iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Kvítek vánoční
Kvítek vánoční
Napsal Plazík st.   
Pátek, 28 prosinec 2012
    Již mnoho let jezdím na Vánoční podvečery s lounským pěveckým sborem Kvítek. Nejinak tomu bylo i letos, na sv. Štěpána jsem vyrazil s kamarádkou Romanou do Loun.

   Tuším, že již třetí rok se koncert konal v aule Střední odborné školy (dříve Železniční učiliště, nebo Akademie), která má výbornou akustiku a je zde i v zimních měsících oproti kostelním prostorům teplo. V 18 hodin nastoupil smíšený sbor Kvítku a zakladatel tohoto dlouholetého výborného tělesa Vláďa Petržilka přivítal sváteční posluchače. Po pár slovech předal řízení koncertu své dceři, současné sbormistryni Lence Petržilkové.
popis    Koncert začal dvěmi částmi Missy brevis lounského rodáka Eduarda Treglera, jehož 80.výročí úmrtí si letos Lounští připoměli. Na varhany Kvítek doprovodila Martina Podaná. Smíšený sbor pokračoval několika dalšími skladbami a posléze přenechal pódium dvěma sólistkám, které s Kvítkem aktivně spolupracují, Kateřině Štolové a Renatě Friedlové. Jimi přednesené skladby byly na vysoké umělecké úrovni.
Po tomto zážitku bylo pódium připravené pro ty nejmenší - zpěváčky z přípravného oddělení. Už i ti umějí pěkně zazpívat. Po chvíli je doplnili jejich větší kamarádi a tak v koncertu pokračoval Dětský sbor Kvítku. Svoji část vystoupení zakončily děti známou písničkou z Večerníčku o  Křemílkovi a Vochomůrkovi.
Do programu bylo zařazeno i vystoupení dvou mladých zpěváků odchovaných Kvítkem. Prvý byl skutečně mladý Adam Filip, člen dětského sboru a po něm zazpíval muzikálové Bídníky Jakub Nevím ze Smíšeného sboru. Je vidět, že i v Lounech vyrůstají nadějní špičkoví
zpěváci. Většinu skladeb doprovázel vedle Martiny Podané na klavír i Dominik Zahradníček.
Nastoupil opět velký Smíšený sbor, ke kterému se po několika skladbách přidal sbor dětský a na závěrečné společné zpívání i všichni nejmenší z přípravného oddělení. A nejen oni, Vláďa Petržilka pozval ne pódiu i všechny bývalé členy Kvítku z řad diváků. A protože to byl Vánoční podvečer, zpívaly se samozřejmě písně vánoční. Ke Kvítku se přidala i většina z posluchačů a svátky Vánoční byly zakončeny tak, jak to má být, společným setkáním a zpíváním. Všichni jsme domů odcházeli ve sváteční pohodě, díky Kvítku!

FOTO z koncertu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv