iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Společné zpívání
Společné zpívání
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

   Vloni lounský Kvítek putoval a zpíval ve Francii a Německu a právě odtud pozval k návštěvě pěvecký sbor Chor-Art. Němečtí pěvci přijeli minulý týden a společně oba sbory zazpívaly v pátek 2.listopadu 2012 v Lounech.

 

popis    V podvečer se do trochu temperovaného kostelu sv. Petra na starém lounském hřbitově scházeli desítky těch, kteří rádi společně zpívají a i někteří příznivci sborového zpěvu. Na osiřelé piano zatím výborně improvizovali Vláďa s Dominikem, ale to již tu byli přátelé ze Stuttgartu. Ano, až odtud přijel sbor Chor-Art. Před 18. hodinou  zde byl i Kvítek a tak mohla Lenka zahájit společný koncert. Jako prví vystoupili hostitelé. My z Lounska známe vysokou úroveň Kvítku a ten opět nezklamal. Protože zdaleka ne všichni přítomní znají oba jazyky, tak členka Kvítku Hanka překládal z Češtiny do Němčiny a posléze naopak. Po 15 minutách domácí zpěváky vystřídal Chor-Art.
popis     Jeho sbormystrině se pozdravila s posluchači a řekla, že vedle zpěvu chtějí Louňákům přiblížit i jejich Stuttgart. Od druhé skladby jsme zažili něco, co v našich končinách není obvyklé. Vedle zpěvu to byla i jakási choreografie, která vyjadřovala i divadelní tradice jejich města. Jedna z tamních hraběnek byla z Ruska a tak jsme slyšeli Kalinku. V další písni nám předvedli zpěvaci a zpěvačky vaření stuttgartské speciality a poté sbor zabrousil i do světa muzikálů. V posledním bloku jsme slyšeli chrámové písně.
    V další části koncertu přišla velká změna. Již jsem slyšel výborné Jazzies, tři dívky z lounské ZUŠky (i z Kvítku) a ty společně navodily jemnou jazzovou atmosféru. Moc příjemné a kvalitní zpestření setkání. Byly odneseny mikrofony a comba a pod gotické oblouky nastoupili opět pěvci z Německa. Po chvilce se k nim přidal Kvítek a všichni společně zazpívali dvě písně. Po bouřlivém potlesku museli tu českou zopakoval. Dvě sloky se naučili i hosté, bylo to od nich moc milé.
   Páteční společný večer u sv. Petra byl moc příjemný a všichni jsme ho užili. Jen škoda, že diváků bylo podstatně méně než pěvců. Možná malá propagace, ale já si myslím, že to je leností Čecháčků. Vždyť nepřišel ani nikdo z vedení města a z lounské kultury. Setkání bylo zakončeno posezením a popovídáním v družině ZŠ J.A.Komenského. Je určitě moc dobře, že se lidé společných zájmů z různých zemí scházejí. Jak říká základatel Kvítku Vláďa Petržilka "Nescházejí se hory s horami, ale lidé s lidmi.

FOTO z koncertu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde