iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
7. 3. 2020 - 26. 4. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 26. dubna 2020.
PLAKÁTEK

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle.  
PLAKÁTEK    

Je libo vejce?
18.2.2020 v 17 hod.
do 19.4.2020.

Louny, Oblastní muzeum
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké ak. sochařky Jany Mézlové. Vernisáž 18.2.2020 v 17 hodin.
PLAKÁTEK   

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

5. Společenský ples
městyse Peruc

21.3.2020 v 20 hod.
Sál ZD Peruc
Na již 5. plese Peruce zahrají opět NO HEADACHE a vystoupí Vl. Hron. Prodej vstupenek u pí. Drobné od 24.2. 2020. 
Vstupné 200.- Kč
PLAKÁTEK  

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Jarní koncert
28.3.2020 ve 14 hod.
Radonice n.O.
kostel Povýšení sv. Kříže 
ZSBJ vás zve na koncert studentek a absolventky Pražské konzervatoře - klavír, housle, zpěv.  
PLAKÁTEK  

Slavnostní Velikonoční koncert
5.4.2020 ve 14 hod.
Peruc
kaple M.J.Husa
Ke 100. výročí CČSH vystoupí v perucké kapli Chrámový sbor NO CČSH v Lounech. Jste zváni.

PLAKÁTEK  

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Paralet na cestách
Paralet na cestách
Napsal Plazík st.   
Úterý, 26 březen 2013

   V posledních čtrnácti dnech se lounská kapela Paralet pohyboval na místech mimo náš okres. Odehrála celkem tři koncerty na svém mini turné.

    V pondělí 11. března již potřetí zahrál Paralet pro nový slánský Pivovar Antoš (podruhé v pivnici a jednou na slavnostech). Na malém podiu pod starobylou klenbou se příjemně hraje a poslouchá, zvláště, když je k tomu moc dobré jídlo a jedinečné pivo. Vždyť tamní sládek David s Antošem získal v poslední době dvě Zlaté pivní pečetě za svá piva a Pivovar Antoš dvě Výroční ceny České a moravské pivovarnické akademie. Do Slaného přijelo mnoho příznivců kapely z Loun, jen mne chřipka nepustila. Tak určitě příště.
popis Následující pondělí vyjeli lounští muzikanti do pro ně neznámého prostředí Multifunkčního centra Psychiatrické léčebny Horní Beřkovice. S pomocí Norských fondů zde zrekonstruovali bývalý secesní kostel sv.Václava a vznikl úžasný prostor pro kulturu i další akce. Pěkné, plně vybavené podium se zázemím a prostorný sál pro 100 až 150 diváků, vytváří společně příjemné prostředí. A když k tomu připočteme, že se o náplň centra stará kamarád "Vačka" z Libochovic, je jasné, že je zde stále živo. V Beřkovicích vystupují známí i neznámí umělci a kapely všech žánrů. Na duben je připraven další ročník Beřkovického jara. Všeho se účastní jak klienti PL, tak široká veřejnost. A před asi stovku přítomných nastoupil i lounský Paralet. Začátek byl možná díky očekávání "co nám ti Louňáci předvedou" trochu vlažný, ale po pár skladbách byl navázán oboustranný kontakt a druhá půle se již nesla ve spontálním nadšení. Moc příjemný a vydařený koncert, pokud to bude možné, Paralet se sem zase někdy rád vrátí.
FOTO z Beřkovic
Hned v pátek se ocitl Paralet v Lovosicích Pod Palubou. A nepřijel sám, vzal si sebou kamarádský Fanfáre Mančaft. Nově zrekonstruovaná a vybavená Restaurace & Music bar Pod Palubou je unikátním spojením restaurace s pirátským nádechem a klubového music baru. O jeho provoz a program se starají zejména kamarádi z Občanského sdružení Békadilkoš, kteří každý rok připravují letní multižánrový festival Žafest a v posledních letech i zimního bratříčka mimi ŽAFEST. Po osmé večerní jako prvé přivedl Erik své Fanfáre Mančaft. Kapela, která sice moc nevytupuje, to rozjela pěkně. A do Lovosic se hodí, vždyť má i jeden plech. Větší část večera vyplnil Paralet se svým kytarovým bigbítem. Příjemný koncert, jen ti Lovo-sičáci nepřišli. Možná seděli před bednou a sledovali užasný česko-dánský fotbal. Pořadatelům se moc líbili Fanfáre Mančaft i Paralet a dohodli se s  kapelami, že budou ve spolupráci pokračovat.
FOTO z Podpalubí
Paralet si pěkně během dvou týdnů zahrál a navázal nová přátelství s pořadateli i posluchači. Zkusíme ještě do konce roku nějaké podobné mini turné do "světa" připravit.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu