iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Setkání ochotníků
Setkání ochotníků
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

    Párkrát jsem se objevil na jevišti v mých "předscénách" na koncertech, nebo s pár slovy v Novém divadle. Chtěl jsem to zkusit znova a tak jsem se přihlásil v Libochovické Scéně.

 

   Nacvičili jsme v rychlosti aktovku Analfabet, kde mám takovou střední roličku. Po premiéře v Libochovicích, dvou reprízách v Klapym a Horních Beřkovicích jsme jeli rovnou na Národní přehlídku jednoaktových her do Holic. Do tamního kulturního domu, vedle muzea Emila Holuba, cestovatele tak trochu z Pátku, se v sobotu sjelo sedm souborů k sehrání osmi krátkých hříček. Hned po prezentaci se začalo hrát, prví nastoupili na forbínu herci z Divadla Židle Praha. Sehráli absurdní hříčku o umírání na sedmé zakokrhání kohouta. Zajímavé téma. Druhou hru sehrál domácí soubor. Zvláštní sexy aktovka Johna Patricka Flustrace byla svádivá, až komická. Po poledni jsme si prohlédli novou expozici v muzeu holického rodáka Emila Holuba. Je tam i plastový lev. Třetí, prvou v odpolední části,  Vernisáž v podání Divadla Navenek Kadaň jsme nestihli. Šli jsme se podívat na Dopis spolku Karla Čapka z Děčína s působivou hřbitovní scénou a vztahem matky a dcery. Racka sehráli ochotníci z Divadla Aureko Ostrava. Dobře zahraná holičsko - filozofická hříčka. Po večeři začala třetí část přehlídky Písní o Viktorce z Divadelního studia D3 Karlovy Vary, Nadě a Zuzce se to moc líbilo, ale my jsme se již připravovali na své vystoupení. Ještě před námi zahráli Ostraváci svoji druhou aktovku Tragédie a již byl čas na poslední představení, našeho Analfabeta. Mysleli jsme si, že jsme ho zahráli zatím nejlépe, ale smíchu moc nebylo. I před tímto představením jsme cítili, že to pořád není to pravé ořechové. Ale co s tím?
    Celý den jsme byli dobře vyživování chutnou stravou v kavárně Kulturního domu a zůstali jsme v ní i večer. Zbyli jsme tam od nás tři a dobře jsme se bavili a hlavně si zazpívali. Hrálo se na kytaru a večer táhli Karlovaráci a Děčíňáci, za podpory porotců a nás, několika vytrvalců. Na intr, kde jsme spali, jsme dorazili v půl třetí.
popis   Já byl poprvé jako "herec" na přehlídce a také také poprvé na hodnocení soutěže porotci. Postupně byla probírána jedna aktovka za druhou, s upozorněním na chyby a s chválou na klady provedení, scény i dramaturgie. Nakonec přišla řada i na nás. Chváleni jsme nebyli, námět satiry jsme nedokázali dotáhnout ke správnému obrazu. Vyzdvižen byl pouze výkon Libora v roli komisaře Miky. Mne tak trochu potěšilo, že byla chválena malá etuda, kterou jsem si do role přidal. Vše, co nám bylo řečeno, nám jistě bude k užitku. Tak trochu nás to navedlo na cestu jak dál. Teď už to je jen na nás.
V závěrečném hodnocení byly doporučeny dvě aktovky na další postup. Dopis z Děčína, ten byl skutečně dobrý a Píseň o Viktorce od Karlovaráků, která dle všech přesahovala svoji kvalitou ostatní účastníky přehlídky.
   No a nás čeká teď v sobotu Karlínské jeviště. Snad něco vymyslíme, abychom si v Praze neudělali ostudu. Zlomme vaz! 

FOTO z Holic

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde