iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK

Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

SEXMISE
Divadlo Most

19.4.2023
středa 17 hod.

Kulturní komise při Městysu Peruc pořádá zájezd do divadla v Mostě. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle: 415 697 175 u paní Nikoly Zelenkové. Autobusovou dopravu na představení hradí Městys Peruc.
Vstupné 340 Kč
PLAKÁTEK

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Historie arrow Železničáři zahájili
Železničáři zahájili
Napsal Plazík st.   
Sobota, 20 duben 2013

   Již několik let se jezdím podívat za přáteli historie železnic do Zlonic - Lisovic. Tuto sobotu 20.4. zde zahajovali již 17. sezonu.

   Měl jsem na tento den mnoho naplánovaných akcí, ale výměnu oken firma Vorlíček již poněkolikáté odložila, na vyjížďku za kamarády motorkáři na Stochov bylo zimno a vlhko a tak jsem kolem deváté vyrazil do Zlonic. Malý nákup, zastávka u mého automechanika, Fabie potřebuje technickou a rychle do Lisovic. Muzeum již bylo otevřeno a prví návštěvníci si prohlíželi vystavené exponáty. Vím, že pan Čech měl v posledních měsících problémy s lidmi, které této záslužné činnosti nepřejí, ale s kamarády vše zvládl a muzeum je v plném provozu. Některé exponáty zmizely, jiné zase přibyly a je zde na co koukat. Největší nový exponát je renovovaný autobus Ikarus/Avia 553.004 LUX, který do muzea svážel návštěvníky.
popis Já deset let vyrůstal přímo na nádražích, tatínek byl výpravčím a poté náčelníkem žst. a já se nakonec u dráhy vyučil. I proto mne oslovila expozice zabezpečovací techniky. Jsou zde elektromechanické řídící přístroje, které byly na nádražích na Peruci, ve Vrbně a Chlumčanech. Již jsem se jich kdysi dotýkal i trochu je obsluhoval, když jsem za tátou chodil do služby. Jsou to krásné a úžasné zařízení, jejichž původ je v Rakousko-Uhersku 19.století. A některé sloužily až do roku 2000. Je zde i starý telegrafní přístroj, ano přesně ten z Burianova Přednosty stanice. I ten jsem jako kluk obdivoval, když na jedné straně výpravčí ťukal na klíč a jeho kolega v sousední stanici četl tečky a čárky z papírového proužku na kotouči.
O patro výš je jezdící vláček, ale hlavně dokumenty a fotky, připomínající 140. výročí naší Pražsko-duchcovské dráhy. A zde mne zase oslovily originální plánky železničních stanic, hradel, hlásek, výtopen Peruce, Vrbna, Chlumčan a Lenešic. Dnes vše toto chátrá, mnohé je i zbořeno. Jsme již pamětníci, těmito místy jsme kdysi procházeli a s naší pamětí vymizí ze světa. Ale díky panu Čechovi, jeho kamarádům a podobným "šílencům" snad něco zůstane. Patří jim dík.
popis Z Benešova byl vypraven do Zlonic Slavnostní expres - Posázavský pacifik, tažený motorovou lokomotivou řady T435 (720 Hektor). Stihl jsem ho na nádraží, prohlédl a nafotil a trochu natočil při jeho odjezdu do Klobuk. Příští neděli pojede ještě zajímavější souprava na Řípskou pouť a také do Zlonic, tentokráte tažena párou (asi Šlechtičnou). Takže, kdo nestihl prvý víkend mezi vláčky v Lisovicích, jistě využije ten příští i s nedělní vyjížďkou PARNÍM VLAKEM NA ŘÍP . Přátelé historie a železnic neváhejte.

FOTO od vláčků

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde