iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow S Analfabetem do Karlína
S Analfabetem do Karlína
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 19 listopad 2012

    Začátkem listopadu jsme hráli Analfabeta na přehlídce v Holicích a hned za týden jsme byli pozváni do Karlína. Ne do Hudebního divadla, ale na přehlídku Karlínské jeviště v Karlínském spektru - DDM hl. m. Prahy.

 

     Po pěkné procházce Prahou jsem se kolem 15 hodiny dostal pěšky až do Karlína, našel místo konání přehlídky, dal si kávu a hned se šel podívat na Medvěda. Známou jednoaktovku A. P. Čechova (zejména z TV provedení s úžasným Janem Werichem) si na přehlídku připravil pražský Divadelní spolek DiAj. A mladí ochotníci se ji chopili dobře, mně se líbili. O další přestávku přijeli kolegové z Libochovic, vyložili jsme rekvizity a šli se podívat na následující představení. Až z Veverské Bítýšky přijelo Divadlo Prkno a v pohledu Arnošta Goldflama jsme se se čtyřmi herečkami dostali do Dámské šatny. Je to místo, kde se probírá vše, od vlastního hraní na podiu, až po ty nejniternější problémy člověka. A samozřejmě, jak je to mezi ženami normální, se drbe. Opět skvěle vystižená atmosféra a charaktery hereček v podání čtyř dam z Prkna. Já musím říci Líbilo.
Ale to už jsme byli na řadě my, postavili stůl a dvě židle, připravili pití a šlo se na věc. Všichni jsme byli ovlivněni hodnocením z Holic a chtěli jsme se vyvarovat vytčených chyb. Jirka s Liborem méně pili a já jsem chtěl aktualizovat svoji roličku (bylo mě to vytčeno v Holicích - satira musí být aktuální). Bylo to jen pár slůvek, dvě způsobila smích, to třetí nesedlo, cítil jsem to i já. Je pravdou, že nebyl čas se poradit s ostatními. Přesto jsme měli slušný potlesk a třikrát děkovačku. Zkušeným kolegům se má "novelizace" vůbec nelíbila a hned mě to vytkli. Moje chyba.
popis Po nás hráli přátelé z Terezína (TMA divadlo) známou francouzkou komedii Blbec k večeři. Viděl jsem je již několikrát a oni to umí. I v Karlíně předvedli výborný výkon, všichni diváci se celé dlouhé představení bavili. Přehlídka začala již v pátek a končila v neděli, já viděl pouze tato tři představení z dvanácti uvedených.
Jednotlivé soubory byly hodnoceny porotou, my ihned po skončení terezínského představení. A hodnocení Analfabeta bylo kritické, ale dost poučné. Mně vytkli porotci tu třetí, nepovedenou repliku, jinak snad byli spokojeni. U Jirky a Libora se jim oproti Holicím zdálo, že málo pijou a byly i připomínky k oblečení našich dam. Dvě zásadní kritiky ale byly k celkovémi pojetí nastudování. Menší k nástupu žen ze stejné strany jeviště (nesměle jsem to již řekl při prvých  zkouškách) a hlavně to, že skvěle rozehraná anekdota si v druhé půlce sedne a již moc nebaví. Možná, že s tím něco zkušení kolegové udělají. Já už radši nic nebudu zkoušet, vrátím se striktně k scénáři (pokud si vzpomenu na text) a k pokynům režiséra. Jsme přeci jen se Zuzankou elévové souboru. Jinak ale musím říci, že se mně v Karlíně líbilo, dobře hrálo a navíc jsem si opět odnesl mnohá poučení.

FOTO z tří her (Medvěd, Dámská šatna, Blbec k večeři).

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde