iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Šarlatán
25.9.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Životopisný / Drama. Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Film Česko / Irsko / Polsko / Slovensko. Délka filmu 118 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Sraz tříd 9. A a B/1963
ZDŠ Peruc
1.10. 2020 14 hod.
Peruc 
Za Dubem
Zvu na setkání po 57 letech od ukončení školy. Sejdeme se před školou a posedíme v usedlosti Za Dubem u Dvořáků pod peruckou radnicí. 
POZVÁNKA   

Princ Krasoň
3.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Muzikál. Co mají společné Sněhurka, Šípková Růženka či Popelka? Všechny jsou zamilované do Prince Krasoně. Ještě když byl malý chlapec, zlomyslně ho zaklela zlá královna. Od té doby se do něj každé děvče v království beznadějně zamiluje. Film Kanada. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
   

Nehraje se
10.10.2020 
Peruc kino

Štěstí je krásná věc
16.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie. Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. Výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Přístupný film.
Vstupné 70 .- Kč
   

Princezna zakletá v čase
24.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Pohádka / Fantasy / Komedie. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Film Česko. Délka filmu 115 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
  

Příliš osobní známost
30.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie / Drama. Natálie je šťastná třicátnice se skvělou kariérou a kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Paralet na cestách
Paralet na cestách
Napsal Plazík st.   
Úterý, 26 březen 2013

   V posledních čtrnácti dnech se lounská kapela Paralet pohyboval na místech mimo náš okres. Odehrála celkem tři koncerty na svém mini turné.

    V pondělí 11. března již potřetí zahrál Paralet pro nový slánský Pivovar Antoš (podruhé v pivnici a jednou na slavnostech). Na malém podiu pod starobylou klenbou se příjemně hraje a poslouchá, zvláště, když je k tomu moc dobré jídlo a jedinečné pivo. Vždyť tamní sládek David s Antošem získal v poslední době dvě Zlaté pivní pečetě za svá piva a Pivovar Antoš dvě Výroční ceny České a moravské pivovarnické akademie. Do Slaného přijelo mnoho příznivců kapely z Loun, jen mne chřipka nepustila. Tak určitě příště.
popis Následující pondělí vyjeli lounští muzikanti do pro ně neznámého prostředí Multifunkčního centra Psychiatrické léčebny Horní Beřkovice. S pomocí Norských fondů zde zrekonstruovali bývalý secesní kostel sv.Václava a vznikl úžasný prostor pro kulturu i další akce. Pěkné, plně vybavené podium se zázemím a prostorný sál pro 100 až 150 diváků, vytváří společně příjemné prostředí. A když k tomu připočteme, že se o náplň centra stará kamarád "Vačka" z Libochovic, je jasné, že je zde stále živo. V Beřkovicích vystupují známí i neznámí umělci a kapely všech žánrů. Na duben je připraven další ročník Beřkovického jara. Všeho se účastní jak klienti PL, tak široká veřejnost. A před asi stovku přítomných nastoupil i lounský Paralet. Začátek byl možná díky očekávání "co nám ti Louňáci předvedou" trochu vlažný, ale po pár skladbách byl navázán oboustranný kontakt a druhá půle se již nesla ve spontálním nadšení. Moc příjemný a vydařený koncert, pokud to bude možné, Paralet se sem zase někdy rád vrátí.
FOTO z Beřkovic
Hned v pátek se ocitl Paralet v Lovosicích Pod Palubou. A nepřijel sám, vzal si sebou kamarádský Fanfáre Mančaft. Nově zrekonstruovaná a vybavená Restaurace & Music bar Pod Palubou je unikátním spojením restaurace s pirátským nádechem a klubového music baru. O jeho provoz a program se starají zejména kamarádi z Občanského sdružení Békadilkoš, kteří každý rok připravují letní multižánrový festival Žafest a v posledních letech i zimního bratříčka mimi ŽAFEST. Po osmé večerní jako prvé přivedl Erik své Fanfáre Mančaft. Kapela, která sice moc nevytupuje, to rozjela pěkně. A do Lovosic se hodí, vždyť má i jeden plech. Větší část večera vyplnil Paralet se svým kytarovým bigbítem. Příjemný koncert, jen ti Lovo-sičáci nepřišli. Možná seděli před bednou a sledovali užasný česko-dánský fotbal. Pořadatelům se moc líbili Fanfáre Mančaft i Paralet a dohodli se s  kapelami, že budou ve spolupráci pokračovat.
FOTO z Podpalubí
Paralet si pěkně během dvou týdnů zahrál a navázal nová přátelství s pořadateli i posluchači. Zkusíme ještě do konce roku nějaké podobné mini turné do "světa" připravit.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu