iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
7. 3. 2020 - 26. 4. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 26. dubna 2020.
PLAKÁTEK

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle.  
PLAKÁTEK    

Je libo vejce?
18.2.2020 v 17 hod.
do 19.4.2020.

Louny, Oblastní muzeum
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké ak. sochařky Jany Mézlové. Vernisáž 18.2.2020 v 17 hodin.
PLAKÁTEK   

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

5. Společenský ples
městyse Peruc

21.3.2020 v 20 hod.
Sál ZD Peruc
Na již 5. plese Peruce zahrají opět NO HEADACHE a vystoupí Vl. Hron. Prodej vstupenek u pí. Drobné od 24.2. 2020. 
Vstupné 200.- Kč
PLAKÁTEK  

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Jarní koncert
28.3.2020 ve 14 hod.
Radonice n.O.
kostel Povýšení sv. Kříže 
ZSBJ vás zve na koncert studentek a absolventky Pražské konzervatoře - klavír, housle, zpěv.  
PLAKÁTEK  

Slavnostní Velikonoční koncert
5.4.2020 ve 14 hod.
Peruc
kaple M.J.Husa
Ke 100. výročí CČSH vystoupí v perucké kapli Chrámový sbor NO CČSH v Lounech. Jste zváni.

PLAKÁTEK  

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fejetony arrow Setkání ochotníků
Setkání ochotníků
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

    Párkrát jsem se objevil na jevišti v mých "předscénách" na koncertech, nebo s pár slovy v Novém divadle. Chtěl jsem to zkusit znova a tak jsem se přihlásil v Libochovické Scéně.

 

   Nacvičili jsme v rychlosti aktovku Analfabet, kde mám takovou střední roličku. Po premiéře v Libochovicích, dvou reprízách v Klapym a Horních Beřkovicích jsme jeli rovnou na Národní přehlídku jednoaktových her do Holic. Do tamního kulturního domu, vedle muzea Emila Holuba, cestovatele tak trochu z Pátku, se v sobotu sjelo sedm souborů k sehrání osmi krátkých hříček. Hned po prezentaci se začalo hrát, prví nastoupili na forbínu herci z Divadla Židle Praha. Sehráli absurdní hříčku o umírání na sedmé zakokrhání kohouta. Zajímavé téma. Druhou hru sehrál domácí soubor. Zvláštní sexy aktovka Johna Patricka Flustrace byla svádivá, až komická. Po poledni jsme si prohlédli novou expozici v muzeu holického rodáka Emila Holuba. Je tam i plastový lev. Třetí, prvou v odpolední části,  Vernisáž v podání Divadla Navenek Kadaň jsme nestihli. Šli jsme se podívat na Dopis spolku Karla Čapka z Děčína s působivou hřbitovní scénou a vztahem matky a dcery. Racka sehráli ochotníci z Divadla Aureko Ostrava. Dobře zahraná holičsko - filozofická hříčka. Po večeři začala třetí část přehlídky Písní o Viktorce z Divadelního studia D3 Karlovy Vary, Nadě a Zuzce se to moc líbilo, ale my jsme se již připravovali na své vystoupení. Ještě před námi zahráli Ostraváci svoji druhou aktovku Tragédie a již byl čas na poslední představení, našeho Analfabeta. Mysleli jsme si, že jsme ho zahráli zatím nejlépe, ale smíchu moc nebylo. I před tímto představením jsme cítili, že to pořád není to pravé ořechové. Ale co s tím?
    Celý den jsme byli dobře vyživování chutnou stravou v kavárně Kulturního domu a zůstali jsme v ní i večer. Zbyli jsme tam od nás tři a dobře jsme se bavili a hlavně si zazpívali. Hrálo se na kytaru a večer táhli Karlovaráci a Děčíňáci, za podpory porotců a nás, několika vytrvalců. Na intr, kde jsme spali, jsme dorazili v půl třetí.
popis   Já byl poprvé jako "herec" na přehlídce a také také poprvé na hodnocení soutěže porotci. Postupně byla probírána jedna aktovka za druhou, s upozorněním na chyby a s chválou na klady provedení, scény i dramaturgie. Nakonec přišla řada i na nás. Chváleni jsme nebyli, námět satiry jsme nedokázali dotáhnout ke správnému obrazu. Vyzdvižen byl pouze výkon Libora v roli komisaře Miky. Mne tak trochu potěšilo, že byla chválena malá etuda, kterou jsem si do role přidal. Vše, co nám bylo řečeno, nám jistě bude k užitku. Tak trochu nás to navedlo na cestu jak dál. Teď už to je jen na nás.
V závěrečném hodnocení byly doporučeny dvě aktovky na další postup. Dopis z Děčína, ten byl skutečně dobrý a Píseň o Viktorce od Karlovaráků, která dle všech přesahovala svoji kvalitou ostatní účastníky přehlídky.
   No a nás čeká teď v sobotu Karlínské jeviště. Snad něco vymyslíme, abychom si v Praze neudělali ostudu. Zlomme vaz! 

FOTO z Holic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu