iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Marta přivezla "KRÁSNO"
Marta přivezla "KRÁSNO"
Napsal Plazík st.   
Neděle, 28 duben 2013

     V sobotu odpoledne se do Galerie u Plazíka na Peruci po půl roce opět vrátili amatérské fotografie. I když vystaveným snímkům je těžké říkat amatérské.

     Fotografie Marty Černické z Plzně jsem poprvé viděl díky Petře Kučerové z Chomutova, která zde vystavovala v roce 2011, na internetové galerii Rajče. Ihned jsem zatoužil práci této nadšené a šikovné fotografky představit v mé Galerii u Plazíka. Facebook je mocný nástroj a tak jsem se s Martou díky němu spojil, domlivili jsme se a právě koncem letošního dubna se vše zdařilo. Autorka s kamarádem Tomášem v sobotu dopoledne přijela, spolu jsme vše nainstalovali a odpoledne si již mohli Peručáci a mnoho dalších návštěvníků skvělé pohodové snínky prohlédnout. Marta nazvala svoji výstavu ZÁLOUTÍ 2007 - 2012 a to co je na tablech v galerii vidět, se jistě dostane i do toho nejzažšího zákoutí každé, jen trochu vnímavé duše.
popis Kolem 14. hodiny přišli mí milí stálí návštěvníci a mnoho přátel autorky z blízka i z daleka. V tu chvíli přišla i slečna Pavla se svými kamarády z peruckého Království hudby a veselých písniček. A tento příjemný pěvecký sbor zahájil vernisáž otevírané výstavy písní z připravovaného muzikálu Bílá paní (hrajou ho v neděli v podvečer v peruckém kině). Já přivítal téměř padesátku přítomných návštěvníků, pár slov přidala i Marta Černická, děti zazpívaly další dvě písničky, následoval tradiční přípitek na úspěch výstavy a ta tím byla neformálně zahájena. Někdy ochutnal připravené malé pohoštění, ale všichni se šli nasytit pohledem na téměř padesátky vystavených fotografií. Nebudu je popisovat, psát na ně kritiku, to musí vidět každý na své vlastní oči. Vedle vystavených fotografií přivezla Marta i několik prezentačních fotoknih s různými tématy. Děti a mnohé další zaujalo to s její kočičkou, lounského malíře Zdeňka Ladru zase krásné pohledy do krajiny a milá zákoutí. Trvalo to dlouhé minuty, než si návštěvníci výstavy vše náležitě vychutnali.
Martu a její kamarády zaujala i Peruc, její malebnost a tak jsem je u nás trochu provedl. Šli jsme kolem studánky dolů k Oldřichovu dubu a vzhůru po hrázi Dolejšáku a Hořejšáku do parku. Parkem jsme prošli kolem uzavření Fillovy síně před kostel sv. Petra a Pavla. Protože většina z návštěvníků byla fotografy, měli co snímat na své čipy a vyslovovali mě tak trochu i závist, co lze na Peruci vidět. Viděli ale i přístup a necitlivost místních, zejména Radnice, k takovým skvostům, které zde máme. Likvidačně "opravená" zeď Na vršku, špína a napadané větve kolem i v obou rybnících. Naopak se jim líbil upravený park a samozřejmě jedinečné perucké náměstí. Jen ten zámek i díky Angličanům chátrá.
Vím ale, že všichni odjížděli z Peruce nadšeni, nejen její atmosférou, ale hlavně díky vystaveným fotografiím Marty Černické v Galerii u Plazíka. Výstavu ZÁKOUTÍ 2007 - 2012 si můžete prohlédnout až do 16.června o víkendy a svátky, nebo se domluvit na inviduelní návštěvě v týdnu (třeba školy, skupinky zájemců) na kontech Galerie.
Na připomínky některých návštěvníků se ještě musím vyjádřit k souběhu dvou akcí na Peruci, otevření mé galerie a zároveň Muzea české vesnice. Já termín a hodinu oznámil na peruckém úřadě a jeho kulturní komisi již někdy v polovině března, termín otevření muzea byl zvěřejněn až kolem 20.dubna. V muzeu zástupci městysu říkali, že jsem si měl JÁ termín přehodit. Bohužel jsem měl již nejméně měsíc vše inzerováno na mnoha místech na internetu (turistické a akční portály, zpravodajství ČT, facebook a pod) a byli pozváni hosté z velké dálky. Snažší by bylo rozhodnout o změně termínu otevření Muzea (stačilo třeba v 15 hodin). Mnozí známí mne říkali, že to byl naschvál vedení peruckého úřadu, já tomu nechci věřit, spíše to svědčí o jeho neschopnosti organizovat život na Peruci. Tak snad příště...
. Ale pravdou je, že takovou účast i místních jsem v galerii již delší dobu neměl.

FOTO z vernisáže
FOTO Lukáš Buben
Foto Tomáš (na Facebooku)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde