iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
Do konce ledna 2024 přístupné po domluvě, nebo na zazvonění.
Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.

PLAKÁTEK

Její tělo

Kino Peruc
24.11.2023
pátek 19:00 hod.
Akční / Drama. Hrají: Natalia Germani, Zuzana Mauréry, Martin Finger, Denisa Barešová, Zuzana Stivínová, Cyril Dobrý, Karolína Krézlová, Tereza Švejdová, Štěpán Lustyk. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let
Vstupné 100 Kč

Proměny Ústeckého kraje
Kino Peruc
30.11.2023
čtvrtek v 18 hod.
Zveme do kina Peruc na promítání zajímavého dokumentu o našem kraji.
Následuje beseda s historikem Janem Marešem.
PLAKÁTEK

Adventní koncert
Kaple M. J. Husa
Peruc

3.12.2023
Nedělě ve 14 hod.
Vystoupí Pěvecký chrámový sbor při Náboženské obci Církve československé husitské v Lounech pod vedení sestry Ivany Derflerové. Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle.
PLAKÁTEK

Rozsvícení vánočního stromu
Náměstí E. Filly
Peruc

3.12.2023
neděle v 16:30 hod.
Tradiční zahájení Adventu s programem a trhem.
PLAKÁTEK

Předvánoční tržnice
Peruc Za Dubem
9.12.2023
sobota 12 - 15 hod.
Tradiční předvánoční tržnici pro vás připravila usedlost Za Dubem.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Mimo sezonu zavřeno.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Marta přivezla "KRÁSNO"
Marta přivezla "KRÁSNO"
Napsal Plazík st.   
Neděle, 28 duben 2013

     V sobotu odpoledne se do Galerie u Plazíka na Peruci po půl roce opět vrátili amatérské fotografie. I když vystaveným snímkům je těžké říkat amatérské.

     Fotografie Marty Černické z Plzně jsem poprvé viděl díky Petře Kučerové z Chomutova, která zde vystavovala v roce 2011, na internetové galerii Rajče. Ihned jsem zatoužil práci této nadšené a šikovné fotografky představit v mé Galerii u Plazíka. Facebook je mocný nástroj a tak jsem se s Martou díky němu spojil, domlivili jsme se a právě koncem letošního dubna se vše zdařilo. Autorka s kamarádem Tomášem v sobotu dopoledne přijela, spolu jsme vše nainstalovali a odpoledne si již mohli Peručáci a mnoho dalších návštěvníků skvělé pohodové snínky prohlédnout. Marta nazvala svoji výstavu ZÁLOUTÍ 2007 - 2012 a to co je na tablech v galerii vidět, se jistě dostane i do toho nejzažšího zákoutí každé, jen trochu vnímavé duše.
popis Kolem 14. hodiny přišli mí milí stálí návštěvníci a mnoho přátel autorky z blízka i z daleka. V tu chvíli přišla i slečna Pavla se svými kamarády z peruckého Království hudby a veselých písniček. A tento příjemný pěvecký sbor zahájil vernisáž otevírané výstavy písní z připravovaného muzikálu Bílá paní (hrajou ho v neděli v podvečer v peruckém kině). Já přivítal téměř padesátku přítomných návštěvníků, pár slov přidala i Marta Černická, děti zazpívaly další dvě písničky, následoval tradiční přípitek na úspěch výstavy a ta tím byla neformálně zahájena. Někdy ochutnal připravené malé pohoštění, ale všichni se šli nasytit pohledem na téměř padesátky vystavených fotografií. Nebudu je popisovat, psát na ně kritiku, to musí vidět každý na své vlastní oči. Vedle vystavených fotografií přivezla Marta i několik prezentačních fotoknih s různými tématy. Děti a mnohé další zaujalo to s její kočičkou, lounského malíře Zdeňka Ladru zase krásné pohledy do krajiny a milá zákoutí. Trvalo to dlouhé minuty, než si návštěvníci výstavy vše náležitě vychutnali.
Martu a její kamarády zaujala i Peruc, její malebnost a tak jsem je u nás trochu provedl. Šli jsme kolem studánky dolů k Oldřichovu dubu a vzhůru po hrázi Dolejšáku a Hořejšáku do parku. Parkem jsme prošli kolem uzavření Fillovy síně před kostel sv. Petra a Pavla. Protože většina z návštěvníků byla fotografy, měli co snímat na své čipy a vyslovovali mě tak trochu i závist, co lze na Peruci vidět. Viděli ale i přístup a necitlivost místních, zejména Radnice, k takovým skvostům, které zde máme. Likvidačně "opravená" zeď Na vršku, špína a napadané větve kolem i v obou rybnících. Naopak se jim líbil upravený park a samozřejmě jedinečné perucké náměstí. Jen ten zámek i díky Angličanům chátrá.
Vím ale, že všichni odjížděli z Peruce nadšeni, nejen její atmosférou, ale hlavně díky vystaveným fotografiím Marty Černické v Galerii u Plazíka. Výstavu ZÁKOUTÍ 2007 - 2012 si můžete prohlédnout až do 16.června o víkendy a svátky, nebo se domluvit na inviduelní návštěvě v týdnu (třeba školy, skupinky zájemců) na kontech Galerie.
Na připomínky některých návštěvníků se ještě musím vyjádřit k souběhu dvou akcí na Peruci, otevření mé galerie a zároveň Muzea české vesnice. Já termín a hodinu oznámil na peruckém úřadě a jeho kulturní komisi již někdy v polovině března, termín otevření muzea byl zvěřejněn až kolem 20.dubna. V muzeu zástupci městysu říkali, že jsem si měl JÁ termín přehodit. Bohužel jsem měl již nejméně měsíc vše inzerováno na mnoha místech na internetu (turistické a akční portály, zpravodajství ČT, facebook a pod) a byli pozváni hosté z velké dálky. Snažší by bylo rozhodnout o změně termínu otevření Muzea (stačilo třeba v 15 hodin). Mnozí známí mne říkali, že to byl naschvál vedení peruckého úřadu, já tomu nechci věřit, spíše to svědčí o jeho neschopnosti organizovat život na Peruci. Tak snad příště...
. Ale pravdou je, že takovou účast i místních jsem v galerii již delší dobu neměl.

FOTO z vernisáže
FOTO Lukáš Buben
Foto Tomáš (na Facebooku)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde