iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Paralet na vlnách
Paralet na vlnách
Napsal Plazík st.   
Úterý, 20 listopad 2012

    Po delší době vyjel lounský Paralet zahrát za hranice svého města, tentokráte do Prahy. Nehrál však s pevnou půdou pod nohama, ale na hladině Vltavy.

 

     Na vernisáž čtyř výtvarníků je pozval jejich kamarád Míra Liederhaus, původem z chlumčanských vinic. Vystavující umělci (vedle Míry také Petr Voříšek, Jaromír Švaříček, Libor Hurda)  přivezli svá díla na menší lodi, Plovoucí galerii Bojda. Ta zakotvila pod Palackého mostem u boku plovoucí restaurace na lodi Kristyán Marco. Část výstavní síně byla přímo na lodi Bojda, další díla byla vystavena na palubě restaurace a přímo na nábřeží. Moc zajímavá dílka ze skla, kovů, sádry(?) a dalších materiálů. My přijeli až po šesté večerní, to již byly všechny vernisážovské formality pryč a přítomní se bavili v podpalubí Kristyána Marca. Chvíli po nás přijela punková kapela Cirguz z Mělníka, všichni společně postavili nástroje a aparaturu a po osmé začali mladí Mělničáci hrát. A kluci hráli dost dobrý punk a na stísněné improvizivané poměry i s dobrým zvukem. Je fakt, že někteří přítomní asi tuto muziku nemusí a odešli, ale jejich místa se hned zaplnila. Po necelé hodince Cirguz dohrál a venku bylo možné shlédnout létající plaménky.
    My si s Čendou prohlédli vystavená díla a mezitím si Paralet postavil své nádobíčko. popis Já párkrát namířil svůj mini Lumix na dílka i lodičku s Hradčanami, ale je to pouze jen dokument o atmosféře sekání. Kluci začali známou peckou Brambory a hned si podmanili posluchače. Část jich dokonce začala tančit. My zatím popíjeli Plzeň, nebo Kozla, někdo si dal i klobásu (vše ostatní již bylo vyjeděno) a kluci si dali prvou přestávku. V druhé sérii jsme si trochu protáhli kostru i my, ale ten večer jsme raději seděli. Následovala třetí a závěrečná malá čtvrtá serie paraleťáckých skladeb a vše zakončila půjčená Matylda. Myslím, že se všichni, Pražáci i mimopražští bavili a Paralet je upoutal. Nám se večer na vlnách Vltavy líbil. Zbývalo jen zase zabalit fidlátka, rozloučit se o zamířit na severozápad. Tak Praho, zase někdy... .
 
FOTO z Prahy
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv