř padesátky vystavených fotografií. Nebudu je popisovat, psát na ně kritiku, to musí vidět každý na své vlastní oči. Vedle vystavených fotografií přivezla Marta i několik prezentačních fotoknih s různými tématy. Děti a mnohé další zaujalo to s její kočičkou, lounského malíře Zdeňka Ladru zase krásné pohledy do krajiny a milá zákoutí. Trvalo to dlouhé minuty, než si návštěvníci výstavy vše náležitě vychutnali.
Martu a její kamarády zaujala i Peruc, její malebnost a tak jsem je u nás trochu provedl. Šli jsme kolem studánky dolů k Oldřichovu dubu a vzhůru po hrázi Dolejšáku a Hořejšáku do parku. Parkem jsme prošli kolem uzavření Fillovy síně před kostel sv. Petra a Pavla. Protože většina z návštěvníků byla fotografy, měli co snímat na své čipy a vyslovovali mě tak trochu i závist, co lze na Peruci vidět. Viděli ale i přístup a necitlivost místních, zejména Radnice, k takovým skvostům, které zde máme. Likvidačně "opravená" zeď Na vršku, špína a napadané větve kolem i v obou rybnících. Naopak se jim líbil upravený park a samozřejmě jedinečné perucké náměstí. Jen ten zámek i díky Angličanům chátrá.
Vím ale, že všichni odjížděli z Peruce nadšeni, nejen její atmosférou, ale hlavně díky vystaveným fotografiím Marty Černické v Galerii u Plazíka. Výstavu ZÁKOUTÍ 2007 - 2012 si můžete prohlédnout až do 16.června o víkendy a svátky, nebo se domluvit na inviduelní návštěvě v týdnu (třeba školy, skupinky zájemců) na kontech Galerie.
Na připomínky některých návštěvníků se ještě musím vyjádřit k souběhu dvou akcí na Peruci, otevření mé galerie a zároveň Muzea české vesnice. Já termín a hodinu oznámil na peruckém úřadě a jeho kulturní komisi již někdy v polovině března, termín otevření muzea byl zvěřejněn až kolem 20.dubna. V muzeu zástupci městysu říkali, že jsem si měl JÁ termín přehodit. Bohužel jsem měl již nejméně měsíc vše inzerováno na mnoha místech na internetu (turistické a akční portály, zpravodajství ČT, facebook a pod) a byli pozváni hosté z velké dálky. Snažší by bylo rozhodnout o změně termínu otevření Muzea (stačilo třeba v 15 hodin). Mnozí známí mne říkali, že to byl naschvál vedení peruckého úřadu, já tomu nechci věřit, spíše to svědčí o jeho neschopnosti organizovat život na Peruci. Tak snad příště...
. Ale pravdou je, že takovou účast i místních jsem v galerii již delší dobu neměl.

FOTO z vernisáže
FOTO Lukáš Buben
Foto Tomáš (na Facebooku)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu