iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Rozjařený miniŽAFEST
Rozjařený miniŽAFEST
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 18 únor 2013

    Z mé lenosti mne vzbudil Honza a po letech jsme spolu vyrazili do Lovosic na malého bratříčka vynikajícího Žafestu. A nelitovali jsme. Pod Palubou vytvořili nádhernou pohodu dvě známé kapely.

    Již jsem byl na prvém miniŽAFESTU v Gambrinus klubu. Tentokráte kamarádi od Žabiček přemístili zimní hudební akci do nově vzniklého lovosického klubu Pod Palubou. Již vloni v létě jsem byl venku na dvoře klubu, ale jeho nové podzemí mne až vyrazilo dech. Úžasný prostor pro hudební klub. Vchod v půli k baru, vlevo klidné posezení a v pravo dolů po pár schodech k přiměřenému klubovému podiu a velkému prostoru pro pařiče, se stolky a poličkami k odložení nápojů. Skutečně skvostné prostředí. Hlavně, aby sem současná líná generace našla cestu na jistě kvalitní koncerty, které Happy s kamarády připraví.
popis Ale k pátečnímu večeru. Nejdřív jsme si dali Svijany (oproti G břečce pivo) a poté sestoupili dolů. Zde již zvučila prvá kapela, litvínovský Definitivní Ententýk. Již jsem je viděl na Žafestu před několika lety, tenkrát ještě s jinou zpěvačkou. Pozdravil jsem se s kamarády a místním panem fotografem a po chvíli na mne mávala Lucka. Přijeli na koncert i z Loun a jak jsem se později dozvěděl, zůstávali i na sobotní akci. Ale to už uběhla obvyklá klubová hodinka a Ententýci to rozjeli. Jak jsem zde již několikrát psal, mám tento SKA-pop-world-jazz rád. Je to přeci jen plnější muzika, něž lounský angroš a punk. Podobného ražení byli i ostatní přítomní, hned od začátku jsme se začali hýbat, vlnit, nebo alespoň podupávat. V písničkách DE je i plno humoru, včetně těch nových z CD o mrtvývh veverkách. Dobře jsme se zahřáli. Kafíčko při zvučení druhé kapely a koncert pokračoval.
Druhou kapelou nebyl nikdo jiný, než v Lovosicích i jinde oblíbení El Gaučo. Podobný styl muziky, který vždy rozvíří večerní pařiče při Žafestu na Osmičce. Přidávaji i trochu funky, folku a další prima rytmy. Chřipkový čas trochu oslabil tradiční obsazení, ale zdvojený mikrofon na saxofonu posílil dechy. Před podiem se zahustilo, s námi se rozhýbali i muzikanti a zpěvačka z předešlé kapely. A nejen to, Barbora měla v krku taky nějaký vir a tak pozvala Markétu a Vojtu, aby ji pomohli. I přes hendikep si rozjařené publikum vybouřilo přídavek, a ne jeden. Moc, moc dobrá náladička.
Prvá velká akce Pod Palubou se skutečně vydařila, kapely, muzika, lidičky a zkrátka vše perfektní. I když jsme nečekali na závěr s DJ a saxofonem (bylo dost po půlnoci a elektronika nás moc nebere), tak jsme kolem jedné odjížděli spokojení domů.
   Díky Žabičky!

FOTO pod palubu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv