iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezona skončila.
Těšíme se na shledanou v březnu 2022 

Adventní koncert
neděle 5.12.2021
14 hod.

Peruc, kaple M. J. Husa
Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Pěveckého sboru při kostele Církve československé husitské v Lounech pod vedením Ivany Derflerové.
Účast je možná za dodržení aktuálních hygienických nařízení..
PLAKÁTEK
  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
Vánoční tržnice ZRUŠENA
KAVÁRNA
Mimo sezonu uzavřena.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Plazíka
Historie GuP 2012
Napsal Plazík st.   
Neděle, 02 prosinec 2012

Peručtí fotografové
Galerie u Plazíka na Peruci představuje tři mladé a nadějné fotografy Renatu Kejhovou, Lukáše Bubena a Jana Vnoučka.
Vernisáž výstavy proběhla v sobotu 10. března 2012 ve 14 hodin.  Výstava bude přístupná do 1. května 2012 o víkendech a svátcích (občas i ve všední den - možno se domluvit).
Reportáž z vydařené vernisáže je
ZDE .

Active Image

A co o sobě a fotografování řekli sami vystavující:
Lukáš Buben (1982) Fotografie je úžasná věc a je celkem jedno čím fotíte. Každý z nás jistě někdy zmáčknul spoušť fotoaparátu. Fotografování se věnuji již několik let, ale stále se považuji za amatéra. Fotím převážně krajinu, nějaké to makro, ale také kulturní a sportovní akce. Fotil jsem i svatbu, ale těmto oficiálním akcím se spíše vyhýbám. Dříve se mi líbila téměř každá má fotografie, ale čím se člověk více dostává do tajů fotografování zjišťuje, že se má stále co učit a zlepšovat. Své snímky zachycuji na digitální zrcadlovky značky Nikon a k nim požívám objektivy značek Tamron a Sigma. Také vlastním takovou tu malou krabičku kompak značky Canon. Na úpravu fotek používám program Zoner Photo Studio. Doufám, že se budu postupně zlepšovat a jednou se budu moc fotografování věnovat třeba profesionálně. „Na fotografii je realita tak jemná, že je reálnější než realita.“ Alfred Steiglitz.
Renata Kejhová (1984) Svět fotografie mě vždy fascinoval..jak jedním zmáčknutím spouště můžeme zastavit čas a zachytit neopakovatelné zážitky a emoce.Díky mému příteli Lukáši Bubenovi jsem objevila kouzlo fotografie z digitální zrcadlovky a od té doby je mým společníkem Canon 450. Nejraději fotím emotivní dětské tváře a přírodu. Fotografie jsou pro mě nekonečnou tvořivostí,radostí a vzpomínkami na celý život...
Jan Vnouček (1977) Nikdy jsem v ruce neměl nic jiného než kompakt. Proto nejsem fotograf a nikdy jsem jím nebyl. Já se prostě jen dívám a mačkám spoušť. Za mě fotí aparát. Proto nejradši zachycuju nádraží a kopečky. Ty se nehýbou. A taky nebe. Mraky a slunce. Autorem vystavených snímků je tudíž Panasonic Lumix DMC FZ-20. Já se nad jeho výtvory jen klepu do čela a ptám se: Odkud je kýč? Od východu, nebo od západu?

Mikádo - parostrojní spolek a železnice
Galerie u Plazíka na Peruci a Mikádo - parostrojní spolek Louny uvádí výstavu fotografií mašinek a ajznboňáků. Autor výstavy Radoslav Fyman spolu s peruckou galerií vás zvou na vernisáž, která se uskutečnila v sobotu 5.května 2012 od 14 hodin. A možná pojede mašinka a přijde i ... . Výstava bude přístupná a sobotách, nedělích a svátcích od 10 do 17 hodin až do 19.června 2012. Možno sjednat i individuální návštěvy mimo tuto dobu.
O vernisáži si můžete přečíst ZDE.

Active Image

V ROZKVĚTU- PROCHÁZKY PRAHOU

S fotoaparátem se ráda ubírám pryč z reality lovem všedních i nevšedních detailů z ulic, z lesů, z hor, z luk i strání. Nejsem žádný profesionál, fotím jak cítím, fotím když cítím, fotím a cítím….Maki La Vue
Tak krásně o svém vztahu k fotografování mluví autorka další výstavy v Galerii U Plazíka, kterou budou moci navštívit její návštěvníci od konce června až do poloviny srpna. Autorka i galerie pozvali na vernisáž, která proběhla v neděli 24.června 2012 od 14 hodin. Reportáž ze slunné vernisáže je
ZDE .

Active Image

Výstava probíhá od 24.6. do 12.8.2012

 

Letec z Lounska

Galerie u Plazíka se připojuje k akcím, připomínající sté výročí narození rodáka, vojáka, letce ČLOVĚKA Františka Fajtla. Rodák z nedalekého Donína měl úzký vztah k Peruci, kam chodil do Měšťanské školy, kde poprvé viděl svoji budoucí ženu Hanu a i v posledních desetiletích života na Peruc často jezdil. O Františku Faitlovi, zejména o jeho činnosti ve Francii, Anglii a SSSR, již bylo napsáno téměř vše, nejvíce v nedávno vydané knize Jiřího Rajlicha a Jitky Režné GENERÁL FAJTL slovem historika, rodiny a objektivem fotografů, a proto není cílem galerie přinést nové poznatky, ale připomenou život hrdiny, zejména v našem regionu. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 18.srpna 2012 v 11 hodin (před odpoledními vzpomínkami v Doníně a na letišti v Panenském Týnci) a bude přístupná o víkendech a svátcích až do 28. října 2012.

Článek o vernisáži výstavy je ZDE  . 

Active Image


 

Historie 2007

Historie 2008

Historie 2009

Historie 2010

Historie 2011

Zpět na Historie galerie. 
Zpět na Hlavní stránku galerie.
Zpět na Perucké stránky 
 

 

 

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv