iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Šarlatán
25.9.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Životopisný / Drama. Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Film Česko / Irsko / Polsko / Slovensko. Délka filmu 118 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Sraz tříd 9. A a B/1963
ZDŠ Peruc
1.10. 2020 14 hod.
Peruc 
Za Dubem
Zvu na setkání po 57 letech od ukončení školy. Sejdeme se před školou a posedíme v usedlosti Za Dubem u Dvořáků pod peruckou radnicí. 
POZVÁNKA   

Princ Krasoň
3.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Muzikál. Co mají společné Sněhurka, Šípková Růženka či Popelka? Všechny jsou zamilované do Prince Krasoně. Ještě když byl malý chlapec, zlomyslně ho zaklela zlá královna. Od té doby se do něj každé děvče v království beznadějně zamiluje. Film Kanada. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
   

Nehraje se
10.10.2020 
Peruc kino

Štěstí je krásná věc
16.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie. Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. Výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Přístupný film.
Vstupné 70 .- Kč
   

Princezna zakletá v čase
24.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Pohádka / Fantasy / Komedie. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Film Česko. Délka filmu 115 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
  

Příliš osobní známost
30.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie / Drama. Natálie je šťastná třicátnice se skvělou kariérou a kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fejetony arrow Setkání ochotníků
Setkání ochotníků
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

    Párkrát jsem se objevil na jevišti v mých "předscénách" na koncertech, nebo s pár slovy v Novém divadle. Chtěl jsem to zkusit znova a tak jsem se přihlásil v Libochovické Scéně.

 

   Nacvičili jsme v rychlosti aktovku Analfabet, kde mám takovou střední roličku. Po premiéře v Libochovicích, dvou reprízách v Klapym a Horních Beřkovicích jsme jeli rovnou na Národní přehlídku jednoaktových her do Holic. Do tamního kulturního domu, vedle muzea Emila Holuba, cestovatele tak trochu z Pátku, se v sobotu sjelo sedm souborů k sehrání osmi krátkých hříček. Hned po prezentaci se začalo hrát, prví nastoupili na forbínu herci z Divadla Židle Praha. Sehráli absurdní hříčku o umírání na sedmé zakokrhání kohouta. Zajímavé téma. Druhou hru sehrál domácí soubor. Zvláštní sexy aktovka Johna Patricka Flustrace byla svádivá, až komická. Po poledni jsme si prohlédli novou expozici v muzeu holického rodáka Emila Holuba. Je tam i plastový lev. Třetí, prvou v odpolední části,  Vernisáž v podání Divadla Navenek Kadaň jsme nestihli. Šli jsme se podívat na Dopis spolku Karla Čapka z Děčína s působivou hřbitovní scénou a vztahem matky a dcery. Racka sehráli ochotníci z Divadla Aureko Ostrava. Dobře zahraná holičsko - filozofická hříčka. Po večeři začala třetí část přehlídky Písní o Viktorce z Divadelního studia D3 Karlovy Vary, Nadě a Zuzce se to moc líbilo, ale my jsme se již připravovali na své vystoupení. Ještě před námi zahráli Ostraváci svoji druhou aktovku Tragédie a již byl čas na poslední představení, našeho Analfabeta. Mysleli jsme si, že jsme ho zahráli zatím nejlépe, ale smíchu moc nebylo. I před tímto představením jsme cítili, že to pořád není to pravé ořechové. Ale co s tím?
    Celý den jsme byli dobře vyživování chutnou stravou v kavárně Kulturního domu a zůstali jsme v ní i večer. Zbyli jsme tam od nás tři a dobře jsme se bavili a hlavně si zazpívali. Hrálo se na kytaru a večer táhli Karlovaráci a Děčíňáci, za podpory porotců a nás, několika vytrvalců. Na intr, kde jsme spali, jsme dorazili v půl třetí.
popis   Já byl poprvé jako "herec" na přehlídce a také také poprvé na hodnocení soutěže porotci. Postupně byla probírána jedna aktovka za druhou, s upozorněním na chyby a s chválou na klady provedení, scény i dramaturgie. Nakonec přišla řada i na nás. Chváleni jsme nebyli, námět satiry jsme nedokázali dotáhnout ke správnému obrazu. Vyzdvižen byl pouze výkon Libora v roli komisaře Miky. Mne tak trochu potěšilo, že byla chválena malá etuda, kterou jsem si do role přidal. Vše, co nám bylo řečeno, nám jistě bude k užitku. Tak trochu nás to navedlo na cestu jak dál. Teď už to je jen na nás.
V závěrečném hodnocení byly doporučeny dvě aktovky na další postup. Dopis z Děčína, ten byl skutečně dobrý a Píseň o Viktorce od Karlovaráků, která dle všech přesahovala svoji kvalitou ostatní účastníky přehlídky.
   No a nás čeká teď v sobotu Karlínské jeviště. Snad něco vymyslíme, abychom si v Praze neudělali ostudu. Zlomme vaz! 

FOTO z Holic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu