iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Setkání ochotníků
Setkání ochotníků
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

    Párkrát jsem se objevil na jevišti v mých "předscénách" na koncertech, nebo s pár slovy v Novém divadle. Chtěl jsem to zkusit znova a tak jsem se přihlásil v Libochovické Scéně.

 

   Nacvičili jsme v rychlosti aktovku Analfabet, kde mám takovou střední roličku. Po premiéře v Libochovicích, dvou reprízách v Klapym a Horních Beřkovicích jsme jeli rovnou na Národní přehlídku jednoaktových her do Holic. Do tamního kulturního domu, vedle muzea Emila Holuba, cestovatele tak trochu z Pátku, se v sobotu sjelo sedm souborů k sehrání osmi krátkých hříček. Hned po prezentaci se začalo hrát, prví nastoupili na forbínu herci z Divadla Židle Praha. Sehráli absurdní hříčku o umírání na sedmé zakokrhání kohouta. Zajímavé téma. Druhou hru sehrál domácí soubor. Zvláštní sexy aktovka Johna Patricka Flustrace byla svádivá, až komická. Po poledni jsme si prohlédli novou expozici v muzeu holického rodáka Emila Holuba. Je tam i plastový lev. Třetí, prvou v odpolední části,  Vernisáž v podání Divadla Navenek Kadaň jsme nestihli. Šli jsme se podívat na Dopis spolku Karla Čapka z Děčína s působivou hřbitovní scénou a vztahem matky a dcery. Racka sehráli ochotníci z Divadla Aureko Ostrava. Dobře zahraná holičsko - filozofická hříčka. Po večeři začala třetí část přehlídky Písní o Viktorce z Divadelního studia D3 Karlovy Vary, Nadě a Zuzce se to moc líbilo, ale my jsme se již připravovali na své vystoupení. Ještě před námi zahráli Ostraváci svoji druhou aktovku Tragédie a již byl čas na poslední představení, našeho Analfabeta. Mysleli jsme si, že jsme ho zahráli zatím nejlépe, ale smíchu moc nebylo. I před tímto představením jsme cítili, že to pořád není to pravé ořechové. Ale co s tím?
    Celý den jsme byli dobře vyživování chutnou stravou v kavárně Kulturního domu a zůstali jsme v ní i večer. Zbyli jsme tam od nás tři a dobře jsme se bavili a hlavně si zazpívali. Hrálo se na kytaru a večer táhli Karlovaráci a Děčíňáci, za podpory porotců a nás, několika vytrvalců. Na intr, kde jsme spali, jsme dorazili v půl třetí.
popis   Já byl poprvé jako "herec" na přehlídce a také také poprvé na hodnocení soutěže porotci. Postupně byla probírána jedna aktovka za druhou, s upozorněním na chyby a s chválou na klady provedení, scény i dramaturgie. Nakonec přišla řada i na nás. Chváleni jsme nebyli, námět satiry jsme nedokázali dotáhnout ke správnému obrazu. Vyzdvižen byl pouze výkon Libora v roli komisaře Miky. Mne tak trochu potěšilo, že byla chválena malá etuda, kterou jsem si do role přidal. Vše, co nám bylo řečeno, nám jistě bude k užitku. Tak trochu nás to navedlo na cestu jak dál. Teď už to je jen na nás.
V závěrečném hodnocení byly doporučeny dvě aktovky na další postup. Dopis z Děčína, ten byl skutečně dobrý a Píseň o Viktorce od Karlovaráků, která dle všech přesahovala svoji kvalitou ostatní účastníky přehlídky.
   No a nás čeká teď v sobotu Karlínské jeviště. Snad něco vymyslíme, abychom si v Praze neudělali ostudu. Zlomme vaz! 

FOTO z Holic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv