iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Big Beat na Peruci
Big Beat na Peruci
Napsal Plazík st.   
Neděle, 31 březen 2013

    Ještě v 90.letech se na Peruci u Matějčků konali pravidelné koncerty a zábavy, na kterých se vystřídalo mnoho kapel z blízkého i vzdálenějšího okolí. V pátek 29.března se pokusili tuto tradici obnovit kluci z Loun (asi s pomocí Kuby F.).

     Jak jsem se již zmínil, skutečně to ještě před 15 až 20 lety na Peruci žilo. Třeba již v roce 1990 zde byl punkový fersťáček, kde poprvé veřejně zahrála i death-metalová lounská Exumace (předchůdce dnešního Paraletu). Mimo Pluťáků zde hráli Starci, Proč ne?, Radio Mars, Friends a další kapely. I já jsem zde dělal svoji padesátku se čtyřmi kapelami a sál byl plný. Proto jsem uvítal, když se na Facebooku objevila pozvánka na Big Beat na Peruci.
Samozřejmě jsem nemohl chybět. Šel jsem se synem a Hankou, na sále pár lidiček, lounští zvukaři a připravovali se Rosie. Několik známých tváří, uvidíme co předvedou. Po chvíli kluci se zpěvačkou začali a sálem se rozlehl dost děsivý lomoz. U Matějčků je sice špatná akustika, ale slyšet jen šílený vytřískaný bubny, trochu zpěvu a jakési hučení, to není muzika. Jen kytarista ve velké kšiltovce předváděl, jak umí s kytarou před kombem nepříjemně vazbit. Při několika pomalejších skladbách to bylo o trochu lepší, ale hlavně jsme si všimli zpěvačky. Skutečně dobrá, jediná z celé kapely.
popis Nastoupili pořadatelští Winday a ukázali, že se dá i na Peruci nazvučit tak, aby byly slyšet všechny nástroje, melodie i zpěv. Filip to s bubny umí, hraje a netříská. Kluci se mě líbili již ve svých začátcích a jsou stále lepší. Pod pódiem konečně hlouček pařičů, parta z Loun s Pepou Šupíkem. Tak to se mě líbilo. Po Louňácích nastoupili "domácí" Alterego. Také hrají pár let, občas jsem je slyšel a nebyli špatní. Ale také nedokázali nazvučit a výsledkem byla hučící koule. Sice o třídu lepší než prvá kapela (slyšel jsem kytary i zpěv) ale k poslechu to moc nebylo. Postupně se vytráceli i ti nemnozí, co na koncert přišli. Bylo zde asi nejvíce Louňáků, kamarádi z Telec a okolí, jen těch Peručáků bylo hodně málo. Potvrdilo se to, pro co byla na FB nedávno diskuze, že Peručáci nemají o nic zájem a neumí se společně bavit.
Závěr zůstal na punkáčích z Legalizace.  Tak trochu jsem se bál, ale i oni dokázali nazvučit "drsný" punk. A jejich bubeník byl úžasný. Nejen zpíval, ale punk hrál s energií i citem. Škoda, že jsme před muzikanty stáli jen čtyři, další dva až čtyři seděli a sálem se potulovali zbylí pořadatelé. I přes nezájem místních mladých dávám pořadatelům lajk, snad se to časem zlomí a lidé začnou spolu opět žít.

FOTO od Matějčků

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv