iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Paralet na cestách
Paralet na cestách
Napsal Plazík st.   
Úterý, 26 březen 2013

   V posledních čtrnácti dnech se lounská kapela Paralet pohyboval na místech mimo náš okres. Odehrála celkem tři koncerty na svém mini turné.

    V pondělí 11. března již potřetí zahrál Paralet pro nový slánský Pivovar Antoš (podruhé v pivnici a jednou na slavnostech). Na malém podiu pod starobylou klenbou se příjemně hraje a poslouchá, zvláště, když je k tomu moc dobré jídlo a jedinečné pivo. Vždyť tamní sládek David s Antošem získal v poslední době dvě Zlaté pivní pečetě za svá piva a Pivovar Antoš dvě Výroční ceny České a moravské pivovarnické akademie. Do Slaného přijelo mnoho příznivců kapely z Loun, jen mne chřipka nepustila. Tak určitě příště.
popis Následující pondělí vyjeli lounští muzikanti do pro ně neznámého prostředí Multifunkčního centra Psychiatrické léčebny Horní Beřkovice. S pomocí Norských fondů zde zrekonstruovali bývalý secesní kostel sv.Václava a vznikl úžasný prostor pro kulturu i další akce. Pěkné, plně vybavené podium se zázemím a prostorný sál pro 100 až 150 diváků, vytváří společně příjemné prostředí. A když k tomu připočteme, že se o náplň centra stará kamarád "Vačka" z Libochovic, je jasné, že je zde stále živo. V Beřkovicích vystupují známí i neznámí umělci a kapely všech žánrů. Na duben je připraven další ročník Beřkovického jara. Všeho se účastní jak klienti PL, tak široká veřejnost. A před asi stovku přítomných nastoupil i lounský Paralet. Začátek byl možná díky očekávání "co nám ti Louňáci předvedou" trochu vlažný, ale po pár skladbách byl navázán oboustranný kontakt a druhá půle se již nesla ve spontálním nadšení. Moc příjemný a vydařený koncert, pokud to bude možné, Paralet se sem zase někdy rád vrátí.
FOTO z Beřkovic
Hned v pátek se ocitl Paralet v Lovosicích Pod Palubou. A nepřijel sám, vzal si sebou kamarádský Fanfáre Mančaft. Nově zrekonstruovaná a vybavená Restaurace & Music bar Pod Palubou je unikátním spojením restaurace s pirátským nádechem a klubového music baru. O jeho provoz a program se starají zejména kamarádi z Občanského sdružení Békadilkoš, kteří každý rok připravují letní multižánrový festival Žafest a v posledních letech i zimního bratříčka mimi ŽAFEST. Po osmé večerní jako prvé přivedl Erik své Fanfáre Mančaft. Kapela, která sice moc nevytupuje, to rozjela pěkně. A do Lovosic se hodí, vždyť má i jeden plech. Větší část večera vyplnil Paralet se svým kytarovým bigbítem. Příjemný koncert, jen ti Lovo-sičáci nepřišli. Možná seděli před bednou a sledovali užasný česko-dánský fotbal. Pořadatelům se moc líbili Fanfáre Mančaft i Paralet a dohodli se s  kapelami, že budou ve spolupráci pokračovat.
FOTO z Podpalubí
Paralet si pěkně během dvou týdnů zahrál a navázal nová přátelství s pořadateli i posluchači. Zkusíme ještě do konce roku nějaké podobné mini turné do "světa" připravit.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv