iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Kytarový červeňákový večer
Kytarový červeňákový večer
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 15 duben 2013

     Kamarádi Iggy a Anton občas zahrají na kytary na lounském Minigolfu. S přicházejícím jarem se rozhodli vyjít blíže do přírody a jejich cílem byl nedaleký Červeňák.

      Na Červeňáku (Stříbrníku) stojí od roku 1910 turistická Ejemova chata s Frotzelovou rozhlednou.  Do restaurace, kterou se její provozovatelé snaží v posledních letech oživit zajímavými akcemi, pozvali Iggy s Antonem své kamarády. Já se o akci dozvěděl v sobotu odpoledne na Facebooku a tak jsem místo na hodně vzdálený pyžamový ples Brutusu (stejně nikdo jiný nechtěl jet) vyjel před sedmou večerní směr Louny. Po staré úzké asfaltce jsem se dostal vzhůru k rozhledně a přestože ze vzdálené Peruce, byl jsem prakticky prvý. Tonda si připravoval kytaru a já se trochu rozhlédl po podvečerní krajině. Za Lenešickým chlumem mířilo sluníčko k obzoru a zbytkem paprsků ozařovalo Býtiny, za Markvarcem silně pršelo. Vylezl jsem i na rozhlednu a přes rybník pod Červeňákem pohlédl k Rané a Oblíku. Dole jsem si dal jedno Žatecký pivečko a v tu chvíli začali přicházet i přijíždět Louňáci. S kytarou a taškou zpěvníků se dostavil i Iggy, sladit kytary a může se začít.
popis Iggy je moc dobrý kytarista, vyhraný z mnoha kapel a i Tonda skvěle zvládá struny. Již dlouhá léta hraje s Defenestrací a lounskými Humáči a kromě toho od dětství i s trempy na Medníku. A tomu odpovídal i repertoár. Hrálo se vše, od popíku, přes country a lidovky, až po staré odrhovačky. Iggyho obklopily jeho tři sestry (Čechov nepřišel) a společně s většinou asi třiceti přítomných zpívaly. Mezi námi byla i Adélka s Marlenkou a Macík s chlapečkem nebo holčičkou (to se bude vědět až v červnu). Pilo se pivečko, kofola i další alko a nealko pitíčka. Úžasné bylo, že se na chatě nesmí kouřit a tak jsme mohli vše udýchat. Už aby ti naši kmotrové schválili zákaz kouření v hospodách, hned tam bude plno. (Jen toho Kuberu musí někdo usměrnit.) Byla skvělá nálada a úžasná podívaná, když rockeři, punkáči, angroši a většinou máničky zpívali Kmochovu Andulku Šafářovou a jiné písničky svých prababiček. Kolem půlnoci přijeli JP, ke kytarám se přidal buben a rozjetý večer pokračoval. Já, určitě nejstarší (ostatní byli tak o 30 až 40 let mladší), jsem se před jednou hodinou sbalil a sám vyrazil k domovu. Nikdo jiný nechtěl ani využít volná místa ve Fabce. A byl jsem navýsost spokojen, moc prima večer s kamarády a muzikou. Když to vyjde, pojedu příště znova...

FOTO z rozhledny

FOTO z Kytarového večera

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv