iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Vozovna na Bahně
Vozovna na Bahně
Napsal Plazík st.   
Středa, 06 březen 2013

    Ne, na lounské Bahno se nestěhuje ani konečná lounských tramvají, či metra, ale z Pardubic přijela v posledních letech dost oblíbená kapela Dukla Vozovna. Zahrály i další tři kapely.

    Pepa Šupík se snaží, jako představitel mladé lounské generace muzikantů a milovníků živé hudby, rozjet koncerty ve městě a zejména na Bahně (Restaurace Stromovka). Po předpotopím Roflíkovi a středně generačních Kidovi a Stehlíkům je to snad nová neděje pro místní mladé muzikanty. Na sobotu na Bahno pozval Duklu Vozovnu z Pardubic, mladé Pražáky Last Station, které doplnil lounskými mladíky Kübl a Winday.
Trochu jsem si to popletl a přišel už na sedmou večerní. Nevadí, s Pavlínkou, Čendou a Tondou jsem si dal dva Žatce a vyšlo to akorát na mírně zpožděný začátek. Na sále moc plno nebylo, ale kdy v Lounech bývá. Co se týká generačního složení, tak jsem tam byl já důchodce, daleko po mne pár (snad dva) známí ze střední generace a pak už jen samé mládí. Snad ještě někdo přijde.
Kübl nazvučil a začal svůj blok. Kluky slyším párkrát za rok a stále se lepší. Moc se mě líbili jejich (snad) nové skladby, po kterých zahráli i pár již známých punků. Dobrý. Pokračují Pražáci. Kytara, basa, bubny a zpěv a úžasně plná muzika. Žádné "jen pouhé" brnkání. Kluci hrajou svoji českou muziku, příjemný rock a ten já mohu. Stejně jako na Kübl se pár lidí zdvihlo, ale nějaká pařba? To ne. Jsou asi ještě moc mladí a pařit neuměj (nebo nechtějí, nebo jsou líní?) a při Last Station to byla škoda. 
popis Na řadě je hlavní hvězda večera, Dukla Vozovna. Ještě jsem je nikdy neslyšel, ale pod podium se nahrnulo od výčepu mnoho těch, jejichž je tato kapela krevní skupinou. Vím, že mají dvě harmoniky (akordeony), ale do Loun přijela jen jedna (mladší). Když ale kluci rozjeli svůj lidový punk, vůbec to nevadilo. Něco mezi Třema sestrama, Znouzí, Visáčema... - zkrátka českej punk. Hrálo se na podiu, na stole a hrálo se pěkně zostra. Stejně ostře se dole pogovalo (ti nově příchozí a pár lounských muzikantů). Mne tam uzmula sestra mojí dávné kamarádky a rozeskákala mne tak, že jsem se po delší době durch propotil. Po třech písničkách jsem si musel dát malý oddech, to víte, důchodce s nemocným srdcem. Ale vydržel jsem to až do konce produkce DV, již jsem potřeboval si pořádně zapařit.
Odbyla půlnoc a já se vydal domů. Omlouvám se klukům z Winday, snad někdy jindy. Mně se na Bahně líbilo, muzikantsky nejvíce Last Station, pařičsky Dukla Vozovna a příjemně i Kübl. Tak zas někdy jindy (jak jsem se dnes dozvěděl již 29.března na Peruci).

FOTO z Bahna

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv