iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Marta přivezla "KRÁSNO"
Marta přivezla "KRÁSNO"
Napsal Plazík st.   
Neděle, 28 duben 2013

     V sobotu odpoledne se do Galerie u Plazíka na Peruci po půl roce opět vrátili amatérské fotografie. I když vystaveným snímkům je těžké říkat amatérské.

     Fotografie Marty Černické z Plzně jsem poprvé viděl díky Petře Kučerové z Chomutova, která zde vystavovala v roce 2011, na internetové galerii Rajče. Ihned jsem zatoužil práci této nadšené a šikovné fotografky představit v mé Galerii u Plazíka. Facebook je mocný nástroj a tak jsem se s Martou díky němu spojil, domlivili jsme se a právě koncem letošního dubna se vše zdařilo. Autorka s kamarádem Tomášem v sobotu dopoledne přijela, spolu jsme vše nainstalovali a odpoledne si již mohli Peručáci a mnoho dalších návštěvníků skvělé pohodové snínky prohlédnout. Marta nazvala svoji výstavu ZÁLOUTÍ 2007 - 2012 a to co je na tablech v galerii vidět, se jistě dostane i do toho nejzažšího zákoutí každé, jen trochu vnímavé duše.
popis Kolem 14. hodiny přišli mí milí stálí návštěvníci a mnoho přátel autorky z blízka i z daleka. V tu chvíli přišla i slečna Pavla se svými kamarády z peruckého Království hudby a veselých písniček. A tento příjemný pěvecký sbor zahájil vernisáž otevírané výstavy písní z připravovaného muzikálu Bílá paní (hrajou ho v neděli v podvečer v peruckém kině). Já přivítal téměř padesátku přítomných návštěvníků, pár slov přidala i Marta Černická, děti zazpívaly další dvě písničky, následoval tradiční přípitek na úspěch výstavy a ta tím byla neformálně zahájena. Někdy ochutnal připravené malé pohoštění, ale všichni se šli nasytit pohledem na téměř padesátky vystavených fotografií. Nebudu je popisovat, psát na ně kritiku, to musí vidět každý na své vlastní oči. Vedle vystavených fotografií přivezla Marta i několik prezentačních fotoknih s různými tématy. Děti a mnohé další zaujalo to s její kočičkou, lounského malíře Zdeňka Ladru zase krásné pohledy do krajiny a milá zákoutí. Trvalo to dlouhé minuty, než si návštěvníci výstavy vše náležitě vychutnali.
Martu a její kamarády zaujala i Peruc, její malebnost a tak jsem je u nás trochu provedl. Šli jsme kolem studánky dolů k Oldřichovu dubu a vzhůru po hrázi Dolejšáku a Hořejšáku do parku. Parkem jsme prošli kolem uzavření Fillovy síně před kostel sv. Petra a Pavla. Protože většina z návštěvníků byla fotografy, měli co snímat na své čipy a vyslovovali mě tak trochu i závist, co lze na Peruci vidět. Viděli ale i přístup a necitlivost místních, zejména Radnice, k takovým skvostům, které zde máme. Likvidačně "opravená" zeď Na vršku, špína a napadané větve kolem i v obou rybnících. Naopak se jim líbil upravený park a samozřejmě jedinečné perucké náměstí. Jen ten zámek i díky Angličanům chátrá.
Vím ale, že všichni odjížděli z Peruce nadšeni, nejen její atmosférou, ale hlavně díky vystaveným fotografiím Marty Černické v Galerii u Plazíka. Výstavu ZÁKOUTÍ 2007 - 2012 si můžete prohlédnout až do 16.června o víkendy a svátky, nebo se domluvit na inviduelní návštěvě v týdnu (třeba školy, skupinky zájemců) na kontech Galerie.
Na připomínky některých návštěvníků se ještě musím vyjádřit k souběhu dvou akcí na Peruci, otevření mé galerie a zároveň Muzea české vesnice. Já termín a hodinu oznámil na peruckém úřadě a jeho kulturní komisi již někdy v polovině března, termín otevření muzea byl zvěřejněn až kolem 20.dubna. V muzeu zástupci městysu říkali, že jsem si měl JÁ termín přehodit. Bohužel jsem měl již nejméně měsíc vše inzerováno na mnoha místech na internetu (turistické a akční portály, zpravodajství ČT, facebook a pod) a byli pozváni hosté z velké dálky. Snažší by bylo rozhodnout o změně termínu otevření Muzea (stačilo třeba v 15 hodin). Mnozí známí mne říkali, že to byl naschvál vedení peruckého úřadu, já tomu nechci věřit, spíše to svědčí o jeho neschopnosti organizovat život na Peruci. Tak snad příště...
. Ale pravdou je, že takovou účast i místních jsem v galerii již delší dobu neměl.

FOTO z vernisáže
FOTO Lukáš Buben
Foto Tomáš (na Facebooku)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde